PREMIERA: Największa wada HBO GO i Netflix [My mobile TV]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Zasadniczą wadą platform streamingowych VOD z filmami premium typu HBO GO czy Netflix jest brak spójności. Pod tym określeniem należy rozumieć dostępność obrazów niestety w różnych formatach. Każda premiera powinna być w kinowej proporcji 21:9. W rzeczywistości z tym bywa różnie. Wybrane filmy bowiem wciąż nadają w standardzie 16:9, który dziś wydaje się być wręcz kwadratowy.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Aż przypominają się stare czasy telewizorów kineskopowych z proporcjami 4:3. Później szturmem szklane ekrany zdobywała telewizja nadająca w 16:9 z charakterystycznymi pasami. Ta różnorodność reżyserów w kinematografii nie wpływa dobrze na ich późniejsze konsumowanie dzieł. Wystarczy nadmienić smartfony marki Sony Xperia z wyświetlaczami CinemaWide wręcz stworzonymi do zjadania filmów w kinowym 21:9.

Dla przykładu często serialowe produkcje stawiają na format 16:9. Chodzi o Krainę Lovecrafta na HBO GO. Na szczęście są też dobre sytuacje. Wystarczy nadmienić niedzielną super premierę o nazwie Ślicznotki. Tam już wszystko oglądamy właściwie w proporcjach kinowych 21:9. Oby tych ostatnich było jak najwięcej, a najlepiej każdy z danego repozytorium. Można się co prawda ratować gestem szczypania na ekranie, ale przez to tracimy część kadrów zupełnie niepotrzebnie, gdyż umykają nam szczegóły.

(fot. My mobile)

MATERIAŁ PROMOCYJNY FILMU ŚLICZNOTKI (HBO GO)

Przygotowane przez

jest autorem 12227 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt