PREMIERA: Inteligentne Apple TV

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

Oglądanie treści wideo na Apple TV to czysta przyjemność. Jest to zupełnie inne, bo wysokiej jakości doświadczenie na tle całej masy chińskich (tanich) przystawek z Androidem. W dodatku w pełni sterowane pilotem, a nie jakimś śmiesznym kursorem poruszającym się z prędkością żółwia po zupełnie nieprzystosowanych aplikacjach typowo zaprojektowanych pod obsługę touchpada. Ponadto często wyświetlają one niewyraźny obraz tylko w 720p zamiast 1080p.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W Apple TV zupełnie nie ma tego problemu, ponieważ w ustawieniach platformy możemy ustawić standardową rozdzielczość Full HD dla całości obrazu lub nawet 4K (niestety wciąż bez obsługi YouTube). Czas teraz wspomnieć o pewnym genialnym detalu występującym w oprogramowaniu. Otóż jak dajmy na to zatrzymamy (na zasadzie pauzy) film na Netflixie, a następnie zmienimy źródło sygnału na HDMI 3, by chwilę popatrzeć wiadomości to po 30 minutach bezczynności, Apple TV sprytnie wejdzie w stan uśpienia, czyli na dobrą sprawę wyłączenia sprzętu (tak się robi, jeśli nie chcemy się każdorazowo bawić w odłączanie wtyczki z gniazdka). Można to poznać po charakterystycznym zgaszeniu się białej diody sygnalizującej pracę urządzenia.

Co ciekawe, jeśli na wyjściu HDMI 3 pozostaniemy około z kolei tylko 10 minut to Apple TV zapewne w celu oszczędności energii przerwie film, by przejść do menu głównego. Oczywiście później w momencie wybrania materiału mamy dostępną przydatną funkcję wznowienia odtwarzania przerwanego filmu co do sekundy. Dotyczy to nie tylko Netflixa, ale i również YouTube oraz zapewne Amazon Prime Video. Jakby tego było mało, te same aplikacje w Apple TV są lepiej dopracowane niż w Androidzie. Wystarczy przypomnieć dostępną kategorię ostatnio oglądane w Netflixie na produkcie telewizyjnym z logiem firmy z nadgryzionym jabłkiem (nie ma jej w zielonym robocie). Właśnie za takie smaczki oraz idealnie dopracowane oprogramowanie, a nie bylejakość można lubić markę Apple.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11426 informacji na tej witrynie.2 komentarze do “PREMIERA: Inteligentne Apple TV”

  1. Kamil Odpowiedz

    Fajny jest ten zapewne 65 calowy telewizor Philips z tylnym podświetleniem Ambiline na grafice promocyjnej Apple (!) 😱

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt