Always On Display w Apple Watch będzie strzałem w dziesiątkę

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Brak ciągłego wyświetlania godziny to jedna z poważniejszych wad Apple Watch. Smart zegarki przez to nie do końca spełniają zadanie łatwego sprawdzenia aktualnej pory, ponieważ trzeba ręcznie aktywować wyświetlacz. To się jednak wkrótce może zmienić. Gigant z Cupertino ma patent na wzór doskonale znanej opcji Always On (Display) z telefonii komórkowej.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

To właśnie dlatego w smartfonach Samsunga mamy zawsze wyświetlaną godzinę na wzór starych, dobrych feature phonów chociażby Sony Ericssona. Nadchodzące zegarki Apple Watch również mają posiadać ekran OLED. Dzięki temu będą pobierać mniej energii. Natomiast zabezpieczenie przed wypalonymi pikselami polega na niezauważalnym praktycznie przesuwaniu elementów o dosłownie kilka pikseli.

Podobny mechanizm mogliśmy obserwować w przeszłości w telewizorach typu plazma. Interfejs menu Samsunga nigdy nie stał nieruchomy w miejscu. Zawsze co kilka sekund przesuwały się napisy na ekranie w prawo, lewo czy też góra, dół. Rozwiązanie działało znakomicie ponieważ po dziś dzień (kilka lat) nie ma mowy o jakiś trwale wypalonych pikselach na dużym 42 calowym ekranie. Tymczasem konferencja Apple z nowymi iPhonami na czele będzie miała miejsce już w najbliższy wtorek wieczorem polskiego czasu.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt