Huawei goni czołówkę

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Koncerny Samsung oraz Apple muszą się mieć na baczności. Powoli, ale jednak sukcesywnie bowiem zaczyna ich podgryzać chiński Huawei. Takie są wnioski po analizie najnowszego raportu firmy analitycznej Gartner za 1Q/2017 dotyczącej sprzedaży smartfonów na świecie. Zarówno Samsung jak i Apple stracili na tle danych z kwartału z poprzedniego roku.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Koreańskiemu gigantowi udziały spadły z 23% do 21%, zaś temu amerykańskiemu ze słynnym logiem nadgryzionego jabłka z 15% do 14%. Dla porównania Huawei zyskał kawałek telekomunikacyjnego tortu w formie zwyżki z około 8% do 9%. To pokazuje, że coś jest na rzeczy. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku innych azjatyckich jokerów, mianowicie Oppo (z 5% udziałów do aż 8%) czy Vivo (z 4% do równie niezłych 7%).

Natomiast jeśli mowa o mobilnych systemach operacyjnych to tutaj zwiększa się dominacja Androida. Wzrost rok do roku z 84% do 86% po 1Q/2017 bez wątpienia robi wrażenie. Z drugiej strony monopol zielonego robota oraz samego Google jest wysoce niepokojący. Apple i jego iOS topnieje z 15% do 14%. Reszta platform komórkowych się nie liczy, ponieważ nie osiągnęła pułapu 1%. Szkoda jest zwłaszcza świetnego Windows Phone.

(fot. Huawei/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10719 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt