Bardzo łatwo można odblokować wzór Androida

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (1 liczba głosów, wasza ocena: 4,00 na 6)
Loading...

Chińscy naukowcy nie przestają zaskakiwać. Przygotowali oni bowiem specjalny algorytm, który w 95% przypadków poprawnie rozpoznaje wzór Androida zabezpieczający dostęp do zawartości smartfonu. Jedyne co musimy zrobić w takiej sytuacji to nagrać osobę smużącą coś tam palcem po ekranie. Później program najpóźniej w piątej próbie odgadnie wzór.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Co ciekawe, im bardziej był skomplikowany tym lepiej on sobie radził z trafnością. Zapewne wynikało to z mało powtarzalnych ruchów, gestów dłonią na touchpadzie inteligentnego telefonu komórkowego. Tak więc jak widzimy morał tej historii jest prosty. Bezpieczeństwo smartfonu zabezpieczonego wzorem, czyli specjalną linią odblokowującą później jego zawartość stoi na bardzo słabym poziomie. Już pewnie klasyczny kod PIN zapewnia większą prywatność.

Oczywiście bryluje tutaj skaner linii papilarnych dostępny w coraz to większej liczbie urządzeń. Z pewnością największa grupa osób nie używa żadnych zabezpieczeń telefonu. Chodzi tutaj o dużą irytację podczas każdorazowego odblokowywania słuchawki. Wszak ryzyko kradzieży smartfonów spadło wraz z ich mocnym upowszechnieniem. To już nie jest taki elitarny produkt jak jeszcze w latach 90-tych, gdzie dochodziło wręcz do rozbojów czy zuchwałych kradzieży na tle czysto rabunkowym.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 9175 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt