Mamy dwóch czarnych rynkowych konii

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

mamy-dwoch-czarnych-rynkowych-konii

Kto by się spodziewał, że tak dziwnie będzie wyglądała pierwsza piątka najpopularniejszych producentów smartfonów na świecie. O dziwo nie znajdziemy w niej takich tuzów telekomunikacji jak chociażby Sony Mobile, HTC, LG czy nawet legendarną Nokię (Microsoft). Oczywiście dalej lideruje po 2Q/2016 na globie Samsung ze sprzedażą na poziomie 77 milionów sztuk.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W jego przypadku jest to wzrost 6% na tle danych sprzed roku. Z kolei drugi jest topniejący wciąż Apple z 40 milionami sprzedanymi telefonami (aczkolwiek tutaj mamy wyraźny 15% spadek formy). Trzeci zawodnik to tradycyjnie już goniący Huawei z 32 milionami dostarczonymi urządzeniami na rynek (stanowi to niezły, bo 8% wzrost). Teraz dopiero zaczyna się najlepsze na pozycjach numer cztery i pięć.

Mało kto przypuszczał, że czwartym graczem na świecie będzie Oppo z 23 milionami sztuk (notujące przy okazji imponujący 137% wzrost). Piąty jest też inny chiński producent, mianowicie Vivo z wynikiem sprzedaży na poziomie 16 milionów. Tutaj również jest wzrost o świetne 80%. Powyższy przykład dobitnie potwierdza, że chińskie marki zaczną za chwilę rządzić światem, choć w Polsce Oppo czy Vivo są wciąż nieznane.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12521 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt