Aktualizacja Androida z poziomu sklepu Google Play

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Tematyka fragmentacji Androida to mocno wstydliwy temat dla Google. To dlatego koncern z Mountain View przestał publikować od prawie roku statystyki fragmentacji zielonego robota. Przez to nie wiemy jakie udziały rynkowe ma wersja Android 9.0 Pie. Trochę to przykre. No limit korporacji na koncie nic nie daje w przypadku wiecznie starych wydań używanych przez klientów.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Tymczasem według niepotwierdzonych informacji idzie pewne usprawnienie w tym temacie. Otóż Android 10.0 Q ma posiadać funkcję wygodnego aktualizowania mobilnego systemu operacyjnego z poziomu sklepu Google Play. Ten ostatni jak wiemy działa jak sobie chce. Opcja ma być dostępna wyłącznie w smartfonach z linii produktowej Pixel, czyli urządzeń z możliwym najlepszym doświadczeniem czystego Androida.

Oby więc pojawiła się na pozostałych inteligentnych telefonach komórkowych od różnych producentów. Dla przykładu taka Sony Xperia 10, czyli typowy średniak otrzyma uaktualnienie do Androida 10.0 Q z uwagi na względną świeżość. Dzięki temu następne aktualizacje będą łatwiejsze. Swoją drogą to szkoda, że Project Treble nic nie dał. Android dalej jest dobrem luksusowym w najwyższych dystrybucjach.

(fot. Google/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11335 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt