PREMIERA: Jednak aparat umieszczony w rogu telefonu jest lepszy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Po kilku latach serwis My mobile musi posypać głowę popiołem. Jednak lokalizacja aparatu na rogu telefonu wcale nie jest gorsza, a wręcz przeciwnie lepsza. Znika bowiem problem z łatwym czyszczeniem zwłaszcza tylnych plecków smartfonu. Nic już nie przeszkadza w środkowej części jak to jest w dajmy na to Xperii 10. Być może dlatego Sony z tego pomysłu zrezygnowało.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W efekcie flagowiec Sony Xperia 1 II ma go na rogu, a ponownie w bocznym miejscu. Z pewnością japońscy projektanci z Tokio sporo nad tym myśleli. I wyszło im podobnie jak w My mobile, że wcale umiejscowienie narożne nie powoduje negatywnego efektu zasłaniania palcem obiektywu w momencie wykonywania zdjęcia czy też może nagrywania filmu w jakże dumnej jakości obrazu 4K.

Spójrzmy jeszcze na koniec na kilka flagowców oraz ich rozmieszczenie aparatu fotograficznego. Samsung GALAXY S20 podobnie jak Apple iPhone 11 czy Huawei P30 Pro stosuje zasadę narożnikową. Dla przykładu starsze feature phony stawiały na środkową ekspozycję. Wystarczy nadmienić Nokię C3-00 Email lub Sony Ericssona W660. Także tani wówczas smartfon Nokia Lumia 625 (ach co to były za emocje pierwszego urządzenia z łącznością 4G LTE na pokładzie) miał taką zasadę.

(fot. Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11055 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “PREMIERA: Jednak aparat umieszczony w rogu telefonu jest lepszy”

  1. Mariusz Dziupanowski Odpowiedz

    Czy serwis My-Mobile ma głowę? Jakim problemem jest łatwe czyszczenie „plecków” smartfonu? Kogo ma Sony Xperia 1 II na rogu, a ponownie w centralnym miejscu? Z czego dumna jest jakość obrazu 4K? Tyle pytań, tak mało odpowiedzi. 🙁

    • Janek

      Jak już to bym wytknął łatwe czyszczenie „tylnych plecków”. Raczej z przodu ich mieć nie będzie, tak jak nie ma sensu mówić „cofać się do tyłu”.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt