PREMIERA: Wszystkie iPhony mają potężną wadę

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (oceń artykuł)
Loading...

wszystkie-iphony-maja-potezna-wade

Smartfony Apple iPhone, choć są mega stabilne (za sprawą bezawaryjnego iOS) to posiadają potężną wadę. Występuje one zwłaszcza w Polsce, czyli w kraju będącym ciągle na dorobku. Otóż prawie zawsze jak jesteśmy w odwiedzinach u rodziny, znajomych czy przyjaciół to nie podładujemy sobie u nich telefonu niejako przy okazji. Wszystko przez małą popularność iPhonów w kraju nad Wisłą.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Przekłada się to później na brak ładowarki ze złączem Lightning. I pomyśleć, że znowu cofamy się od standardu uniwersalizacji portu microUSB w smartfonach zapoczątkowanym już w 2011 roku na rzecz autorskich wtyków. To samo właśnie robi Apple w najnowszym modelu iPhone 7 w formie braku złącza słuchawkowego mini-Jack. Tam znowu trzeba się bawić w przejściówki do problematycznego, choć symetrycznego portu Ligthning.

Aż przypominają się w tym miejscu stare dobre czasy feature phonów Sony Ericssona z jego złączem Fast Port (mocno awaryjnym niestety) oraz przejściówką do tradycyjnego mini-Jacka. Cóż, pozostaje zatem mieć nadzieję, że chociaż inni producenci się opamiętają w kwestii fragmentacji standardów. Co do Apple to już nie można mieć złudzeń. Firma ta bowiem w imię zysków pod płaszczykiem bezprzewodowej technologii transmisji dźwięku zarobi krocie na tylko samej sprzedaży oficjalnych akcesoriów.

(fot. Apple/My mobile)

Przygotowane przez

jest autorem 11705 informacji na tej witrynie.4 komentarze do “PREMIERA: Wszystkie iPhony mają potężną wadę”

  1. sev3 Odpowiedz

    Uniwersalne gniazdo to super sprawa. Choć microUSB nie jest zbyt dobre. Dość łatwo rozginają styki zbudowane z cienkich blaszek. Szczególnie w nie markowych kablach. Na wygląd niby jest.ok ale prądy ładowania spadają po pewnym czasie używania wtyczki. lepsze by było nieco większe miniUSB. Ale to już spiewka przeszłości. Może lepsze będzie USB typu C. które chyba powoli będzie wybierać microUSB

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt