Katastrofalne straty Sony i LG nie powinny dziwić nikogo

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

I jak tu się dziwić, że Sony Mobile notuje katastrofalne wyniki finansowe jak jego autorska nakładka na Androida nie oferuje tak podstawowych funkcji jak wyświetlanie licznika powiadomień dla ikon wszystkich aplikacji (jak chociażby iOS czy Samsung Experience). To samo można powiedzieć o kuriozalnym wręcz braku podświetlania ekranu w momencie wystąpienia zdarzenia (typu nadejście wiadomości SMS).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

W efekcie użytkownicy muszą się ratować instalacją programów ze sklepu Google Play. To wszystko przełożyło się na straty w kwocie 265 milionów dolarów w 3Q/2018. Spadła też sprzedaż Xperii z poziomu 2 do milionów sztuk 1,6 miliona, a będzie jeszcze gorzej. Takie są prognozy My mobile. Co ciekawe, cały koncern Sony ma się świetnie za sprawą PlayStation czy produkcji filmowej (Sony Pictures). Podobna sytuacja jest w LG Mobile.

Tam również grupa zarabia. Aczkolwiek dział komórkowy stracił 131 milionów dolarów (przy przychodzie 1,8 miliarda dolarów). Jest to wynik jak więc widzimy o połowę lepszy od Sony. Z kolei Samsung jak zawsze zarabia potężne pieniądze na biznesie komórkowym. Tylko tak należy rozumieć zysk 2 miliardów dolarów (przy napływie gotówki do kasy 22 miliardów dolarów). Zbliżone wyniki koreański gigant miał kwartał wcześniej.

(fot. Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10719 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt