PREMIERA: Aplikacja Telefon dziś coraz mniej znaczy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Kwintesencją telefonów komórkowych była kiedyś możliwość dzwonienia, czyli nawiązywania rozmów głosowych. Wszystko ograniczało w zasadzie tylko do wyciągnięcia słuchawki z kieszeni i wybrania numeru. Dziś aplikacja Telefon jest cieniem siebie. Użytkownicy bowiem coraz częściej dzwonią z wykorzystaniem takich pozycji jak chociażby Messenger od Facebooka.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Analogiczną sytuację ma również schyłek wideorozmowy. Funkcja, która była reklamowana jako kluczowa dla technologii 3G również podzieliła marny los znikomej popularności. To dlatego Android w domyślnej formie nie obsługuje trybu videocall jak chociażby feature phony typu Sony Ericsson W660. Wystarczyło jedynie z menu połączenia wybrać opcję zadzwoń z wykorzystaniem kamery wideo. To niestety jest przeszłość.

Kolejna interesująca sprawa to pseudo-nowoczesność smartfonów. Co z tego, że są one takie super fajne jak nie mają w standardzie zaszytej opcji nagrywania rozmów telefonicznych. Potrafiły to robić wyżej nadmienione Sony Ericssony. Tymczasem Xperie napędzane mobilnym systemem operacyjnym z prawdziwego zdarzenia jakim jest bez wątpienia Android z nieporównywalnie lepszą specyfikacją pod każdym względem nie mają opcji nagrywania połączeń głosowych.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10719 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

4 komentarze do “PREMIERA: Aplikacja Telefon dziś coraz mniej znaczy”

 1. GaduAir Odpowiedz

  VideoRozmowy były i są nadal w FaktMobile w cenie standardowego połączenia głosowego i chyba nawet w pakietach, niestety technologia ta nie jest rozwijana a tym bardziej reklamowana w Polsce, na świecie była propagowana:-)

  • Kamil

   Ale na Androidzie tego nie masz domyślnie. Musisz coś tam instalować i pobiera dane z pakietu LTE. Kiedyś tego nie było, mogłeś gadać godzinami, a transfer bez zmian. W iOS masz FaceTime taką namiastkę

 2. krzysztofsf Odpowiedz

  Xiaomi ma w standardzie nagrywanie rozmow.
  natomiast czy zna ktos aplikacje telefonu, ktora ponawia dzwonienie gdy numer docelowy jest zajety?Zeby mozna bylo jak w aparacie nabiurkowym dac na glosnomowiacy i przez 10 minut zeby co minute odbywaly sie proby polaczenia z zajatym numerem, konczone automatycznie po uzyskaniu sygnalu zajetosci.

 3. ZetaFon Odpowiedz

  Ktoś korzystał? Ja raz, może dwa i dwa razy kupiłem ujowy telefon bo na stanie NIE posiadali tych które chciałem a były to NOKIA 2610 zamiast 2626 (miał radio FM) i później Samsung C300 z jakimś tam pakietem 2x 1500sms do tylko Orange, coś tam z Ekstraklasą w piłce nożnej jeszcze było. Kiedyś to kurła było a teraz to będzie XD a było kope lat temu, pewnie z 12-15…młodziuchy:P

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt