Apple Watch ratuje ludzkie życie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Z przyjemnością przekazuje się informacje, gdy technologie mobilne ratują ludzkie życie. Właśnie taki przypadek miał miejsce w bogatej Norwegii. Otóż pewien 67-letni senior przewrócił się w nocy w swojej łazience i uszkodził głowę (czaszkę). Oczywiście w wyniku stracenia przytomności nie miał jak wezwać pomocy. Na szczęście miał na dłoni najnowszy model Apple Watch.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Wyposażony jest on w niezwykle praktyczną funkcję wykrywania upadku. W razie problemów może wysyłać informację do służb medycznych (po wcześniejszym włączeniu opcji). Nie inaczej było w tym przypadku. Służby medyczne szybko zdołały przyjechać na miejsce zdarzenia. Jasno one twierdziły, że gdyby nie sygnał z Apple Watch, starszy człowiek mógłby nie przeżyć tej nocy bez wielogodzinnego otrzymania pomocy.

Szczęście w nieszczęściu było takie, iż mowa była w powyższym przypadku o bogatym kraju Norwegia. W Polsce niestety mało który senior może sobie pozwolić na inteligentny zegarek ze kwotę rzędu 1.500 PLN biorąc pod uwagę głodowe emerytury. Tak więc w kraju nad Wisłą ta historia mogłaby się potoczyć zupełnie inaczej. Aczkolwiek z biegiem czasu nowoczesne technologie powinny być dostępne dla szerszego grona odbiorców.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10817 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

1 komentarz do “Apple Watch ratuje ludzkie życie”

  1. GaduAir Odpowiedz

    bateria za słaba żeby inwestować tyle w Republice Polskiej na taki gadżet ale dobrze że się przydał w podtrzymaniu życia

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt