PREMIERA: Nowy komputer kupujemy raz na 7 lat, a smartfon co 2 lata

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Wszystkie statystki analityków mówią jasno, że rynek się nasycił. W efekcie konsumenci coraz rzadziej wymieniają urządzenia elektroniczne na nowsze modele. Wystarczy wziąć pod uwagę stagnację smartfonów, o komputerowym schyłku nawet nie wspominając. Spójrzmy na najbliższe otoczenie. Telefony wymieniamy co 2 lata, a notebooki co 7 lat. To dopiero jest zaskoczenie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

W sumie to pewnie komputer podziałałby jeszcze dłużej marki Toshiba, gdyby nie chęć zagrania w najnowsze gry pokroju GTA V (zamiast GTV IV), o FIFA 16, Wiedźmin 3 Dziki Gon czy Assassin’s Creed Origin nie wspominając. Aczkolwiek coraz częściej rozrywka w salonie przenosi się na dedykowaną konsolę z ciasnego pokoju biurowego. To dlatego gry tam lądują, a kompa nie mamy wcale, bo w sumie te proste emaile wyślemy na smartfonie. I teraz najciekawsze, bo przykłady z życia.

Sony Xperia XA leżąca na biurku za chwilę będzie miała 2,5 roku, ponieważ została kupiona pod koniec października 2016 roku. Mimo to wciąż daje sobie świetnie radę, a człowiek nie ma wcale poczucia używania technologicznie starego urządzenia. Brakuje może tej kamery 4K na tle Full HD. To samo jest z notebookiem, który został wymieniony na nowszy model po używaniu starego przez 7 długich lat pomiędzy 2008 a 2015 rokiem. Nowa Toshiba, choć ma te przeszła trzy lata to sprawia wrażenia jakby była nowa, ale to już jest zasługa genialnie zoptymalizowanego Windows 8.1.

(fot. Huawei)

Przygotowane przez

jest autorem 10040 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

4 komentarze do “PREMIERA: Nowy komputer kupujemy raz na 7 lat, a smartfon co 2 lata”

  • Kamil

   A2Mobile ciagle ma jakies awarie…

   PS, wczoraj faktycznie nie dzialaly mi SMSy 😐

  • GaduAir

   Kamil, A2 ma ciągle problemy jak wszyscy OPY ale wczoraj było takie nasilenie że można powiedzieć o odcięciu od świata. Zasięg był ale smsy dochodziły po kilku h oraz problemy z połączeniami głosowymi i internetem…Najgorzej było z tymi połączeniami głosowymi 🙁

   Aż musiałem swój nowy telefon z szuflady wyjąć (leżakował tam 2 miesiące od dnia zakupu) i pożegnać się ze starym…Format 21:9 fajny ale telefon zrobił się dłuższy o centymetr i kilka milimetrów:-/
   Kompaktowe telefony zanikają tak szybko:-(

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt