Lajt Mobile

Huawei zdeklasował Apple

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Według firmy analitycznej IDC w 1Q/2019 na rynek trafiło niespełna 311 milionów smartfonów, co stanowi spadek o prawie 7% na tle danych sprzed roku. Potwierdza się tym samym fakt jego nasycenia. Nie zmienia się z kolei jedno. Chiński Huawei wspierany przez tamtejszy rząd idzie na tron sektora mobilnego. Właśnie pokonał on Apple i na swojej drodze ma tylko Samsunga pod względem liczby sprzedanych inteligentnych telefonów komórkowych.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Już miesiąc temu gruchnęła sensacyjna wiadomość jak Huawei był największym producentem smartfonów na świecie. Później te informacje szybko zostały zdementowane. Tymczasem spójrzmy na liderów branży. Pierwszy od lat jest Samsung (72 miliony sprzedanych sztuk), za nim odpowiednio Huawei (59 milionów), Apple (36 milionów), notujące lekką zadyszkę Xiaomi (25 milionów), Vivo (23 miliony) czy Oppo (23 miliony).

Jak widzimy, są to znakomite rezultaty na tle upadającego Sony Mobile z zaledwie milionem egzemplarzy. Nawet w Polsce, prawdziwym bastionie Xperii mało kto się teraz interesuje nimi na ladach sklepowych. Tymczasem to właśnie o Huawei jest głośno raz po raz. Wystarczy nadmienić filmowanie kraterów Księżyca, nie wspominając o wielkiej, międzynarodowej aferze szpiegowskiej, w której USA chciało zniszczyć ten chiński brand.

(fot. Huawei/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10488 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt