PREMIERA: Tak, mobilna praca na telefonie jest jak najbardziej możliwa

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (3 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

Choć pewnym osobom trudno w to uwierzyć, to tak, telefon komórkowy może być świetnym narzędziem pracy. Oczywiście nigdy nie zastąpi on komputera do tego celu, ale jest już bardzo blisko. Wystarczy nadmienić kilka służbowych czynności jakie z dużym powodzeniem dziś można wykonywać na coraz to nowocześniejszym smartfonie.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Pierwszy taki idealny przykład to biznesowa korespondencja Email (tutaj klawiatura QWERTY robi robotę). Żadne komunikatory w tym aspekcie nie wygrają jeszcze przez wiele długich lat. Tylko poczta elektroniczna jest traktowana poważnie. Kolejny to organizowanie dnia, planu spotkań w terminarzu kalendarza. Ten później wygodnie rzecz jasna synchronizuje się z notebookiem. Mało kto bawi się dziś w papierowe, eleganckie skórzane kalendarze z charakterystyczną mapką na ostatniej stronie. To samo można powiedzieć o sporządzaniu ważnych notatek w aplikacji OneNote czy Evernote oraz kolejnym odhaczaniu wykonanych w nich zadań. Podobnie jest z odpisywaniem na komentarze użytkowników na Facebookowej witrynie typu Fan Page.

To właśnie tam społecznościowy gigant szybkie odpowiedzi klientów nagradza specjalną laurką. Do tego dochodzi iście mobilna praca z tworzeniem dokumentów biurowych typu Word (umowy, ich edycja) lub PowerPoint (prezentacje). Tak więc jak widzimy całkiem sporo możemy zrobić na tym niepozornym telefonie. I wcale nie jest to bezproduktywna rozrywka typu oglądanie śmiesznych kotów na YouTube czy przeglądanie ulubionych serwisów internetowych wyłącznie dla rozrywki. Koncerny Google oraz Sony Mobile wiedzą to doskonale tworząc dedykowane tematyce profesjonalnej pracy witryny. Ich adresy to www.android.com/intl/pl_pl/work i www.sonymobile.com/pl/xperia/business.

(fot. Sony/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10390 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt