PREMIERA: Szkoda, że się nie mieszka w zasięgu 4G+ LTE+

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 3,50 na 6)
Loading...

Z pewnością wielu użytkowników telefonii komórkowej zadaje sobie pytanie co oznaczają dziwne symbole 4G+ lub LTE+ z charakterystycznym plusem na wyświetlaczu smartfonu. Jest to nic innego jak bycie w zasięgu szybszej łączności bezprzewodowej umożliwiającej agregację minimum dwóch pasm częstotliwości. Przekłada się najprościej mówiąc na szybszy mobilny Internet w telefonie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

To dlatego My mobile wprowadził autorski znacznik 5G s, który jasno informuje czytelnika o wsparciu przez dany smartfon transferów minimum 600 Mb/s niczym światłowody. Oczywiście jest to ściśle powiązane z obsługą LTE wysokich kategorii (poprzez właśnie połączenie pasm częstotliwości). Tym bardziej wielka szkoda, iż w wielu lokalizacjach domowych nie ujrzymy magicznego napisu 4G+ czy LTE+ z plusikiem na ekranie.

Z kolei boli fakt jak dosłownie kilometr od mieszkania już pojawia się charakterystyczny dopisek plusa. Pech chciał, że akurat tak było w sieci komórkowej A2Mobile (z infrastrukturą Plusa). Swoją drogą to ciekawe jakby wyglądała sytuacja w tej samej lokalizacji z Play, T-Mobile czy Orange. Być może od tego aspektu jakościowego będzie zależał wybór następnego operatora. Obsługa 4G+ lub LTE+ może być kluczowa. Każdy przecież woli mieć Internet rzędu 300 Mb/s w nocy, aniżeli 100 Mb/s.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.7 komentarzy do “PREMIERA: Szkoda, że się nie mieszka w zasięgu 4G+ LTE+”

 1. Kamil97 Odpowiedz

  Ja mam 2 bądź 3 kreseki LTE+ (na 5 w LG G6, Orange, 2km od nadajnika dzielone lasem), u mnie w dzień nie przekracza 40Mb/s, wieczorem 25, a w nocy 70-80. Niemniej i tak lepiej niż T-Mobile (ograniczrnie 15Mb/s), Plus nie więcej niż 3Mb/s a Play szczątki sygnału i brak internetu xD
  W Pracy mam zaś 0.4 km do ok 50 metrowego nadajnika z agregacją 4 pasm. O godzinie 20:15 w szczycie wyciągnął rekordowe 212Mb/s i 45Mb/s wysyłania (ograniczenie prędkości w Orange na kartę wynosi 225Mb/s dla pobierania i 45Mb dla wysyłania).
  Jest zatem ta jakość pomarańczowych 😊

  • Kamil

   Czyli w dzień zapchana sieć 4G/LTE i dlatego, na szczęście wraz z nadejściem 5G powinna być tzw. rakieta 🚀🌏📲

   PS, 200-300 Mb/s nigdy nie miałem, bo trzeba puscic Speed Test właśnie na 4G+ czy LTE+, na zwykłym 4G i LTE zawsze max około 100 Mb/s 😐

 2. marco Odpowiedz

  U mnie LTE+ to norma, rzadko są miejsca bez +. Poza Krakowem również nierzadko widzę na moim s7 w Orange plusika i pewnie dlatego rzadko transfer spada poniżej 30 Mb/s. Przekroczyć 100 Gb/s nie raz już się udało (rekord to na razie 196 Mb/s w Skawinie).

  • Kamil

   Orange ostatnio pokonuje Play w rankingu Speed Test, także mają duże propsy u mnie i w My mobile RANKING 🏆

  • Kamil97

   Dla mnie porażką jest że Play reklamuje się we wszystkich możliwych źródłach jako najszybszy internet mobilny w Polsce wg. speedtest pl(od prawie pół roku!) wygrywając jedynie ranking nieuwzględniająch roamingu krajowego.😕

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt