PREMIERA: Wideorozmowa, usługa na wymarciu

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Z nutką nostalgii wspomina się czasy, kiedy to na rynek wchodziła technologia 3G-eneracji. Początkowo oferowała one zawrotne transfery rzędu 0,4 Mb/s (dokładnie 384 kb/s). Teraz realnie wyciągamy na łączności komórkowej około 100 Mb/s. Jednak koronną rzeczą 3G w komunikacji marketingowej była funkcja wideorozmowy, która dzisiaj ma znaczenie marginalne.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Promował ją dziesięć lat temu feature phone Sony Ericsson K600i, który wówczas był chyba najtańszym ze wsparciem nowoczesnej sieci 3G-eneracji. Wtedy to wiele osób, nie tylko miłośników telekomunikacji była wręcz zachwycona nową funkcjonalnością. Aktualnie opcji videocall używa się głównie dla żartów, pośmiania się dla dobrej zabawy ze znajomymi. W żadnym wypadku nie jest to poważna rozmowa rodzinna.

Dużo do powiedzenia można też mieć w kwestii wątpliwej jakości wideorozmowy. Mimo szybkich łącz komórkowych wcale nie widać tych 720p czy 1080p. Dotyczy to pozycji Messenger od Facebooka (zdjęcie z takiej konwersacji powyżej). Najlepiej wizualnie videocall prezentuje się chyba w aplikacji domyślnej FaceTime instalowanej w iPhonach od Apple. Czasy świetności wideorozmów już chyba nigdy nie wrócą.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11587 informacji na tej witrynie.5 komentarzy do “PREMIERA: Wideorozmowa, usługa na wymarciu”

  1. szotyi Odpowiedz

    Ale to nie prawda. Zmieniła sie tylko zasada korzystania i nie ma już potrzeby obciążania sieci ani telefonów oprogramowaniem do videocall. Mamy whatsapp, messenger, viber , skype. Ja widze na mieście ludzi ze słuchawką w uchu i rozmawiających na video. Nawet są videokonferencje , whatsapp ma chyba do 5 osób.

    • szotyi

      No, czyli videorozmowa ma się dobrze , zmienił sie na prostszy sposób realizacji od strony technicznej.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt