Lajt Mobile

PREMIERA: Bug z czarnym tłem animowanej tapety jak był w Androidzie 2.2 Froyo tak jest w wersji 6.0 Marshmallow

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 1,00 na 6)
Loading...

Animowane tapety czarowały użytkowników nawet tak starych wydań jak Android 2.2 Froyo. Częstym problemem w tamtych czasach było lagowanie się menu zaraz po ich ustawieniu na pulpicie. Wynikało to ze słabej wydajności procesorów, bo zaledwie jednordzeniowych. Niestety nie był on jedyny. Wystarczy nadmienić bug z czarnym tłem animowanej tapety w Androidzie 2.2 Froyo.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Co jednak najzabawniejsze, mimo wielu lat ten sam błąd ma miejsce do dziś. Dotyczy to także wciąż nowego Androida 6.0 Marshmallow na przykładzie Sony Xperii XA po ustawieniu standardowej animowanej tapety od samego japońskiego producenta. Oczywiście nie ma mowy o żadnym spowalnianiu menu z uwagi na zastosowanie szybkiego ośmiordzeniowego procesora. W kwestii oprogramowania jednak jest po staremu.

Raz na jakiś czas (dajmy na to dwa tygodnie) zdarzy się sytuacja, że zamiast ładnej błękitnej fali z animowaną tapetą mamy czarne tło. Kłopot najprawdopodobniej wynika ze złej optymalizacji zasobów pamięci operacyjnej. Ta po zainstalowaniu kompletu aplikacji (z Facebookiem oraz Messengerem) jest zajęta w 80%, z czego sam Android 6.0 Marsmallow pochłania około 800 MB RAM z 2 GB RAM dostępnych. Cóż, później nie dziwmy się jak następny Samsung GALAXY S8 będzie dysponował bajecznymi 8 GB RAM.

(fot. My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 10488 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

1 komentarz do “PREMIERA: Bug z czarnym tłem animowanej tapety jak był w Androidzie 2.2 Froyo tak jest w wersji 6.0 Marshmallow”

  1. Pierwiastek Odpowiedz

    Instaluje jakiś fajans, Facebooka Messengera i jeszcze się dziwi że nie działa i że pamięć zawalona syfem, zaś serwery NSA zawalone Twoimi danymi z pamięci urządzenia ;). Zrzucając jak zwykle na Android, tym razem na lwp.

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt