PREMIERA: Marka ładowarki ma znaczenie

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (3 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

Z pewnością wiele osób tak robi. Po zakupie nowego telefonu komórkowego z czystego lenistwa używają ładowarki od tego starego. Może i jest to wygodne, ale często mało praktyczne. Okazuje się bowiem, iż niestandardowa ładowarka dłużej ładuje baterię smartfonu. Tak, to wcale nie jest żart. Wystarczy nadmienić historię Sony Xperii XA podłączonej do ładowarki Nokii Lumia 625.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Słuchawka japońskiego producenta ładuje się wtedy całe 3 godziny. Natomiast na standardowej ładowarce proces trwa zaledwie 2 godziny. Różnica zatem jak widzimy jest kolosalna, bo o całe 33% krótszy mamy czas ładowania. I pomyśleć, że całemu temu zamieszaniu był winny zbyt krótki kabel ładowarki Sony. Przez to nie dało się wygodnie korzystać z telefonu dajmy na to sofie blisko umiejscowionej od gniazdka.

Oczywiście jak podaje producent, czas ładowania możemy jeszcze skrócić przy użyciu opcjonalnej ładowarki UCH12 z technologią Pump Experess+ 2.0 (typowej dla procesorów MediaTek coś jak Quick Charge 3.0 dla Qualcomma). Więcej szczegółów na temat akcesorium znajdziemy na oficjalnej witrynie www.sonymobile.com/pl/products/accessories/quick-charger-uch12.

(fot. Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 9098 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

7 komentarzy do “PREMIERA: Marka ładowarki ma znaczenie”

 1. sev3 Odpowiedz

  Oj. To temat szeroki jak rzeka. Testowałem z miernikiem całe mnóstwo ładowarek, kabli. Ciężko wyciągnąć z tego jakieś konkretne wnioski. Może tyle że Kabel ma większe znaczenie niż ładowarka. Ale i tak trzeba dopasować do konkretnego telefonu. Więc jestem w stanie przychylić się do tezy że dedykowana ładowarka będzie lepsza. Używany kabel też z czasem coraz wolniej ładuje. Chyba styki wtyczka-gniazdo się wyrabiają.

  • Kamil

   Otoz to. Używamy ładowarki dołączonej do zestawu

  • adiko

   co raz częściej ładowarki nie są dodawane do zestawu bo producenci wychodzą z założenia że pewnie i tak już jakąś posiadasz, dotyczy to ładowarek z wyjściem micro usb, do usb typu C najczęściej jest w zestawie bo póki co jeszcze mało ludzi ją ma, ale powoli zwiększa się jej udział.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt