Magiczny 1% wzrostu dzięki Chinom oraz Indiom

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Aż chciałoby się powiedzieć nareszcie coś się ruszyło w temacie globalnej sprzedaży smartfonów. Mamy bowiem pierwszy od dawna dawien wzrost 1%. I pomyśleć, że to wszystko za sprawą dynamicznego rozwoju rynków takich krajów jak Chiny czy Indie. W 3Q/2019 według firmy badawczej Canalys na cały glob trafiło 352 miliony inteligentnych telefonów komórkowych.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Indie doceniło nawet samo Apple, gdzie lokuje produkcję iPhonów. Potencjał tego kraju jest zatem ogromny. Spójrzmy więc na liderów sprzedaży smartfonów. Oczywiście dalej liderem jest Samsung (79 milionów sztuk rosnące o 11%), Huawei (67 milionów urządzeń z imponującymi wzrostami 29%), Apple (44 miliony, co stanowi spadek 7%), a następnie Xiaomi (33 miliony po spadkach 3%) czy Oppo (32 miliony z 6% wzrostem).

Pozostaje jeszcze wrócić na chwilę do giganta z Cupertino. To nie jest przypadek, że notuje on zadyszkę w kwestii sprzedaży iPhonów. Wszak już dawno upadł mit bezawaryjności, w dodatku mocno zabugowanego iOS. To dlatego właśnie Apple tak mocno inwestuje w usługi, a nie tylko sam sprzęt. Wystarczy nadmienić huczną premierę nowego gracza VOD o nazwie Apple TV+ w kraju nad Wisłą, gdzie o sukces będzie trudno.

(fot. Wikipedia/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11461 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt