My mobile SUBSKRYPCJA

PREMIERA: Życie jak robot, skutek uboczny smartfonów [My mobile TV]

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

W początkowej fazie niepozorne telefony komórkowe były fajnym zabawkami do rozrywki chociażby na nudnych zajęciach edukacyjnych. Później przyszły smartfony, czyli takie małe komputerki do naszych kieszeni i zmieniły one absolutnie wszystko. Wystarczy nadmienić najnowsze urządzenia rozkładające się do formy tabletu niczym notebooki na salach akademickich.

Autopromocja                                                             Czytaj dalej
Zobacz filmy wideo w sekcji My mobile TV   Informacje zza kulis My mobile BACKSTAGE tylko na Facebooku

Coraz częściej praca staje się ciągła z przedłużeniem na smartfonie. Już nie ma jej zakończenia o godzinie szesnastej jak dawniej. Później i tak człowiek w domu (gdzie powinien przecież odpoczywać całkowicie odcinając się od obowiązków) sprawdza pocztę email czy poprawia notatki z zadaniami do wykonania. Nic więc dziwnego, że w Francji czas spędzony nad służbowymi rzeczami na telefonie komórkowym jest wliczany do puli czterdziestu godzin tygodniowo. Może to być pisanie emaili w komunikacji miejskiej.

Przez to coraz częściej mamy życie jak robot niczym ten zielony, symbol Androida (największego mobilnego systemu operacyjnego świata). Miało być super, a wyszło zupełnie coś innego. Społeczeństwo żyje w nieustannym pędzie, zapominając przy tym o tak ważnym wyciszeniu się. Kapitalnie życie ludzkiego robota widać w teledysku Royksopp – Remind Me. Dlatego warto kontrolować tzw. work-life ballance za pomocą aplikacji Digital Wellbeing wbudowanej standardowo w nowsze wydania Androida. Trzy godzinny dziennie podświetlonego ekranu telefonu to chyba próg poziomu zdrowej cyfrowej równowagi.

(fot. Google/Samsung/My mobile)

SMARTFONY, KOMPUTERY W KIESZENI STAŁY SIĘ PRZEKLEŃSTWEM

ROYKSOPP – REMIND ME (TELEDYSK O ŻYCIU JAK ROBOT)

My mobile EXTRA to nowy cykl, w którym w wybrane weekendy będą prezentowane felietony lub też artykuły o charakterze dokumentalnym mówiące o tym jak telekomunikacja zmienia otaczający nas świat.

Przygotowane przez

jest autorem 13032 informacji na tej witrynie.



6 komentarzy do “PREMIERA: Życie jak robot, skutek uboczny smartfonów [My mobile TV]”

  1. Name Odpowiedz

    Nie wyobrażam sobie pracy na telefonie ze względu na głupi OS iOS lub Android.
    Tylko Unix-like w moim przypadku.

    • Kamil

      Ja mam odwrotnie, nie wyobrazam sobie juz wlaczac kompa w domu do czegos innego niz produkcja My mobile ? #original_content

      Emaile z powodzeniem robie tylko na Sony Xperia a miniResearch tzw. drugie czytanie na iPhonie z mocno rozwalonym Safari w iOS 15 😐

    • Adam

      Nie wyobrażam sobie pracy na tak małym ekranie smartfona. To po prostu masochizm.

    • Kamil

      Ja bede musial jeden dzien weekendu poswiecic na edycje tagow MP3, koszmar juz mam na samą mysl wlaczania notebooka, ale w nagrode bedzie GTA V godzinka aka symulacja California Trip ? #premium_gaming #nvidia_geforce

  2. Name Odpowiedz

    Kiedyś używałem tableta lenovo z bodajże 10 calowym ekranem i androidem 4.4 kitkat.
    Był do sprzęt nowy wiadomo budżetowy za 600zł, i dało się tego używać jako taki biedny zamiennik laptopa oczywiście tylko z dodatkową klawiaturą.
    Było nie wygodnie, wiadomo że byle jaki laptop z i3 Haswell i 15,6″ i pełną klawiaturą AZERTY/QWERTY przebije taki tablecik 10 calowy.

    • Kamil

      Android ?❤️? nie nadaje sie do profesjonalnej pracy aka produkcji, bo nie otworzysz tam 30x kart w Chrome bez przeladowania jak na Windows 8.1 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2024. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt