PREMIERA: Szkoda, że nie wszystkie aplikacje da się przenieść na kartę pamięci w Androidzie 6.0 Marshmallow

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 5,50 na 6)
Loading...

Android 6.0 Marshmallow przyniósł pewną rewolucję w temacie kart microSD. Otóż po jej pierwszym włożeniu do smartfonu, użytkownik mógł zdecydować czy nośnik ma być traktowany jako pamięć wewnętrzna (po wcześniejszym sformatowaniu) lub też może zwykła zewnętrzna karta pamięci. W przypadku pierwszego rozwiązania wszystkie aplikacje z automatu instalowane były później na karcie microSD.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

W drugiej opcji też nie ma dramatu. Musimy tylko pamiętać o późniejszym ręcznym przenoszeniu aplikacji. Niestety jest jeden szkopuł w tej całej jakże pięknej historii. Nie da się przenieść bowiem każdej aplikacji do pamięci zewnętrznej. Wszystko tak naprawdę zależy od widzimisię dewelopera, który może akurat nie chcieć używania swojego tytułu w gorszy sposób chociażby na wolniejszym, bo starszego typu nośniku microSD.

I wcale nie mówimy tutaj o standardowych aplikacjach Google, co akurat byłoby zrozumiałe. Idealnym, wręcz książkowym przykładem niemożności przeniesienia na kartę pamięci jest fenomenalna gra GTA Chinatown Wars. Tak uznał jej producent, Rockstar Games i basta. Nic z tym nie zrobimy. Dla porównania NBA Live Mobile od studia EA Sports czy też niezwykle klimatyczne Leo’s Fortune da się bezproblemowo przenieść na nośnik microSD, dzięki czemu później oszczędzamy drogocenną pamięć wewnętrzną w telefonie.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11782 informacji na tej witrynie.7 komentarzy do “PREMIERA: Szkoda, że nie wszystkie aplikacje da się przenieść na kartę pamięci w Androidzie 6.0 Marshmallow”

 1. sev3 Odpowiedz

  Odkąd teleFony mają więcej 160 czy 512 MB pamięci wewnętrznej nie mam potrzeby przenoszenia aplikacji na kartę. A aplikacji mam ponad setkę.

  • Kamil

   Jaki? Nie chce mi się scalac/formatowac karty microSD jako pamięć wewnętrzna 😐

 2. rafi Odpowiedz

  Witam panie Kamilu bedzie czekawie rankingu od stycznia 2017 kiedy nowy ranking juz prosze o szybka odpowiedz pozdrawiam.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt