Wielki sukces Huawei

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wielki sukces Huawei stał się faktem. Według firmy analitycznej IDC na światowy rynek smartfonów trafiło w 2Q/2018 aż 342 miliony smartfonów (to o 8 milionów więcej na tle minionego kwartału). Jednak co niezwykle ważne, Huawei awansował na drugie miejsce pod względem ilości sprzedawanych inteligentnych telefonów komórkowych z liczbą 54 miliony sztuk.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Przegonił tym samym giganta w materii, czyli Apple (z wynikiem 41 milionów sprzedanych smartfonów). Co jak co, ale firma ze słonecznego Cupertino w zasadzie od zawsze mogła się poszczycić pozycją wicelidera. Na czele peletonu i to chyba nie jest dla nikogo żadnym zaskoczeniem jest od lat jest Samsung (jego rezultat to około 72 milionów słuchawek na liczniku). Czwarte jest zaś Xiaomi (32 miliony) oraz Oppo (29 milionów).

Jak więc widzimy, Huawei odjechał nie tylko Apple, ale i również innemu graczowi. Chodzi o Xiaomi, które zapowiadało jego pokonanie. Tymczasem Huawei szturmuje rynek polski najnowszą promocją, w której po zakupie modeli (tych z notchem) P20 oraz P20 Lite klienci będą mogli liczyć na bonus w postaci darmowego tabletu. Szkoda tylko, że 7 calowy dodawany do tańszego telefonu jest tak słabej specyfikacji (ten z 10 calami jeszcze daje radę) z ekranem o rozdzielczości 1024×600 px jak Samsung GALAXY Tab 3 7.0 Lite, czyli z niepełnym podstawowym HD (720p).

(fot. Huawei/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt