Lajt Mobile

Najpopularniejsi producenci smartfonów bez zmian

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Firma analityczna IDC przedstawiła raport sprzedaży smartfonów na świecie za 3Q/2018. Zaskoczenia nie ma żadnego. Pierwsza, czołowa piątka producentów inteligentnych telefonów komórkowych jest bez zmian na tle 2Q/2018. Z kolei ogólna sprzedaż smartfonów wynosiła 355 milionów urządzeń, co oznaczało spadek o 6% względem analogicznego okresu sprzed roku.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Oczywiście jak zawsze największym producentem globu jest Samsung (ze sprzedażą na poziomie około 72 milionów sztuk), choć pewien mały kryzys widać. Chodzi tutaj o spadki 13% na tle zeszłego roku. Drugi to Huawei (z wynikiem 52 miliony urządzeń). Trzecie Apple (47 milionów), zaś czwarte Xiaomi (34 miliony) oraz piąte Oppo (30 milionów), które lada moment powinno się pojawić oficjalnie w Polsce.

Do tego czasu zapewne będziemy obserwować dwa imponujące pościgi niczym w kapitalnej grze mobilnej Gear Club dosłownie do ostatnich metrów mety. Pierwsza para to starcie Samsunga z goniącym go powoli Huaweiem. Druga to zestaw Apple i Xiaomi. Tak, to wcale nie jest żart. Xiaomi zaczyna podgryzać galaktycznego Apple (nie mylić z Samsungiem). Kolejne premiery smartfonów z logo Mi na obudowie to same hity, zaś taki brzydki iPhone XR jest niewypałem zgodnie z przewidywaniami My mobile.

(fot. Samsung/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 9872 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

2 komentarze do “Najpopularniejsi producenci smartfonów bez zmian”

  • SteveJobs

   to są złote myśli Kamila a nie prawda ogółu.
   Mi np. teraz podobają się Lenovo Motorola Moto, niestety nie wspierają one nagrywania rozmów oraz aparaty mimo że są bardzo dobre to nagrywają wideo w kiepskich proporcjach, mają o wiele mniejszy kąt niż w najstarszych Lumiach a nawet w Noki 700 itp Symbianach:-/
   Przerabiałem LG, fajne telefony ale bateria to pięta Achillesowa.
   Teraz jak to chyba dla średniego wydawnictwa pieniędzy czas kupić Nokie…dobry aparat i wideo, pewnie da się nagrywać rozmowy przez ACR oraz dobre wyświetlacze i oczywiście coś co dla mnie nie jest aż tak istotne to wsparcie i aktualizacje Androidów 🙂

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt