Huawei największym producentem smartfonów na świecie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wielki sukces międzynarodowego koncernu Huawei i to na sam początek nowego roku. Otóż w styczniu ta chińska marka będąca na cenzurowanym była największym na świecie producentem smartfonów. Według firmy analitycznej GfK to właśnie Huawei sprzedał najwięcej inteligentnych telefonów komórkowych. Tym samym pokonał hegemonię Samsunga oraz Apple.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Trzeba przyznać, że trwała ona kilka dobrych lat. Huawei miał w tym czasie niespełna 19% udział w rynku. Następni byli jego konkurencji Samsung (16%), Apple (15%), Oppo (12%), Vivo (11%), Honor (9%), Xiaomi (7%) czy Nokia (1%). Tak więc fińska legenda telekomunikacji nieśmiało wraca nam do bardzo trudnej telekomunikacyjnej gry. Poniżej magicznego procentu legitymują się Meizu (0,9%) oraz Sony (0,7%).

To nie koniec sukcesów Huawei. Zdaniem IDC, brand z logiem kwiatka jest już drugim największym dostawcą smartfonów w Europie. Przegonił on (21% udział) niezwykle mocne Apple (16%). Lideruje rzecz jasna Samsung (z 28%). Tak więc znakomicie zapowiada się druga połowa roku, a w szczególności 4Q/2019. Kto wie, czy nie dojdzie wtedy do ogromnego przetasowania tortu ze wskazaniem na Huawei i spadek zwalniającego Apple.

(fot. Huawei/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “Huawei największym producentem smartfonów na świecie”

  1. Derick Odpowiedz

    Nie dziwne, smartfony Huawei wybierają lemingi, bez wiedzy i zainteresowań informatycznych a tych jest najwięcej.
    Nikt kto ma pojecie o telekomunikacji i komputerach nie weźmie sprzętu na CPU i GPU, który nie ma wsparcia, bo i firma tego nie chcę, w niekomercyjnej społeczności mobilnych programistów. Sprzęt Huawei jest idealny do szpiegowania zachowań konsumenckich a lemingi są tu kluczowym elementem. 🙂

    • Kamil

      Mi ta marka tez jakos srednio lezy, podobnie jak Xiaomi. Nawet ikony maja brzydkie, co do nakładki duze zaostrzenia, dlatego wole Xperie z prawie czystym Androidem 🤖

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt