PREMIERA: E-samochód przejedzie nawet 550 kilometrów na jednym ładowaniu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Das Auto aż chciałoby się powiedzieć na tle coraz to nudniejszego rynku smartfonów. Cuda na kiju bowiem dzieją się w świecie samochodów elektrycznych. Jeszcze kilka lat temu e-samochody były synonimem wielkiej nieporadności na tle aut z silnikiem spalinowym. Dziś to się zmienia. Coraz poważniej patrzy się w ich stronę. Wystarczy spojrzeć na problematyczny niegdyś aspekt baterii.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Aktualnie akumulator nie stanowi już głównej przeszkody. Taki Volkswagen ID.3 według reklamy w zeszłotygodniowym numerze Newsweek Polska jest w stanie przejechać na jednym ładowaniu nawet 550 kilometrów. W efekcie bez problemów pojedziemy na wycieczkę biznesową z Torunia do Warszawy oraz w drugą stronę. Dla porównania Tesla Model 3 wyciąga kosmiczny (jak prezes firmy) dystans 2.780 kilometrów na baterii. To działa na wyobraźnię podobnie jak ich bezszelestna jazda z uwagi na brak silnika wydającego charakterystyczny tykot.

O ile oczywiście samochody Tesli są zbyt drogie dla zwykłego zjadacza chleba, o tyle na Volkswagena ID.3 może sobie pozwolić chyba każdy przedstawiciel rozwiniętego europejskiego kraju klasy średniej z ceną rzędu 130.000 PLN. W przeciwnym razie będzie musiał się zadowolić hulajnogą elektryczną za 1.000-2.000 PLN, o ile nie lubi sportów i zdecydowanie lepszych rowerów. Więcej szczegółów o tym niezwykle mocno interesującym e-samochodzie Volkswagen ID.3 znajdziemy na witrynie producenta www.volkswagen.pl/elektromobilnosc/pl/rodzina-id/id.html.

(fot. Volkswagen/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12507 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt