BlackBerry po sprzedaży smartfonowego biznesu zaczęło zarabiać

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 6,00 na 6)
Loading...

To dopiero jest ciekawa historia ze świata finansów. Po tym jak BlackBerry sprzedało swój biznes smartfonów firmie TCL, odniosło pierwszy od dawien dawna zysk. Co prawda nie jest on imponujący, ponieważ po 3Q/2017 wynosi 19 milionów dolarów (przy przychodzie 196 milionów dolarów) to jednak nastąpiło tak ważne przecież dla jeżynek przełamanie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

I pomyśleć, że wystarczyło do tego celu pozbycie się produkcji inteligentnych telefonów komórkowych. Natomiast skupiono się na tworzeniu oprogramowania dla sektora przedsiębiorstw (w skrócie B2B zamiast B2C). Jeszcze rok temu BlackBerry traciło na smartfonach ogromne 372 miliony dolarów. Tak było po ówczesnym 3Q/2016. My mobile wielokrotnie nadmieniało jak arcytrudny jest to obszar działalności.

Dosłownie każdy chciał być jak Apple. Tymczasem oprócz niego w zasadzie śmietankę spija jedynie Samsung. Powoli do nieba bram puka też chiński Huawei czy trąbiące raz po raz sukcesy sprzedażowe Xiaomi. Wszystko wskazuje na to, iż w najbliższym czasie nastąpi polaryzacja na rzecz Apple jak i Samsunga. Pozostałym dostawcom sprzętu mobilnego w efekcie będzie znacznie trudniej zarabiać na biznesie komórkowym.

(fot. BlackBerry)

Przygotowane przez

jest autorem 11454 informacji na tej witrynie.5 komentarzy do “BlackBerry po sprzedaży smartfonowego biznesu zaczęło zarabiać”

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt