PREMIERA: Full HD+ w zupełności wystarczy, ekran telefonu jest ostry jak brzytwa

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Przeszło dwa lata temu w niniejszym mocno innowacyjnym medium technologicznym ukazał się niezwykle praktyczny artykuł mówiący o tym, że ekran Full HD w telefonie zupełnie wystarczy na tle całej maści przereklamowanych wyświetlaczy 2K. Dziś nic się nie zmieniło, no może minimalnie. Dalej na przełomie 2019/2020 roku daje radę obraz Full HD+.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W praktyce jakość jest bowiem świetna. Wyświetlacz mamy ostry jak brzytwa, o żadnym negatywnym efekcie ząbkowania nie może być mowy. To dlatego później tak wiele flagowców stawia właśnie na ten standard. Idealnym przykładem jest niedawna premiera high-enda Sony Xperia 5 z 6 calowym ekranem o rozdzielczości 2520×1080 px (Full HD+), czyli dokładnie takiej samej jak w przypadku średniaka Xperia 10 za nieporównywalnie mniejsze pieniądze.

Przez to podobne wrażenie wizualne możemy mieć za 899 PLN zamiast 3.500 PLN. Tak jest chociażby w najnowszej promocji sieci komórkowej Play. W ofercie na kartę w wolnej sprzedaży w ramach wyprzedaży można było nabyć Sony Xperię 10 w kolorze czarnym lub srebrnym właśnie za taką kwotę. Producenci sprzętu zatem także nie palą się do stosowania nie wiadomo jak wysokich rozdzielczości w matrycach ekranów, które później tylko niepotrzebnie drenują drogocenną baterię smartfonu.

(fot. Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12041 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt