Virgin Mobile dalej na szczycie, ważne awanse T-Mobile i Heyah

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (3 liczba głosów, wasza ocena: 4,33 na 6)
Loading...

virgin-mobile-dalej-na-szczycie-wazne-awanse-t-mobile-i-heyahTrwa znakomita passa Virgin Mobile. Operator właśnie wygrywa już szóste z rzędu zestawienie najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING. Co prawda jeszcze trochę mu do brakuje do wielkiego osiągnięcia Play, gdzie gracz ten zanotował aż dziewięć zwycięstw z rzędu to jeszcze nic straconego przed nim. Tak rzeczywiście było w okresie od grudnia 2011 roku do sierpnia 2012 roku.

Play w pierwszych siedmiu miesiącach był samodzielnym liderem, natomiast w dwóch ostatnich dzielił je wspólnie z Red Bull Mobile oraz MBank Mobile. W przypadku Virgin Mobile wydaje się jednak, że nikt i nic nie jest w stanie mu nawet zagrozić. Jego przewaga nad drugim rywalem Klucz Mobile jest prawie dwukrotna. Na uwagę zasługują też duże sukcesy T-Mobile oraz nieco mniejszy Heyah.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Różowy operator dzięki wprowadzeniu nowej oferty Frii na kartę wspiął się z samego dna na wyżyny My mobile RANKING. W efekcie zajmuje on całkiem niezłe, bo piąte miejsce. Heyah nie miała tyle szczęścia i musi się zadowolić awansem o dwa oczka na jedenastą lokatę. Generalnie zestawienie wygląda bardzo ciekawie. Doszło do sporej ilości roszad czy przetasowań. Wciąż trwa mały kryzys sieci komórkowej Play. Wielu już przewidywało właśnie tego telkoma w roli triumfatora całego bieżącego roku. Po jego dobrym początku roku przyszedł Virgin Mobile z nowym cennikiem w kwietniu i praktycznie zdetronizował dawnego króla. Oczywiście sieć komórkowa Richarda Bransona nie jest idealna, brakuje chociażby jakiejś promocji (nie ważne czy są to dodatkowo płatne pakiety lub bonusy występujące po doładowaniu) z nielimitowanymi rozmowami w sieci czy SMSami. Poniżej prezentujemy dokładniejsze szczegóły związane z najnowszym notowaniem My mobile RANKING.

(fot. Virgin Mobile/My mobile studio)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii nie ma zmian. Klucz Mobile po obniżce z poziomu 0,29 PLN do 0,19 PLN za minutę rozmowy dalej zajmuje jednocześnie pierwszą lokatę z Virgin Mobile oraz NJU Mobile. W efekcie z punktowanej pozycji wypadła TuBiedronka, ponieważ u niej w stawce wynoszącej 0,19 PLN jest 15 sekundowe naliczenie, a przecież już dawno powinno tego nie być w związku z powszechnie obowiązującym jednosekundowym taktowaniem. Takie rzeczy występowały na rynku kilka, jeśli nie kilkanaście lat temu. Teraz jest to prawdziwe kuriozum.

1. Virgin Mobile – 3 pkt / 0,19 PLN za minutę

1. NJU Mobile – 3 pkt. / 0,19 PLN za minutę

1. Klucz Mobile – 3 pkt. / 0,19 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj ponownie nie mamy zmiany za sprawą Klucz Mobile. Wskutek spadku ceny SMSa z 0,19 PLN do 0,09 PLN ten telkom notuje jednocześnie wciąż drugą pozycję z wieloma innymi podmiotami. Zaliczają się do tego licznego grona Play, Red Bull Mobile, Lycamobile, MTV Mobile oraz NJU Mobile. Poza tym nic nie zmieniło się w tej podkategorii. Najlepsze ceny za SMSa ma zdecydowanie Virgin Mobile. Ten operator jest równocześnie zwycięzcą całego zestawienia najlepszych sieci na kartę. Dalej na trzecim, ostatnim punktowanym miejscu jest MBank Mobile.

1. Virgin Mobile – 3 pkt. / 0,06 PLN za wiadomość SMS

2. Play/Red Bull Mobile/Lycamobile/MTV Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile – 2 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

3. MBank Mobile – 1 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

Tutaj sytuacja wróciła do normy po zlikwidowaniu przełomowego pakietu internetowego Orange na wakacje o wielkości 6 GB za jedyne 6 PLN ważnego 60 dni. Sporą niespodzianką było natomiast wskoczenie na ostatnie punktowane miejsce, trzecią lokatę T-Mobile. Dzięki wprowadzeniu nowych pakietów internetowych do taryfy Frii na kartę wyprzedził on Play. Fioletowy operator wypadł z pudła, a tym samym nie zdobył tak ważnego punktu. Ponadto w T-Mobile przy wyborze internetowej taryfy można było zyskać łącznie aż 5 GB danych w okresie 100 dni. Dzienny limit 50 MB przy używaniu Opery Mini powinien w zupełności wystarczyć i to na pełnej prędkości.

1. Virgin Mobile (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,02 PLN/1 MB + dłuższy czas ważności)

2. Red Bull Mobile (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,02 PLN/1 MB + długi czas ważności)

3. T-Mobile (za darmo i bez limitu do 16 kb/s, 0,004 PLN/1 MB)

Jednostka naliczania opłat w mobilnym internecie

Na pozycji lidera wciąż jest nowy operator MBank Mobile, który zapewnia najwygodniejsze naliczanie opłat co 1 kB, wspólnie z White Mobile. W efekcie trzecie miejsce zajmuje Virgin Mobile. Z punktowanych pozycji wypadły już wcześniej Orange oraz W Naszej Rodzinie. Przypomnijmy, że te telkomy oferowały swoim klientom taryfikację co 50 kB. Teraz poprzeczka podnoszona jest w górę, ponieważ trzeba spełniać kryterium minimum 5 kB. Ma to później wpływ na prędkość zużywania się pakietów internetowych. Aktualizacja pogody bowiem nie zawsze pobiera 100 kB, a czasami tylko 10 kB czy 25 kB.

1. MBank Mobile – 3 pkt. / 1 kB

1. White Mobile – 3 pkt. / 1 kB

3. Virgin Mobile – 1 pkt. / 5 kB

Ważność połączeń wychodzących

Negatywne wprowadzenie opłaty 10 PLN za roczną ważność konta w Plusie nie miało wpływu w tej kwestii, ponieważ w dedykowanej taryfie Więcej przez Rok ona nie obowiązuje. Z fotelu lidera i całej podkategorii zniknął zaś Orange. Uznano, że ograniczenie polegające na darmowej usłudze rok ważności konta dostępnej dla starych użytkowników jest nie do przyjęcia. Nowy klient przecież także powinien mieć taką możliwość, aby nie ponosić 3 PLN opłaty (na szczęście) rocznej. Co prawda jest ona jednorazowa, ale jednak niesmak pozostał. Ponadto uznaliśmy, że korzystniejszy jest bonus rocznej ważności konta po zasileniu 5 PLN niż oddzielna opłata na ten cel w wysokości 3 PLN.

1. MTV Mobile – 3 pkt. / wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej (połączenie/SMS/Internet) przedłuża konto o rok

2. Lycamobile – 2 pkt. / wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej (połączenie/SMS/Internet) przedłuża konto o 4 miesiące (po 120 dniowej bezczynności np: brak połączeń/SMS mamy wyłączaną kartę SIM)

3. Plus/Virgin Mobile/Klucz Mobile/Play & WRodzinie – 1 pkt. / doładowanie 5/10 PLN przedłuża nam konto aż o 1/2 lata

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu najwięcej pozytywnego zamieszania bez dwóch zdań wywołał T-Mobile na kartę. Zaprezentował on bowiem nie jedną, dwie, a aż trzy kapitalne rozwiązania w zależności od potrzeb. Mogliśmy wybierać między nielimitowanymi rozmowami w sieci, wiadomościami tekstowymi do wszystkich czy na internetowej propozycji kończąc. Potem swoje asy z rękawa (choć zdecydowanie mniej liczne) pokazała Heyah za sprawą Dniówek. Kolejną sprawą było udostępnienie w Warszawie LTE przez Orange nawet dla użytkowników Pre-paid. Tym samym o włos pokonał on Play, który miał być również trzeci. Niestety fioletowy operator wprowadził ograniczenie wyłącznie dla klientów aboanementowych. Skutkiem czego była jego porażka względem fioletowego telkoma.

1. T-Mobile – 3 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci są standardem (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 100 dni po doładowaniu 50 PLN przy zerowym stanie konta, to samo można powiedzieć o SMSach do każdego operatora, używania internetu (50 MB to limit dzienny, potem jest  nakładany lejek transferu 16 kb/s), najbardziej dokładne wyświetlanie informacji Cell-Info ze szczególami osiedla lub ulicy

2. Heyah – 2 pkt. / Zawsze darmowe wiadomości SMS w sieci, nowa usługa Dniówka, dzięki której za jeden dzień rozmów w ramach macierzystej sieci nie zapłacimy więcej niż 0,28 PLN, to samo dotyczy SMSów do wszystkich telkomów czy internetu, ponadto w przypadku nieużywania danego dnia opcji klient nie płaci nic, przez co oferta jest elastyczna, najbardziej dokładne wyświetlanie informacji Cell-Info ze szczególami osiedla lub ulicy

3. Orange – 1 pkt. / Udostępnienie klientom na kartę łączności LTE w Warszawie, do tego wystarczy jedynie posiadanie odpowiedniej karty SIM oraz urządzenia (telefon komórkowy z 4G, tablet lud modem)

Ogólna klasyfikacja

Wrześniowy My mobile RANKING po raz kolejny nie przyniósł nam zmiany lidera. Bardzo interesujące rzeczy działy się natomiast w środku stawki, gdzie nastąpiły spore roszady. Pięciu operatorów nie zmieniło swojej pozycji. Są to oprócz wspomnianego już wcześniej Virgin Mobile także Klucz Mobile, Play, White Mobile oraz WRodzinie. Awansami z kolei mogły się pochwalić takie podmioty jak NJU Mobile, MTV Mobile, T-Mobile (bohater tego zestawienia), Lycamobile, MBank Mobile czy Heyah (ze swoim małym sukcesem). W dół natomiast poszły sieci Red Bull Mobile, Orange (pomarańczowy gracz bez wątpienia był największym przegranym po ostatnim wysokim czwartym zajmowanym miejscu), Plus, TuBiedronka, W Naszej Rodzinie i tradycyjnie już Lark Mobile. Pozostaje zatem nic jak tylko mieć nadzieję, że następne notowanie będzie równie ciekawe oraz interesujące.

My mobile RANKING (09/2013) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Virgin Mobile 11 pkt. (3, 3, 3, 1, 1, 0)  
2. Klucz Mobile 6 pkt. (3, 2, 0, 0, 1, 0)  
3. NJU Mobile 5 pkt. (3, 2, 0, 0, 0, 0)
  MTV Mobile 5 pkt. (0, 2, 0, 0, 3, 0)
5. T-Mobile 4 pkt. (0, 0, 1, 0, 0, 3)
  Red Bull Mobile 4 pkt. (0, 2, 2, 0, 0, 0)
  Lycamobile 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 2, 0)
  MBank Mobile 4 pkt. (0, 1, 0, 3, 0, 0)
9. Play 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 1, 0)  
10. White Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 0)  
11. Heyah 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
12. Orange 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 1)
  Plus 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 1, 0)
  WRodzinie 1 pkt. (0, 0, 0, 0, 1, 0)  
15. TuBierdonka 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  Lark Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 11419 informacji na tej witrynie.37 komentarzy do “Virgin Mobile dalej na szczycie, ważne awanse T-Mobile i Heyah”

 1. Suchy Odpowiedz

  Virgin mobile nie jest aż tak dobre. Biorąc pod uwagę, że nie ma np.: pakietów sms…. 600 sms x 6 gr to będzie 3600 gr, i wychodzi tutaj 36 zl za 600 sms…. Ot mi promocja. Internet dobry, tylko niestety ta oferta jest wazna do 31 grudnia… :/

  • Banan

   Co do SMSów to dalej mnie obowiązuje dawna promocja 2013 SMSów do końca roku. Od marca(?) zdążyłem wypisać tylko 500 SMSów. Ale nie trudno się dziwić, bo cały czas używam GG czy Facebooka za darmo w Virgin przy chociaż małej prędkości ale wystarczającej.

  • Sławomir

   Po 1 stycznia będzie lepsza oferta która ponownie zdeklasuje konkurencję 😛

 2. D Odpowiedz

  pisalem to w zeszlym zestawieniu, napisz i w tym. w lycamobile jakakolwiek czynnosc telefoniczna – polaczenie.. sms.. w obie strony – przedluza waznosc konta o 120 dni

 3. Grzegorz Odpowiedz

  zdetronizował dawnego króla. Oczywiście sieć komórkowa Richarda Bransona nie jest idealna, brakuje chociażby jakiejś promocji(nie ważne czy są to dodatkowo płatne pakiety lub bonusy występujące po doładowaniu) z nielimitowanymi rozmowami w sieci czy SMSami. Poniżej prezentujemy dokładniejsze szczegóły

 4. Gregorio Odpowiedz

  „W tym miesiącu najwięcej pozytywnego zamieszania bez dwóch zdań wywołał T-Mobile na kartę. Zaprezentował on bowiem nie jedną, dwie, a aż trzy kapitalne rozwiązania w zależności od potrzeb. Mogliśmy wybierać między nielimitowanymi rozmowami w sieci, wiadomościami tekstowymi do wszystkich czy na internetowej propozycji kończąc. Potem swoje asy z rękawa (choć zdecydowanie mniej liczne) pokazała Heyah za sprawą Dniówek.”
  Coś Ci się pomyliło. Nie „mogliśmy”, a nie nawet nie „możemy”, ale musimy wybierać pomiędzy tymi opcjami. I niezależnie, czy jest to Play Fresh, który od 30 września 2010 r. był podzielony na identyczne opcje, czy T-Mobile na kartę frii, to zmuszanie klientów do wybierania, należy krytykować. A przypomnę, że Play za podzielenie Fresha na opcje był bardzo ostro krytykowany. Tymczasem w Heyah Dniówki, w przeciwieństwie do T-Mobile na kartę, można mieć aktywowane trzy opcje jednocześnie, więc przeceniłeś zalety T-Mobile na kartę frii, nie doceniając jednocześnie Heyah Dniówki.

  • Kamil

   No nie wiem czy Heyah dniowka jest taka tania opcja. Zalozmy, ze dziennie rozmawiasz, SMSujesz i surfujesz to miesiecznie placisz okolo 30 PLN (0,28 PLN x 3 x 30 dni). Do tego masz ograniczenie wylacznie do wlasnej sieci dla polaczen glosowych, a w takim Lycamobile za 37,50 PLN bylo niedawno full wypas 😉

  • Kamil

   Akurat w tym zestawieniu liczona byla opcja Internet za 0 PLN w T-Mobile (cos na wzor Play lubie to) z 5 GB w formie 100x rat po 50 MB dziennie, tak wiec pomylki nie ma. W tekscie bylo nawiazanie do dlugofalowej mozliwosci wyboru przez konsumenta wedle swoich preferencji, a nie krotkiej (jak zapewne zrozumiales)

 5. a Odpowiedz

  heyah dniowka jest o wiele gorszą od frii. Dlaczego? Ano dlatego, że jak masz aktywną opcję dniowka na wewnatrzsieciowe i wykupisz pakiet minut do wszystjich sieci i jak zadzwonisz do t-mobille czy heyah to zjada ci minuty z pakietu do wszystkich We. frii nie ma takiego problemu

 6. Maciej Odpowiedz

  T-mobile dostał 3 pkt (w kat. wartość dodana) za darmowe rozmowy w sieci. A przecież Play, Klucz i TuBiedronka mają to od dawna, a nie dostały żadnych punktów…
  Podobnie jest z pozycją drugą w tej kategorii. Darmowe SMS-y w Heyah są od dawna (jak i u paru innych operatorów). Skąd nagle takie wyróżnienie? I dlaczego tylko Heyah?
  Ja myślę, że jest tak drogi Kamilu: bardziej niż na opisie stanu rzeczywistego, zależy Ci na kreowaniu tejże rzeczywistości. Co jakiś czas cieszą Cię (i nas też) jakieś pozytywne zmiany. Próbujesz je wzmocnić – OK, ale robiąc to nie łam własnych zasad (np. ostatnio wakacyjny pakiet internetowy Orange). Dobre zmiany należy nagradzać – w porządku. Tylko często przeceniasz swoją siłę oddziaływania na rynek i popełniasz niekonsekwencje, które obniżają Twoją wiarygodność.

  • Kamil

   W przypadku T-Mobile nie chodzilo tylko o rozmowy, ale rowniez SMSy do wszystkich czy Internet 5 GB

  • Kamil

   Rowniez i dawno temu byly za to wynagradzane w podkategorii VAS. Teraz licza sie tam bardziej nowosci (swiezy powiew na rynku), niz w kolko nagradzanie ciagle tych samych graczy

 7. Derick Odpowiedz

  Kamil, to jaką taryfę bierzesz w przypadku Orange? Bo jak POP, to z jakiej racji przyznałeś VAS za LTE, kiedy nie wiesz czy nowe taryfy sygnowane napisem LTE będą głosowe, z promocjami, czy tylko gołe internetowe jak OFnK a jak zawsze podkreślasz bierzesz do rankingu tylko jedna taryfę? No więc jak?
  Czy nie pisałem że masz podawać taryfy przy każdym rankingu, które aktualnie punktujesz? Nie uprawiaj radosnej twórczości, którą już Ci wyżej wytknięto i nie punktuj na wyrost zaprzeczając własnym kryteriom!

  • Kamil

   Derick, po pierwsze to nic nie musze. Jak juz to chce. Orange Free na karte nie jest i nigdy nie bedzie tutaj brana pod uwage z wiadomych wzgledow (brak innych promocji, chociazby na rozmowy). Rzecznik Orange wspominal na blogu, na jakich taryfach na karte bedzie LTE (zwykle opcje, bez OFnK). Ich rodzaj nie ma tutaj wiekszego znaczenia, bo nawet wariant z roczna waznoscia konta nie lapalby sie do swojej kategorii. Zasady bez zmian, dalej najlepsza opcja dla danego telkoma

  • Derick

   Dlaczego Kamil nie odpowiadasz na temat dotyczący uwzględniania LTE do VAS? W którym to miejscu mojego komenta widzisz zgłaszanie pretensjii o nie uwzględnianie OFnK? Ja niczego takiego nie napisałem. Skąd wiesz że nowe startery LTE to będzie multi taryfa a nie ulepszona opcja OFnK? Skąd już dziś wiesz że starter LTE będzie miał promocję jak taryfy POP, ONE. Dlaczego stare taryfy które brałeś do rankingu obecnie odrzuciłeś na rzecz niewiadomych? Odpowiadaj na pytania a nie domniemaj tego czego nie miałem na myśli i z tekstu nie wynika

 8. Derick Odpowiedz

  Widzę że nagle, bez komunikatu zrezygnowałeś z dopiskow wyjaśniających, że do rankingu brana jest aktualnie najlepsza aktualnie taryfa i zestawienie jest dla użytkowników pojedynczej multi oferty a teraz co zmieniłeś po cichu zasady rankingu?

 9. Derick Odpowiedz

  Póki co wyróżnik LTE możesz stosować tylko przy rankingu pakietów internetowych ale absolutnie nie tu, bo jak narazie technologia LTE jest dedykowana poprzez ograniczenia technologiczne transferowi danych a nie wszystkim usługom mobilnej telefoni jak to realizują GSM, UMTS, HSDPA.

  • Kamil

   Czemu smieszne? Troche obiektywizmu. Ktos moze lubic NJU Mobile, ja preferuje Red Bull Mobile za dluga waznosc konta z internetem + bezplatne YouTube. Mimo to wygrywa zupelnie inny operator, Virgin Mobile. Tylko lenistwo jeszcze sprawilo, ze nie przenioslem tam glownego numeru

 10. emil Odpowiedz

  Tylko ze virgin ma slaby zasięg i to jest ich minusem tak ja nju bo korzysta z anten Orange w miastach maja dobry ale po za miastem zasięg kiepski na wioskach zwłaszcza

  • stefan

   Niby jak? od jakiegos czasu sprawdzam sieci rozne i virgin ma zasieg w miejscach gdzie inne nigdy nie mialy. wszystko jest zalezne od nadajnikow. 

 11. Remek Odpowiedz

  Trochę zestawienie niemiarodajne niestety, chociaż rozumiem taką metodologię, dlaczego naciągane? Pakiety których się nie uwzględnia, w nowym tak taku można wziąć dniówkę sms do wszystkich sieci i nie zapłacisz za smsy grosza… Ba można dobrać roczną ważność konta za 3zł miesięcznie i mieć kartę z darmowymi smsami bez potrzeby regularnego doładowywania… Kombinacji jest znacznie większych. 

 12. shadowman Odpowiedz

  Co znaczy „dłuższy czas ważności” w punkcie o internecie w Virgin? Każdy pakiet z internetem jest ważny tylko przez 30 dni. Czy idzie jakoś przedłużyć ważność pakietu czy o co chodzi?

 13. Patryk Odpowiedz

  Czy Plus dostał punkty za darmowy internet? Testy trwają nadal. Kolega ma na Xperii to uważa, że darmowy net jest bardzo szybki 🙂

 14. D Odpowiedz

  W zeszłomiesięcznym zestawieniu pisałem Ci, ze w Lyca SIMkę wyłączaja po 120 dniach. Poprosiłeś o regulamin, ale nie zaglądałem już do artykułu więc nie odpisałem.
  Czysto informacyjnie tylko. Regulamin dostępny jest na stronie Lycamobile, konkretniej § 14. Rozwiązanie umowy, mówi, że po 90 dniach braku aktywności klient dostaje SMS z informacją i ma dodatkowo 30 dni na jakiś ruch w sieci. Nie będzie ruchu – kartę wyłączą (90+30=120) 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt