PREMIERA: Samochody odchodzą do lamusa przez technologie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Z pewnością ogromny rozwój technologii nie będzie sprzyjał samochodom oraz szeroko rozumianej motoryzacji. Wręcz przeciwnie, konieczność posiadania auta stopniowo się wygasza zwłaszcza wśród młodych ludzi. Wskutek znakomicie rozwiniętej komunikacji miejskiej, mało kto chce się męczyć irytującym parkowaniem czy staniem w korku. Tramwaj dla przykładu zawsze je sprytnie omija podobnie jak rower.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Jeśli już zaś bawimy się w dłuższe przemieszczenia to z powodzeniem rolę osobistego szofera pełnią takie aplikacje jak Bla Bla Car (mocno chwalone rozwiązanie w My mobile dla otwartych na świat osób chcących poznawać innych) czy Uber. Ostatni taki prym wiodą hulajnogi elektryczne. Można je spotkać w sklepach z elektroniką użytkową w cenach rzędu od 1.000 PLN do 2.000 PLN. Przykład jednej z nich od Xiaomi znajduje się na www.mi-home.pl/inteligentne-urzadzenia/mi-electric-scooter-pro-black. Ich zasięg też jest niezły, bo aż 45 kilometrów na pojedynczym ładowaniu. Ostatnio było o nich głośno z uwagi na brak wykupionego ubezpieczenia oraz liczne wypadki chociażby w Warszawie (tam funkcjonuje system miejski z ich udziałem).

Takie niepozorne hulajnogi elektryczne, mimo iż na baterie to potrafią po odblokowaniu wykręcać zawrotne prędkości 40 km/h. Ich standardowa wartość to 25 km/h. Kto jeździ albo trenuje na rowerze ten doskonale wie, że jest to całkiem konkretna szybkość jazdy (w samochodzie to nawet 80 km/h wydaje się wolne z perspektywy oglądania świata zza szyby). Jak się zobaczy na żywo osobę przemieszczającą się hulajnogą na pełnej prędkości to można się mocno zaskoczyć ich dynamicznym poruszaniem się. Ponadto mają wielką zaletę na tle roweru elektrycznego. Można śmiało zakładać ubranie biurowe bez obawy o wygniecenia (żadna rama nie przeszkadza podczas siadania, ponieważ wystarczy sobie spokojnie stać jak mamy wersję bez siodełka).

(fot. Xiaomi/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11580 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Samochody odchodzą do lamusa przez technologie”

  1. GaduAir Odpowiedz

    niestety TYLKO Xiaomi ma 2 czy 3 modele które są warte uwagi i mają one też wady.
    Cena jest też nadal wysoka dla Polaka ale inwestycja jeśli się będzie dojeżdżać do Obozu Pracy szybko się zwraca przy 5km w jedną stronę a nawet i 10km. Plus Frajda z jazdy.

    • Kamil

      Ciekawe jak sie na tym jezdzi i czy sa problemy z utrzymaniem rownowagi 🤔

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt