Lagodroid

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (2 liczba głosów, wasza ocena: 2,00 na 6)
Loading...

lagodroid

Takich lagów, przycięć czy też przytnięć Android jeszcze nie widział. Coś niedobrego bowiem dzieje się ostatnio z przeglądarką Chrome w momencie wyświetlania stron z reklamami Flash od samego Google (w ramach programu AdSense). W przypadku zielonego robota dochodzi do czegoś w rodzaju konwersji animacji na format HTML 5.

Reklama                                                             Czytaj dalej
  Wspolpraca PR/reklamowa z My mobile

Urządzenia nie wyświetlają wtedy monitów w stylu brak zainstalowanej wtyczki z pustymi kwadratami. Wręcz przeciwnie, animacje nadal są dynamiczne zupełnie tak jakby działały we Flashu. Niestety efekt jest tragiczny. W przypadku tabletu Samsung GALAXY Tab z zainstalowanym najpopularniejszym przecież na rynku Androidem Jelly Bean dochodzi do potężnego lagowania się czy też chwilowego zamrożenia ekranu. Fakt używania nowej wersji przeglądarki Chrome z Material Design nie pomaga. Jakby tego było mało, tablet zaczyna też migotać czarnymi ekranami oraz robić automatyczną rotację w pionie, choć domyślnie ma włączony widok tylko poziomy.

Do tego dochodzi dziwne skalowanie widoku stron www w formie prezentacji w pół wyświetlacza zamiast na jego całej szerokości. Niestety pamięć operacyjna na poziomie aż 1 GB RAM wcale nie pomagała. Szkoda, że użytkownicy w takich sytuacjach nie otrzymują aktualizacji oprogramowania do wersji najlepiej najnowszej Androida 5.0 Lollipop, tylko muszą bawić się w samodzielną instalację rozmaitych kerneli z podstron forum XDA Developers. Na koniec w formie ciekawostki warto dodać, że zielony robot doczekał się delikatnej modyfikacji swojego logo. Otóż czcionka z napisem Android jest teraz grubsza na oficjalnej witrynie www.android.com. Wcześniej była ona cienka.

(fot. Google/My mobile studio)

Przygotowane przez

jest autorem 11663 informacji na tej witrynie.6 komentarzy do “Lagodroid”

    • Kamil

      Android ma to do siebie, ze na poczatku dziala bardzo fajnie, plynnie, a potem to krew z nosa 😐 Ciekawe czy nowe srodowisko uruchomieniowe wersji 5.0 Lollipop cos tutaj zmienilo

  1. Grzesiek Odpowiedz

    Mi tam s2 z pamięcią niemalże zapełnioną działa bez zająknięcia z ośmiogigową kartą na której jest zajęte 7gb

Skomentuj

  My mobile © 2008-2021. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt