Nokia notuje dramatycznie duży spadek sprzedaży smartfonów

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Firma analityczna Canalys przedstawiła niezwykle mocno interesujące dane sprzedaży smartfonów na Starym Kontynencie za 3Q/2019. Wyniki z nich to bardzo smutna statystyka dla Nokii. Co prawda w Europie ogólna, bo łączna sprzedaż inteligentnych telefonów komórkowych wzrosła o całe 8% to w przypadku fińskiej legendy możemy mówić aż o 21% spadku.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Tak było na tle analogicznych danych sprzed roku. Potwierdzają się zatem teksty mówiące o braku jakiejkolwiek charyzmy, pewnego rodzaju bezbarwności czy wręcz surowości w przypadku Nokii z Androidem na tle tej z Windows Phone. Tymczasem znakomicie mają się takie marki jak Samsung czy Xiaomi. Zwłaszcza ten ostatni może się pochwalić imponującymi wzrostami rzędu kosmicznych 73% (ten pierwszy tylko 26% zwyżki formy).

Co ciekawe zaś taki Huawei jest na równym zero (0%), czyli bez jakichkolwiek zmian dynamiki sprzedaży. Można traktować to nawet jako pewnego rodzaju sukces mimo mocno ograniczających sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone na rzecz Chin, które znakomicie odnajdują się w globalnym handlu. Nawet Apple z jego iPhonami zaczyna się nudzić Europejczykom (tak należy rozumieć jego niepokojące 4% spadki).

(fot. Nokia/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “Nokia notuje dramatycznie duży spadek sprzedaży smartfonów”

  1. marco Odpowiedz

    Nokia mogłaby skupić się jeszcze bardziej na małych prostych telefonach które ludzie dobrze pamiętają i wspominają. Wbrew tendencjom rynkowym jest jeszcze spore zapotrzebowanie na takie telefony nie tylko wśród ludzi starszych ale i w firmach. Mały i prosty telefon jest nie tylko mniejszy (łatwiejszy choćby do schowania w kieszeni) ale pracuje dużej na baterii. Znam osoby które w weekend „odpoczywają od smartfonu” i na drugim mniejszym telefonie mają drugi numer. Na ten czas robią przekierowanie połączenia na „małą nokię’ i nie muszą dźwigać ciężkiego smartfonu.

    • Kamil

      Dla mnie Nokia była super jako Lumia z Windows Phone, teraz zero emocji z czystym Androidem. Tak to widze 😐

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt