PREMIERA: W Polsce LTE zapchane jest w 96%

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 1,50 na 6)
Loading...

Kilka miesięcy temu My mobile, najbardziej innowacyjne medium technologiczne w Polsce udowodniło na przykładzie Sony Xperii 10, że telefon ten wykorzystuje zaledwie 4% możliwości pełnej prędkości LTE+. Można pójść dalej i odwrócić sytuację. W kraju nad Wisłą sieć 4G jest zapchana aż w 96%. To wielki dramat dla klientów używających wolnego internetu, a właściwie to męczących się z nim.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Gdyby obciążenie sieci wynosiło 0% (co jest niewykonalne z uwagi na 0 podłączonych terminali) to inteligentny telefon komórkowy wskazywałby maksymalną prędkość 600 Mb/s. Oczywiście wtedy trzeba byłoby stać obok masztu BTS oraz mieć pewność, że podłączony do niego kabel światłowodowy działa z maksymalnym transferem (z tym też przecież bywa różnie). Tak zawiła jest tematyka sieci teleinformatycznych w telekomunikacji.

Wielka szkoda, że obciążenie infrastruktury nie wynosił dajmy na to 50%. Wtedy smartfon spokojnie wyciągałby te 300 Mb/s zamiast jakże marnych 25 Mb/s w A2Mobile. Na szczęście idzie nowe. Rakiety 5G od Plusa odpaliły i z czasem powinny zwiększać średnią w pomiarach Speed Test. Zwolnienie sieci przełoży też się na lepsze wartości starszej technologii LTE na tle coraz mocniej eksploatowanej nowoczesnej 5G.

(fot. Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11251 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt