PREMIERA: To niesamowite, że telefony mają już Internet 1 Gb/s

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Któż z nas nie był zachwycony tymi możliwościami oferowanymi przez szybki mobilny Internet o prędkości rzędu 1 Gb/s w sieciach kablowych UPC czy Vectra. Ten drugi dosłownie na dniach wprowadził tzw. łącze symetryczne o zawrotnej szybkości nawet 10 Gb/s w obie strony. Ma to kolosalne znaczenie w zwłaszcza przypadku wysyłania plików (często ciężkich) na serwer.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Tymczasem coraz więcej naszych telefonów komórkowych posiada modemy właśnie obsługujące transfer 1 Gb/s w technologii LTE (16-tej generacji). Tak właśnie jest w modelu Samsung GALAXY S8. Dumnie 1 Gb/s dla łączności 4G wspiera także gamingowy smartfon Honor Play. Z pewnością mało który nadajnik BTS od sieci komórkowej oferuje obsługę aż tak szybkich transferów. Finalnie więc dobijamy do tych 300 Mb/s.

Co niezwykle ważne, takie inteligentne telefony komórkowe są coraz tańsze. Cena 1.500 PLN za terminal z modemem 1 Gb/s w kieszeni to z pewnością brzmi interesująco. Tyle właśnie zaczyna kosztować popularna S8-ka, zaś Honor Play można nabyć jeszcze taniej. Koszty będą dodatkowo spadać jak tylko na rynku zacznie się powoli upowszechniać standard 5G-eneracji. Na to jednak trzeba poczekać minimum dwa, trzy lata.

(fot. UPC/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 12871 informacji na tej witrynie.Skomentuj

  My mobile © 2008-2023. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt