PREMIERA: Sony Xperia 10 wykorzystuje zaledwie 4% mocy LTE+

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Nasze nowoczesne smartfony obsługują bardzo szybkie prędkości mobilnego internetu. Niestety, ale w rzeczywistości wykorzystamy tylko ich marny procent. W za chwilę opisywanym przykładzie Sony Xperii 10 będzie to jakże marny poziom 4% znamionowego poziomu LTE+. Wszystko przez fakt, iż realnie w godzinach szczytu w dzień możemy często liczyć na transfery rzędu 25 Mb/s.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Dzieje się to w sytuacji, gdy na wyświetlaczu telefonu mamy napis podstawowego 4G, bez jakże magicznego 4G+. Bez agregacji pasm LTE słuchawka jest wolna jak słoń, choć realnie obsługuje nawet łączność 600 Mb/s. Stąd standard 5Gs od My mobile przyznawany naprawdę szybkim smartfonom na wzór prawie prawdziwego 5G. Choć wiele osób go mocno krytykuje to jest ono więcej niż potrzebne. Przypomina bowiem szeroką autostradę na tle wąskiej drogi powiatowej.

Później skutkuje to szybkim ruchem aut niczym AmberOne z Torunia do Gdańska bez żadnych korków i spowolnień. Dlatego tak warto oczekiwać 5G, które powinno pojawić się realnie pod koniec 2020 roku. Wtedy to dopiero jakościowo odczujemy skoki prędkości w aplikacji Speed Test, która już nie będzie wyświetlać wartości do 100 Mb/s, a nawet 800 Mb/s i więcej. W tej chwili nadajnik 5G w Toruniu na ulicy Żółkiewskiego jest wyłączony dla zwykłych klientów z tzw. ulicy. Trzeba się więc uzbroić w cierpliwość.

(fot. Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11251 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “PREMIERA: Sony Xperia 10 wykorzystuje zaledwie 4% mocy LTE+”

 1. Kamil Odpowiedz

  Wasze smartfony ile % znamionowej predkosci LTE+ wyciagaja, tez macie marne 4%?

  • Kamil

   Kupie, bo chce ruszyc z produkcja cyklu Swiat bez ograniczen z 5G #original_content masz w My mobile jak w HBO, Netflix czy Apple TV+ 😉

 2. Kamil Odpowiedz

  Tak wiec stopien zapchania sieci wynosi kosmiczne 96%

  PS, juz jest pomysl na PREMIERA art 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt