PREMIERA: Mikrolagi w grach po ich przeniesieniu na kartę microSD występują

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Grając sobie spokojnie w takie pozycje rozrywkowe jak Alto’s Odyssey czy kapitalne Gear Club można zauważyć delikatne lagi, choć wcześniej one praktycznie wcale nie występowały. Szybki skan umysłowej bazy danych i eureka. Człowiek już znalazł potencjalną przyczynę niedogodności. Jest nią fakt udanego przeniesienia pomimo ogromu prób wszystkich aplikacji (w tym gier) na nośnik microSD.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Serwis My mobile wspominał o tym fakcie na witrynie typu Fan Page na Facebooku w jednym z wpisów. Jak się później okazało, wcale nie ma się z czego cieszyć. Karta pamięci zawsze będzie wolniejsza w działaniu (prędkościach odczytu czy zapisu danych) względem lokalnego dysku (w przypadku smartfonów wbudowanej przestrzeni). Widać to dobitnie teraz w grach. Apple znowu miało rację twierdząc, że karty pamięci to zło.

Codzienność jest pragmatyczna. Konsumenci kupują średniej klasy karty pamięci microSD, nie te najdroższe z półki hign-end. To właśnie te ostatnie dysponują najwyższymi prędkościami. Ma to później kolosalne działanie zwłaszcza dla aplikacji przeniesionych na zewnętrzny nośnik. Im jest on wolniejszy, tym tytuły na Androida mają tendencję do większych mikrolagów. Apple nie stosując czytnika kart microSD skutecznie wyklucza dyskomfort związany z wolniejszym niż zwykle działaniem aplikacji.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10719 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt