PREMIERA: Zasięg 5G od Play powinien obejmować część toruńskiego osiedla Rubinkowo

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Analizując mapy zasięgu 5G sieci komórkowej Plus otworzonej w tym miesiącu z wielką pompą można dojść do niezwykle interesujących wniosków. Otóż maszty BTS wcale nie oferują dużego obszaru dostępności. Na podstawie wyżej nadmienionych siedmiu lokalizacji jest to około promień kilometra, czyli mamy średnicę długości równych dwóch kilometrów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Spójrzmy teraz na operatora Play. Jego nadajnik 5G w Toruniu znajduje się przy ulicy Żółkiewskiego. Gdy sami naniesiemy okręg z symulacją graficzną na mapie o promieniu równego kilometra to dobitnie widać jak mały szykuje się nam zasięg. Na dobrą sprawę znajdą się dzięki niemu w super nowoczesnej technologii zasięgu 5G tylko dzielnice Rubinkowo I oraz Jakubskie Przedmieście z jakże słynnym garbatym mostkiem (kolejowym).

Morał tej historii jest prosty. Wielkie telekomy naprawdę będą musiały się mocno napracować, aby udostępnić sygnał 5G na terenie całego miasta. Masztów BTS będzie musiało być całkiem sporo. Wszak zagęszczenie terminali, czyli urządzeń typu smartfony (najczęściej) jest w nich zawsze największe. Do tego dochodzi masa betonowych przeszkód jak wysokie budynki z grubymi ścianami niczym dziesięciopiętrowe wieżowce masowo budowane z wielkiej płyty w czasach PRL.

(fot. Play/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10985 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “PREMIERA: Zasięg 5G od Play powinien obejmować część toruńskiego osiedla Rubinkowo”

  1. Kamil Odpowiedz

    Hip-hip hurra! Bede w zasiegu Play 5G, a wkrotce 5G e, o ile oczywiscie Sony Xperia 10 otrzyma aktualizacje do Android 11

    • Kamil

      #mega_lol 😂😂😂 #original_content #no_news 👌

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt