Xiaomi idzie po Huaweia

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Xiaomi wyrasta nam na nowego giganta smartfonów. Dopiero co ten producent pokonał bowiem innego chińskiego gracza, mianowicie Oppo, a już zabiera się za Huaweia. Tak, to nie jest wcale żart. Niepozorne Xiaomi wkrótce może wyprzedzić brand Huawei, który na reklamy z celebrytami wydaje krocie. Ci później i tak prywatnie używają iPhona od Apple, co pokazywały rozmaite wpadki.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Według informacji firmy badawczej IDC w 1Q/2018 na rynek trafiło 334 milionów smartfonów. Dla porównania kwartał wcześniej było to aż 404 miliony. Spadek dynamiki jest więc kolosalny. Wynika to głównie ze zmniejszonego popytu w chińskim sektorze. Na koniec warto jeszcze wrócić do piątki najpopularniejszych producentów smartfonów. Oczywiście zaskoczenia tutaj nie ma, gdyż stawkę otwiera Samsung (78 miliony sprzedanych sztuk).

Potem jest Apple (z 52 milionami), a za nim trzecie Huawei (39 miliony). Teraz dopiero zaczyna się robić najciekawiej. Xiaomi na momencie zadomowiło się na czwartej pozycji największego dostawcy inteligentnych telefonów komórkowych (28 milionów). Jak to zostało nadmienione wcześniej, ma on chrapkę na pokonanie Huaweia. Pozostaje tylko pytanie, kiedy to nastąpi (w drugim czy może trzecim kwartale bieżącego roku). Piąte jest Oppo (z 24 milionami sprzedanymi smartfonami).

(fot. Xiaomi/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt