Google za nic ma komfort użytkownika lagującej się mobilnej przeglądarki Chrome, dla tej firmy liczy się tylko zysk

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (4 liczba głosów, wasza ocena: 2,25 na 6)
Loading...

google-za-nic-ma-komfort-uzytkownika-lagujacej-sie-mobilnej-przegladarki-chrome-dla-tej-firmy-liczy-sie-tylko-zysk

Między bajki można włożyć piękne komunikaty działu PR czy też marketingu firmy Google mówiące o tym, że dla niej na pierwszym miejscu jest użytkownik. W rzeczywistości jest to tylko i wyłącznie pieniądz oraz zadowolenie potencjalnych inwestorów. Takie wnioski nasuwają się po potężnych lagach (aż ma się ochotę rzucić wtedy tabletem o ścianę) występujących w najnowszej wersji przeglądarki Chrome na Androida na wydaniu Jelly Bean.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Problem dotyczy technologii Flash. Król reklamy w  internecie bardzo sprytnie wymyślił sobie, że mimo powszechnego uśmiercenia animacji Adobe (tak właśnie się stało od wersji Androida 4.1 Jelly Bean) jego przeglądarka Chrome jednak je wyświetli użytkownikowi. Dzieje się to jednak tylko w przypadku reklam Google (tzw. AdSense). Inne animacje z konkurencyjnych sieci czy też prywatne na bezpośrednie zlecenie klienta są blokowane. W zamian ujrzymy komunikat o braku występowania wtyczki. Tego kłopotu nie ma zaś w programie reklamowym Google.

Nawet najcięższe animacje z samochodami czy ofertami pracy z największego portalu rekrutacyjnego w Polsce dalej animują się w najlepsze. Niestety dochodzi wtedy do tragicznych lagów przeglądarki Chrome na Androidzie, o czym była już mowa wcześniej. Jeśli ich nie ma akurat w losowo dobranych kreacjach to witryny działają tak samo szybko jak dawniej. Można je przewijać bez żadnych spowolnień. Aż dziw bierze, że tak wielka korporacja jak Google nie wyłapała tego błędu w wewnętrznych testach. Z drugiej jednak strony może i faktycznie doszło do jego zauważenia, ale aspekt finansowy wziął górę, nie komfort użytkowników potocznie zwanego Lagodroida.

(fot. My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11663 informacji na tej witrynie.7 komentarzy do “Google za nic ma komfort użytkownika lagującej się mobilnej przeglądarki Chrome, dla tej firmy liczy się tylko zysk”

 1. Janek Odpowiedz

  Reklamy Google a nie inne pewnie dlatego się wyświetlają, że są wtedy w HTML5, a inni najpewniej w 99% robią we flashu ciągle. Co innego już ze i tak jest za dużo i mulą telefon. Adblock na telefonie (w Chromie mobilnym nie wiem czy jest, używam innych przeglądarek) i zero problemu.

  • Kamil

   W tej chwili nie da sie korzystac z Google Chrome na moim tablecie…

  • Kamil

   Wspominalem o tym we wczesniejszych artykulach

 2. Kamil Odpowiedz

  Ostatnio Google usmiercilo Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, ciekawe kiedy zrobia to samo z Jelly Beanem brakiem dalszych aktualizacji dla przegladarki Chrome

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt