Wyciek danych klientów Virgin Mobile to bardzo poważna sprawa

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia z pewnością nie był udany dla operatora Virgin Mobile. Serwis My mobile ma do niego duży sentyment. Kiedyś nie tylko wygrywał on notowania My mobile RANKING, ale i nawet współpracował z tym opiniotwórczym medium. Teraz ma on ogromne problemy związane z bezpieczeństwem. Wszystko przez wyciek części danych klientów Pre-paid.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Sprawa jest jak najbardziej poważna. W rękach hakerów znalazły się nie tylko dane typu imię czy nazwisko, ale i wrażliwe numery pesel oraz seria dowodu osobistego. W efekcie może dojść do próby wyłudzenia kredytów. W tym miejscu Virgin Mobile powinien z marszu uruchomić na skopiowanych danych z bazy konsumentów alerty BIK w cenie 24 PLN każdy. Przez to klient będzie miał choć odrobinę spokojniejszą głowę.

Oczywiście tak czy siak nie obejdzie się bez wymiany dokumentów na nowe. Tym samym użytkownik Virgin Mobile będzie zmuszony do wykonania pewnej czynności. Oczywiście sieć komórkowa Virgin Mobile zapewnia, iż podejmie wszelkie niezbędne próby bezpieczeństwa. W tej chwili telekom zajmuje jedenaste miejsce w My mobile RANKING i swoje lata świetności ma już niestety dawno za sobą. Ostatnio wręcz gaśnie nam w oczach.

(fot. Virgin Mobile/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11454 informacji na tej witrynie.5 komentarzy do “Wyciek danych klientów Virgin Mobile to bardzo poważna sprawa”

 1. Kamil97 Odpowiedz

  Dosłownie tragedia. Mnie na szczęście nic nie wyciekło z jednej kupionej karty SIM (info z CMOK, karta na testy zasięgu), ale już tata nie ma bezpiecznego ani imienia i nazwiska ani numeru PESEL. Chwała że Virgin Mobile nie ma jego numeru dowodu osobistego i domowe 5 numerów są na Niego zarejestrowane a nie na każdego.z osobna :O

  • Kamil

   Faktycznie słaby temat. Ciekawe co stałoby się jakbym był klientem Virgin Mobile i nic nie zrobiłbym w związku z sprawa wycieku

  • adiko

   Grażynka z pewnością wtedy do ciebie by się nie odezwała z tego powodu.

  • Kamil

   Mozliwe, ale pozniej zdziwylbys sie jakbys otrzymal pismo z pierwsza rata kredytu konsumpcyjnego 😐

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt