PREMIERA: Nie można przenieść aplikacji na kartę pamięci microSD w Androidzie 6.0 Marshmallow

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

Miało być tak pięknie z tymi 16 GB pamięci wewnętrznej w telefonie. W razie czego zawsze możemy przenieść aplikacje na kartę microSD i po kłopocie. Nic bardziej mylnego. W Androidzie 6.0 Marshmallow występuje dziwny błąd (ze zbyt małą ilością miejsca w pamięci) z niemożnością przeniesienia aplikacji na kartę microSD. Tymczasem na nośniku wolne jest grubo ponad 10 GB.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Cały problem polega na tym, że owszem operacja przenoszenia się rozpoczyna, a później na samym końcu kończy się bugiem. Co gorsze, nic z tym nie możemy zrobić. Każda kolejna próba czy restart smartfonu nic nie da. Dla porównania w takim Windows Phone 8.1 mogliśmy przenieść dowolną aplikację zewnętrznego dewelopera. Z tym bywa różnie w Androidzie. Dla przykładu GTA Chinatown Wars nie ma takiej opcji wcale. Najwidoczniej deweloper uznał, że tak będzie lepiej dla gry (ta może się przecież lagować zwłaszcza na wolnych, starych kartach microSD).

Oczywiście możemy bawić się w używanie karty widzianej jako pamięci wewnętrznej po wcześniejszym sformatowaniu, ale takie rozwiązanie też ma wady. Wystarczy nadmienić sytuację nieudanej aktualizacji oprogramowania. Taka niebezpieczna sytuacja rzadko, ale może się zdarzyć. Wtedy swoistego rodzaju kołem ratunkowym jest zewnętrzny bank pamięci, czyli karta microSD widziana jako wymienna. Prawdopodobnie ta wewnętrzna w przypadku awarii uaktualnienia Androida ulega całkowitemu wymazaniu. Tak więc celem minimum powinno być 32 GB przestrzeni domyślnej zamiast dajmy na to 16 GB.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11852 informacji na tej witrynie.3 komentarze do “PREMIERA: Nie można przenieść aplikacji na kartę pamięci microSD w Androidzie 6.0 Marshmallow”

 1. SteveJobs Odpowiedz

  Hameryke odkryłeś XD jak Ci dużo osób w komentarzach o tym pisało to teraz przelewasz to na „artykuł” :-/

  • Kamil

   Znasz sposób jak przenieść aplikacje NBA Live Mobile w Androidzie 6.0 Marshmallow bez formatowania karty pamięci microSD?

 2. Kamil Odpowiedz

  Niesamowita historia! Zainstalowałem małe aktualizacje aplikacji systemowych Androida i wreszcie udało się przenieść aplikacje na kartę pamięci microSD. Może w końcu zmienię sceptyczne zdanie o zielonym robocie 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2022. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt