PREMIERA: Polskie Fake 5G stało się faktem i oferuje zaledwie 60 Mb/s

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Aż chciałoby się powiedzieć, znowu sprawdzają się prognozy mocno eksperckiego medium My mobile, najbardziej innowacyjnego serwisu technologicznego w Polsce. Tylko tak należy rozumieć szereg wcześniejszych artykułów o tematyce Fake 5G. Niestety faktycznie się one sprawdzają właśnie na naszych oczach w przypadku sieci komórkowych Play, T-Mobile i Orange.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Wystarczy spojrzeć na testy portalu Android.com.pl, gdzie na magicznej łączności 5G osiągano zaledwie 60 Mb/s. Tym samym Fake 5G od Play okazał się być prawdą. Nie lepiej sytuacja wygląda w przypadku testów Telepolis. Tam również sieci komórkowe T-Mobile, Orange oraz Play nie mają powodów do dumy z skromnymi wynikami do 40 Mb/s w nowym standardzie 5G. Prawdziwy dramat aż chciałoby się powiedzieć, marketingowa papka reklamowa celebrytów.

Wielka szkoda, że Polska poszła śladami USA. Tam również Fake 5G od T-Mobile oferowało 60-70 Mb/s. Niczego nieświadomy klient później kupi drogi abonament, zobaczy na ekranie smartfonu logo 5G i będzie się cieszył. Tymczasem prędkości będzie miał często gorsze od poczciwego 4G+ (LTE+) z agregacją pasm. Jedynie Plus nie ściemnia, gdzie naprawdę notuje transfery rzędu 500 Mb/s. Jest to przy okazji czysta sieć komórkowa według administracji Stanów Zjednoczonych z uwagi na brak sprzętu Huawei używanego w infrastrukturze GSM.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12227 informacji na tej witrynie.6 komentarzy do “PREMIERA: Polskie Fake 5G stało się faktem i oferuje zaledwie 60 Mb/s”

 1. guru Odpowiedz

  Już po zapowiadanych max prędkościach widać że tylko sieć Plusa jakoś ogarnia 5G – max speed u nich to 600 mb/s.
  U innych max to około 200 mb/s czyli właściwie 4G…

 2. marco Odpowiedz

  Każdy kto ma jakiekolwiek pojęcie o 5G już to wiedział wcześniej. O 5G w Polsce można będzie dyskutować na poważnie dopiero w 2022 roku ponieważ dopiero w przyszłym roku będzie rozstrzygnięty przetarg na docelowe częstotliwości. Póki co na razie mamy jedynie zapowiedzi dotyczące rozpisania przetargów.

  • Kamil

   Prawde ci daje na tacy, prawda obroni sie sama. Lece po swoje jak Vasco Da Gama 🏝 #tdf #karmagedon #nwj #11k

  • Kamil

   Wlasnie oglądam film Power na Netflix, takze blisko tez sa magiczne pastylki 💊

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt