PREMIERA: 4K za mocne na komputer i w sam raz na telefon

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Filmy nagrane w standardzie 4K to nieporównywalnie lepsza jakość na tle chociażby klipów Full HD (1080p). To dlatego pliki z ich udziałem zajmują aż cztery razy większą przestrzeń dyskową. Co jednak najzabawniejsze, starsze komputery mają problem z uruchomieniem filmów w rozdzielczości 4K. Natomiast smartfony nawet ze średniej półki radzą sobie z nimi znakomicie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Oczywiście kłopot nie jest związany ze słabą wydajnością, a brakiem obsługi dedykowanych kodeków do uruchomienia streamingu materiałów w tak wysokiej rozdzielczości. Inteligentne telefony komórkowe natomiast je mają w standardzie i to jest pewnego rodzaju przewaga. Nikt przecież nie powie, że procesor Qualcomm Snapdragon 630 jest wydajniejszy od Intel Core i3 w parze z Nvidia GeForce GT740M (2 GB).

Pierwszy przykład z brzegu. Wciąż bowiem na smartfonie nie uruchomimy tak pięknych graficznie gier rodem z konsoli Xbox One jak chociażby GTA V, FIFA 16, Wiedźmin 3 Dziki Gon czy Assassin’s Creed Origin. Aczkolwiek historia pokazuje jasno, że już powoli zbliżamy się do momentu jak coś nam znakomicie działa na inteligentnym telefonie komórkowym, zaś niekoniecznie to samo ma miejsce na notebooku.

(fot. 4K/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11656 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “PREMIERA: 4K za mocne na komputer i w sam raz na telefon”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt