Lajt Mobile

PREMIERA: Obyśmy nie byli świadkami Fake 5G od Play

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Sieć komórkowa Play z pompą wystartowała oficjalnie z 5G w Gdyni. Aż chciałoby się powiedzieć, znowu nie obyło się bez pewnej kontrowersji. Wszyscy przecież bowiem pamiętamy aferę sprzed lat, gdzie 4G Ready nazywano tak naprawdę technologię 3G (góra 3.5G). Podobnie było z 5G Ready dla LTE-A wchodzącą w skład 4G, a nie prawdziwego 5G. Marketingowe zakłamywanie rzeczywistości.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Przez co masa mniej obeznanych technicznie klientów dała się wpuścić w maliny dzięki celebrytom i kupionym ostatnio YouTuberom. Za chwilę możemy mieć kolejny skandal. Wszystko przez zastosowanie nietypowanych pasm częstotliwości dla 5G (aukcja wciąż w toku przygotowań). W efekcie gdyńskie 5G będzie oferowało jedynie 300 Mb/s transfery. To stanowczo za mało zdaniem My mobile. Tymczasem prędkości 100-200 Mb/s można osiągnąć na starszej generacji łączności LTE+/4G+ dzięki agregacji pasm.

Dla porównania modem łączności LTE w takiej Sony Xperii 10 obsługuje szybki Internet 600 Mb/s. To aż dwa razy lepsze wartości LTE+ dwunastej kategorii na tle 5G działającej na niepełnym gwizdku (najnowsze iPhony 12 mają w pełni ją wspierać). Korzyści żadne mamy, a tylko bateria szybciej się wyczerpuje. Oczywiście widnieje magiczny znaczek 5G na wyświetlaczu, ale jest to wyłącznie marketingowe działanie na umysł konsumenta. Dla porównania rzecznicy bloga Orange osiągali w centrum Warszawy prędkości 800 Mb/s czy nawet przeszło 1 Gb/s w Zakopanem. I to jest właśnie prawdziwe 5G bez ściemy.

(fot. Play/5G/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10572 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

2 komentarze do “PREMIERA: Obyśmy nie byli świadkami Fake 5G od Play”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt