PREMIERA: Play może już otwierać szampana, dzięki Orange

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 3,50 na 6)
Loading...

To może być historyczna chwila dla fioletowego operatora. Wszystko bowiem wskazuje na to, że w 3Q/2017 to własnie Play staje się na naszych oczach największą siecią komórkową w Polsce. To naprawdę niesamowite, ale przy okazji serwis My mobile przewidział taki stan rzeczy już 5 lat temu, gdyż w 2012 roku. Pomylił się jedynie o trzy kwartały (typowany był 4Q/2016).

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Nawet zgadza się moment kluczowego wyprzedzenia Orange przez Play w celu triumfalnego pochodu na tron lidera. Może więc warto pomyśleć o karierze jakiegoś wilka z Wall Street w Nowym Jorku. Wracając jednak do meritum sprawy to wielki sukces P4 jest możliwy dzięki najnowszym wynikom finansowym pomarańczowego gracza. Orange w 3Q/2017 stracił prawie 200 tysięcy klientów. To naprawdę spory odpływ użytkowników.

Aktualnie zatem sieć komórkowa Orange ma na liczniku 14.358.000 klientów. Biorąc pod uwagę praktycznie zawsze trend wzrostowy Play to będzie on największy w kraju. Przecież w minionym 2Q/2017 miał on 14.484.000 klientów. To już jest grubo ponad 100 tysięcy konsumentów różnicy więcej na tle Orange. Najprawdopodobniej więc Play już wkrótce oficjalnie potwierdzi fakt bycia tym największym telekomem w kraju nad Wisłą.

(fot. Play/Orange/My mobile)

Polski rynek telekomunikacyjny w 3Q/2017:

 1. Play (14 484 000 klientów)*
 2. Orange (14.358.000 klientów)
 3. Plus (11 381 000 klientów)*
 4. T-Mobile (10 251 000 klientów)*

* – dane za 2Q/2017

Przygotowane przez

jest autorem 11433 informacji na tej witrynie.8 komentarzy do “PREMIERA: Play może już otwierać szampana, dzięki Orange”

  • Hugo Barra

   Raczej nie straci, ale w sumie to było pewne że tak będzie. W3 systematycznie pogarszało ofertę, a Play zawsze był do przodu.
   Natomiast 3 miesiące pomyłki to dużo, ale nie dla Kamila 😂

 1. marco Odpowiedz

  Skąd pewność? Ostanie dane Play-a za 3Q wykazują zysk. Co prawda niewielki (kilka tysięcy numerów na plusie w stosunku do strat) ale jest. Przy tak dużym odpływie z Orange raczej nie sądzę aby była jakaś pomyłka. Poza tym Play ostatnio zrobił niezłą promocję dla nowych abonentów na kartę (500 zł 50 Gb i rwk) a do tego jeszcze podwyższył transfer danych w roamingu krajowym. Play to mistrzowie pod względem reklamy więc jeśli jeszcze w ofercie jest poprawa to na pewno mają spory zapas nad Orange.
  Orange na kartę ma słabą ofertę, nawet ostatnie poprawki w NJU przeszły bez echa. Wątpię aby wiele osób nabrało się na „bajki Robert Górskiego” z no limitem na rozmowy za 25 zł skoro inni mają pełny no limit w tej cenie.

 2. Tomek Odpowiedz

  Myślę że Play nie utrzyma się długo na pierwszym miejscu. Zbyt wielu ludzi narzeka wokoło i pewnie zmienią sieć.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt