Red Bull Mobile wygrywa najnowsze zestawienie My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (9 liczba głosów, wasza ocena: 3,00 na 6)
Loading...

red-bull-mobile-wygrywa-najnowsze-zestawienie-my-mobile-ranking

Mamy małą niespodziankę (aczkolwiek w pełni zasłużone zwycięstwo) w lutowym zestawieniu najlepszych sieci na kartę My mobile RANKING, które wygrał pełen mocy operator Red Bull Mobile. Wpływ na jego triumf miał tak naprawdę telkom Play, który wprowadził promocję ze Stanem Darmowym. Ta później okazała się być również dostępna w Red Bull Mobile.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

W efekcie operator wirtualny MVNO z logiem czerwonego byka posiadał dwa mocne atuty w postaci darmowego superszybkiego internetu LTE oraz nielimitowanych rozmów połączonych z wiadomościami SMS w macierzystej sieci (w tym do numerów Play). To wielki powrót na sam szczyt Red Bull Mobile po przeszło dwóch latach posuchy. Jak pokazuje ostatnia telekomunikacyjna oś czasu serwisu My mobile, zarówno w 2014-tym jak i w 2013 roku telkom ten nie był w stanie dosłownie nic ugrać.

Tak więc teraz po naprawdę dużej przerwie stał się znowu niezwykle mocno atrakcyjnym operatorem. Pozostaje zatem nic jak tylko mieć nadzieję, że nagle nie zniknie u niego promocja z darmowym LTE jak to się stało w Play. Z najnowszego zestawienia zniknęła sieć komórkowa Lebara Mobile oraz doszły dwa świeże podmioty, mianowicie Ezo Mobile i FM Group Mobile. Niestety ci gracze niczym szczególnym na tle konkurencji się nie popisali będąc jedynie jej tłem. Więcej dokładniejszych szczegółów o najnowszym notowaniu najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING znajdziemy poniżej.

(fot. Red Bull Mobile/My mobile studio)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już wcześniej namieszał White Mobile ze swoją niską stawką 0,17 PLN za minutę rozmowy. W efekcie wskoczył on na sam szczyt spychając tylko na drugie miejsce trio NJU Mobile, Klucz Mobile czy Izzi Mobile. Co ciekawe, TuBiedronka nie straciła nawet punktu dla końcowego zestawienia po obniżce do niezłego poziomu 0,19 PLN mającej miejsce w Mobile Vikings.

1. White Mobile – 3 pkt. / 0,17 PLN za minutę

2. NJU Mobile/Klucz Mobile/Izzi Mobile/Mobile Vikings – 2 pkt. / 0,19 PLN za minutę

3. TuBiedronka – 1 pkt. / 0,19 PLN za minutę (naliczanie 15-sekundowe)

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj ponownie zaszły zmiany. Dzięki wprowadzeniu stawki 0,10 PLN za SMSa, sieć komórkowa WRodzinie (niestety i tak cena 0,20 PLN za minutę rozmowy nie pomogła jej w pierwszej podkategorii, choć jest to bardzo atrakcyjna stawka) trafiła na drugie miejsce kosztem zarówno TuBiedronka jak i White Mobile. Ta para telkomów straciła jednocześnie punkt w tej podkategorii.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Lycamobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. TuBiedronka/White Mobile – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tej podkategorii nie zaszła żadna roszada. Przypomnijmy więc, że Orange zamknęło już wcześniej swoją bardzo udaną promocję z pakietem internetowym o wielkości 3 GB w atrakcyjnej cenie 3 PLN. Przelicznik 1 PLN za 1 GB to była naprawdę mocna petarda. W efekcie zmian wciąż pierwszy jest Red Bull Mobile, a na drugą pozycję powróciła Heyah i trzecią duet w postaci Virgin Mobile z Mobile Vikings.

1. Red Bull Mobile (za darmo w LTE z limitem 100 GB, potem lejek 2 Mb/s)

2. Heyah (za darmo mamy 50 MB dziennie, co daje aż 1,5 GB miesięcznie, potem lejek 16 kb/s po wykorzystaniu dobowego limitu,  0,004 PLN/1 MB)

3. Virgin Mobile/Mobile Vikings (za darmo i bez limitu do 32 kb/s + rok ważności)

Jakość sieci komórkowej

W kwestii transferów nie mieliśmy w tym miesiącu żadnych zmian, aczkolwiek sieć komórkowa Play bardzo zbliżyła się do Plusa. Różnica bowiem między fioletowym i zielonym operatorem wynosi teraz około 1 Mb/s. To bardzo mało. Kto wie, co wydarzy się tej materii w przyszłości. Co ciekawe, według innych badań prędkości, Play już ma szybszy mobilny Internet od Plusa, czyli lidera technologii LTE. To z pewnością jest dla wielu osób spore zaskoczenie, czy też może nawet niespodzianka.

1. Plus – 3 pkt. / około 11 Mb/s

2. Play – 2 pkt. / około 10 Mb/s

3. T-Mobile – 1 pkt. / około 8 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

Zakończenie działalności przez Lebara Mobile skutkowało pozytywnym awansem dla sieci komórkowej WRodzinie. Tylko ta sieć bowiem oferuje 2 lata ważności po każdym doładowaniu. Stąd cenny punkt w zestawieniu. Oczywiście dalej na pierwszym miejscu są w tej materii telkomy NJU Mobile oraz Lycamobile. Reszta operatorów oferuje nieco mniej korzystne warunki.

1. NJU Mobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

1. Lycamobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

3. WRodzinie – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

Wartość dodana (VAS)

W tym miesiącu spore wyróżnienie przypadło Red Bull Mobile za kapitalny duet promocji w postaci darmowego internetu LTE i No Limitu na rozmowy z SMSami. Co prawda sukces ten zawdzięcza on Play, ale jednak. Spowodowało to później również finalne zwycięstwo telkoma po bardzo długiej przerwie. W tym miesiącu na ostatnim punktowanym miejscu wyróżnienie przypadło również innemu graczowi MVNO, Virgin Mobile za niezłą ofertę BezLimitu za 29 PLN. Otrzymywaliśmy w niej w zasadzie wszystko w pakiecie.

1. Red Bull Mobile Mobile – 3 pkt. / Darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci operatora (w tym do numerów Play), do tego dochodzi kapitalna promocja z nielimitowanym oraz bezpłatnym dostępem do superszybkiego mobilnego internetu w technologii 4G LTE

2. Play/TuBiedronka/Heyah/Klucz Mobile/T-Mobile/Plus – 2 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci Play czy Red Bull Mobile dzięki Stanu Darmowemu i T-Mobile po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), natomiast Heyah za swoją unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, w Plusie zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN

3. Virgin Mobile – 1 pkt. / Wprowadzenie pakietu BezLimitu za 29 PLN (zawierającego nielimitowane rozmowy oraz SMSy do wszystkich sieci połączone z 2 GB internetem), do tego operator oferuje zawsze darmowy dostęp do aplikacji mobilnych Facebook, Facebook Messenger, Twitter, Ask.fm czy GG

Ogólna klasyfikacja

Znowu było ciekawie. Tak można streścić lutowe wydanie My mobile RANKING. Mamy przecież nowego lidera, mianowicie awansującego przy okazji Red Bull Mobile. Oprócz niego w górę poszły też zupełnie zasłużenie Mobile Vikings, Virgin Mobile, WRodzinie, Plush oraz W Naszej Rodzinie (obaj na zasadzie efektu domina, a nie własnych osiągnięć). Spadki zaś dotknęły takie podmioty jak NJU Mobile, Play, Klucz Mobile, Lycamobile, TuBiedronka, White Mobile i T-Mobile. Bez zmian jest z kolei liczne grono graczy jak Plus, Izzi Mobile, Heyah, Orange czy słabiutki debiut nowych brandów Ezo Mobile razem z FM Group Mobile. Oby za miesiąc było równie interesująco.

My mobile RANKING (02/2015) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Red Bull Mobile 9 pkt. (0, 3, 3, 0, 0, 3)
2. NJU Mobile 8 pkt. (2, 3, 0, 0, 3, 0)
3. Play 7 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 2)
  Klucz Mobile 7 pkt. (2, 3, 0, 0, 0, 2)
5. Mobile Vikings 6 pkt. (2, 3, 1, 0, 0, 0)
6. Lycamobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 3, 0)
7. Virgin Mobile 5 pkt. (0, 3, 1, 0, 0, 1)
8. Plus 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)  
  Izzi Mobile 5 pkt. (2, 3, 0, 0, 0, 0)  
10. TuBiedronka 4 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 2)
11. Heyah 4 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 2)  
  White Mobile 4 pkt. (3, 1, 0, 0, 0, 0)
13. T-Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
  WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 1, 0)
15. Orange 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  Ezo Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 10880 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

129 komentarzy do “Red Bull Mobile wygrywa najnowsze zestawienie My mobile RANKING”

  • Zdzisek

   Nie rób sobie jaj, bo wszyscy właśnie walczyli o to, żeby Vectone nie było. I dobrze, że nie została uwzględniona ta sieć widmo.

  • Marek

   Zdzisku, to oczywiście była z mojej strony lekka ironia (ale tylko lekka). Chociaż z drugiej strony, to po takim zachwycie nad tą siecią, warto by było cokolwiek o niej nadmienić.

  • Kamil

   Moze w przyszlym miesiacu Vectone Mobile zaskoczy wszystkich swoim kapitalnym debiutem 😉

  • Zdzisek

   Wątpię. Usuwają komentarze z FB, robi się cisza po raz kolejny wokół vectone. Znów się chowają jak dwa lata temu. Może za dwa lata ruszą 😉

  • Kamil

   Red Bull Mobile Energy – zwyciezca Telepolis Ranking taki sam. Mamy juz pierwsze kopie My mobile RANKING 😉

 1. minimalista Odpowiedz

  Widzisz Kamil jak krytyka działa na Ciebie mobilizująco ? 🙂
  Widać sporo obiektywnego podejścia i ciężko się do czegoś przyczepić… jedynie jedno rzuca się w oczy – skoro w innych kategoriach stosujesz kilka 1. miejsc, przyznając drugie to i w kategorii WPW musi być 2. i 3. miejsce – daj obu zwycięzców na pierwsze, WRodzinie na drugie za te 2lata, a za 3 przyznaj punkt np: Orange – SMS darmowy po 1 rok/które wiecznie można wysyłać i nie ładować przy tym nic (pierwsze 3 miesiące płatne wiem, ale kto tam aktywuje przeniesie numer – to albo się parę razy doładuje i tak albo wyda 3zł ze startera) Ewentualnie Klucz/Virgin jakiekolwiek doładowanie daje rok. Sorki nie znam szczegółowej oferty innych – może co innego warte jest jeden punkt dla Ciebie – jednak przyznaj to miejsce 3. 🙂

 2. adik Odpowiedz

  Moje uwagi
  Virgin zdecydowanie za nisko jest w tym rankingu,wg mnie powinien być na 2 miejscu a po nim NJU.
  RBM mój faworyt wygrał ale jedyne za co został wyróżniony to darmowy LTE i stan darmowy,podczas gdy równolegle z w RBM istnieje jeszcze taryfa Energy a w niej pakiety które są najlepsze obecnie na rynku,oczywiście tam także jest stan darmowy.
  Szkoda że ten ranking nie uwzględnia pakietów,bo one dla większości są ważniejsze niż stawka podstawowa,a przy  uwzględnieniu pakietów ranking byłby zupełnie inny(poza pierwszym miejscem)
  Jeśli chodzi o połączenia wychodzące to powinien wygrać WRodzinie,i nie tylko dlatego że ma 24 miesiące ważności,konkurencja co prawda za darmo przedłuża ważność konta,ale wymaga karty sim w telefonie i  wykonania jakiejś akcji,a WRodzinie gdy doładowujemy za 5 zł  możemy prawie na 2 lata wyjąc simkę i schować do szafy i dalej będzie ważna bo nic nie musimy robić.

  • xiumanag

   Dlatego właśnie w tamtym roku dzielił i rządził Virgin – wstrzelił się z podstawową stawką w ranking.
   Teraz kiedy faktycznie polepszyli ofertę – poleciał w dół.

  • Kamil

   Z tego co pamietam, to Virgin Mobile rzadzil, ale dwa lata temu. W zeszlym roku najlepszy byl NJU Mobile

  • Kamil

   To moze byc ciekawy rok, kto wie czy nie bedzie on nalezal do Vectone Mobile (o ile oczywiscie wystartuje)

  • Kamil

   Virgin Mobile nie jest już tak mocno dobry po wprowadzeniu stawki 0,29 PLN. Stąd jego pozycja w środku stawki My mobile RANKING

  • adik

   Co nie zmienia faktu że pozycja Virgin jest śmiesznie niska,nie adekwatna do realnej wartości oferty,sugerowanie się czystą stawką podstawową jest błędne,ta stawka miała znaczenie w starej ofercie BK ale nie w nowej taryfie pakietowej,która jest druga pod względem atrakcyjności pod względem ceny,zaraz za RBM,przebili nawet NJU swoim pakietem.

  • minimalista

   Nie zgadzam się co do Virgin… nierozpatrywanie stawki minutowej wskazuje, że lepiej wydać 29zł na pakiet #bezlimitu choć np nie ma pewności ile wydzwonisz minut w miesiącu. A co gdy ktoś nie korzysta nawet 1GB internetu lub nie wysyła SMSów – będzie to robił na siłę, by to nie przepadło, bo już wykupiłem?? Uważam, że ofercie Virgin bliżej do ofery postpaid, ale jednak ten MVNO nie kwapi się by to wprowadzić – skoro takie to super-opłacalne mógłby nawet wprowadzić półroczne umowy i ludzie by to brali – czyż nie?
   Ideą ofert prepaid jest minimalizacja kosztów, a nie wskazywanie sobie ceny jaką trzeba wydać by mieć WYGODNIE i co miesiąc wydawać podobną aczkolwiek nie małą sumę 29zł (nie wnikajmy jednak przez chwilę za co). Postpaid ma się kojarzyć z wygodą i miesięcznym zobowiązaniem a prepaid z oszczędnym dzwonieniem i wykupowaniem pakietów kiedy zajdzie taka potrzeba.
   Nic co się z góry wykupuje nie jest raczej w rankingu brane pod uwagę – żadne pakiety – @adik – nie zauważyłeś ? Ma to niejako weryfikować kategoria VAS jednak to najbardziej subiektywna kategoria tego rankingu – w przyszłym miesiącu Kamil może sobie stwierdzić, że docenia wszelkie pakiety nolimtu i najlepszy być może będzie ten pakiet pakiet NOLIMIT w VM, a może Energy w RBM, a może jednak jakieś pakiety nolimit w taryfie YES w Orange – tego nie przewidzisz więc nie ma co się tak podniecać za tym Virgin. To mimo wszystko dalej MVNO, w którym notabene z tego co czytałem nie ma już zasięgu Plusa nawet dla tych co przenieśli numer (kiedyś był) czyli nie może się jakością zasięgu równać z RBM.
   Najważniejsza w prepaid jest stawka podstawowa za minutę połączenia głosowego i ważność konta – chyba że Kamil zdecyduje się podzielić ranking na dwie części – oferty NOLIMIT (i rankingować prawie jak POSTPAID) oraz prawdziwy PREPAID – wówczas będzie miało to ręce i nogi i mniej będzie osób niezadowolonych w komentarzach 🙂

 3. minimalista Odpowiedz

  Aha – proponuję stworzyć nową kategorię – w końcu to oferty PREPAID czyli zależne od doładowania: PROMOCYJNE DOŁADOWANIA.
  Przeznacz nieco czasu na analizę kto, i co i za ile daje dodatkowe środki – często są promocje czasowe i ciężko to okiełznać, jednak jedno doładowanie promocyjne może zmienić podejście do całego przelicznika – kto lubi pilnować i ceni sobie gratisy na pewno na to zwraca uwagę: wskazuję Ci, że mPotwor.pl nawiązuje współpracę z innymi operatorami – doładowanie z pozycji tej aplikacji daje często większy bonus niż obniżenie ceny doładowania o 2zł przez kupowanie kodów zdrapek przez alledrogo. Obecnie współpracę podjął Plus, z tego co wiem to mPotwór rozkręci się na inne sieci – proponuję Ci kontakt z twórcami aplikacji, może nawet jakąś współpracę. Zyska na tym odbiór Twojego portalu.jako bardziej obiektywnego…
  Dojdzie do Ciebie to dobitnie jeśli zwrócisz uwagę, że np dzięki niesamowitej promocji w listopadzie zeszłego roku za doładowanie 50zł można było dostać drugie tyle 50zł w orange – co oznacza, że wszelkie przeliczniki na stawki bazowe za sms czy minuty zmieniają się również o 100% – dla niektórych ceniących sobie długą ważność konta i minimalizm wydatków może oznaczać nawet pół roku swobodnego korzystania z komórki. Bo przecież wydając 50zł dostajesz 100zł – to tylko jednak przykład bo teraz są mniejsze bonusy – tak samo było z gratisowym bonusem 50% do doładowania w starej taryfie BK w Virgin, które brałeś pod uwagę. Myślę, że nadaje się to na oddzielną kategorię i to nawet nie w Twoje VAS tylko stałą, naprawdę takie gratisy zmieniają podejście i postrzeganie danej oferty, opierając się na tym można często wstrzymać się przenosinami…oczywiście dzieje się tak tylko jeśli osoba interesująca się ofertą prepaid potrafi dodawać i dzielić. Różni jednak ludzie analizują Twój ranking, także otwarcie się na tę część społeczeństwa byłoby wskazane 🙂

  • Kamil

   Podjąłem już drugą próbę współpracy z twórcami aplikacji mPotwór. Zobaczymy co z tego wyjdzie (na pierwszego Emaila nikt nie odpisał, ale to jest standard w 90% tego typu zapytań). Fakt, mają fajne promocje dodatkowe w zamian za wykonanie doładowania ich mobilnym programem

  • minimalista

   Napisz na forum ogólnym na ich profilu fb, na pewno przejmą się brakiem reakcji na maila i odpowiedź będzie natychmiastowa.

 4. sev3 Odpowiedz

  Minimalisto nie sądzę aby jakieś jednorazowe promocje powinny mieć wpływ na ranking. Co mnie obchodzi listopadowe doładowanie czy promocja na Walentynki. Ja rozważam zmianę sieci teraz. Poza tym Kamil pisze w artykułach o wielu takich jednorazowych promocjach. A w starym Virgin 50% było za każdym razem a nie tylko w listopadzie.

  • minimalista

   Podałem przykład – poza tym jeśli nie rozumiesz idei to nie komentuj. Propozycja jest dla autora, nie dla Ciebie. Jednak napiszę jeszcze raz „prościej”, specjalnie dla Ciebie:
   – wchodzisz do sieci, ładujesz minimalnie ile potrzebujesz
   – czekasz na promocję – ładujesz więcej za mniej
   – następne doładowanie robisz przy następnej promocji
   Dzięki temu minimalizujesz koszty – jeśli stać Ciebie by wydawać więcej za coś co ja mam za mniej to nie należysz do grupy ludzi, dla których byłaby ta kategoria. Jasne?

  • minimalista

   Adekwatnie, np dla mnie: nie jest kategoria stawki SMSa, bo nie wysyłam wcale, a mimo to jest taka kategoria i trzeba brać ją pod uwagę analizując ten ranking.

 5. sev3 Odpowiedz

  Kamilu, ja bym proponował punktować więcej niż trzy miejsca w każdej kategorii. Może 5 albo nawet 10. Chyba trochę nie fair jest że Virgin dostało 0 za ważność konta.

  • Kamil

   Byl juz rozwazany ten pomysl, ale jest za bardzo skomplikowany i z niego zrezygnowano. Ponadto nastapiloby odejscie od sportowych trojek za zwyciestwo, jak w speedwayu/zuzlu

  • sev3

   W żużlu punkty dostaje trzech z czterech zawodników. Więc zero ma tylko ostatni.

 6. Zdzisek Odpowiedz

  Zgadzam się z uwagami innych komentujących, no może poza minimalistą. Ale chciałem przede wszystkim pochwalić Kamila, że w końcu ten ranking nieźle wygląda i przede wszystkim powoli staje się obiektywny. Oby tak dalej do przodu. Co więcej więcej nowych komentarzy/opisów od autora przy kategoriach widzę, a to też jest godne pochwalenia, że nie ma kopiuj-wklej jak to czasem się zdarzało.

 7. hawa Odpowiedz

  Lubię ten ranking i śledzę wszystko na bieżąco, jednak teraz przenoszę dwa numery na rachunek i dwa na kartę do virgin mobile , na rachunek ze względu na no limit 29 zamiast obecnego 39, a na kartę ze wzgledu na pakiety internetowe, darmowy fb messenger i lejek 32kb,  trochę mam wrażenie że obiektywizacja rankingu zaczyna odstawać od realnego użytkownika, mam dwoje doroslych i dwoje dzieci uzytkowników to calkiem dobra srednia. wniosek nju nie nadąża, duże telekomy szkoda gadać. rbm jest rzeczywiscie najlepszy , tu zgoda, codo reszty dyskusyjne. Ale ogólnie rozumiem dylematy obiektywizacji więc szcun za próby.

 8. Rafał Odpowiedz

  czekawe czy bedzie siec vectone mobile na 100 procent kto ma jaka informacje czy bedzie czy nie działaś poniewaz strona juz jest 

 9. Rafał Odpowiedz

  czemu nie ma teraz 2015 roku w rankingu sieci vectone mobile poniewaz 2013 juz była na miejscu 3 w maju tak wyglada ze juz dawno jest siec vectone mobile.

 10. Rafał Odpowiedz

  wie ktos jakie sa stawki w vectone mobile naprawde jak wystartuje na 100 procent prosze o odpowiedz

 11. Mariusz Zaborowski Odpowiedz

  Ponieważ dość wysoko w rankingu jest Lycamobile, chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tymi pakietami internetowymi. Otóż chciałbym z nich skorzystać na tablecie ale po wysłaniu zapytania do Lycamobile odpowiedzieli że internet w Lycamobile jest tylko do smartfonu. Zastanawiam się jak oni mogą to zweryfikować skoro w tablecie mam router 3G? Bardzo proszę o odpowiedź w tej sprawie bo nie wiem czy w takim razie jest zens zasilać kartę i aktywować pakiet skoro może nie zadziałać?

  • Kamil

   Mysle , ze tablet bez problemu bedzie rozliczany tak jak telefon. Gorzej sprawa moze wygladac z komputerem…

 12. Rafał Odpowiedz

  panie Kamilu wie pan wogule czy bedzie siec vectone mobile i jakie sa czy beda stawki tej sieci prosze o odpowiedz czuje ze tej sieci nie bedzie nikty a jak juz bedzie bedzie słaba.

  • Kamil

   Nic nie wiadomo w tej sprawie. Angielski oddzial tez nic mi nie odpowiedzial w wiadomosci Email

 13. Rafał Odpowiedz

  rozumiem Panie Kamilu a prosze mi powiedziec poniewaz mam w virgin mobile i cały czas patrze jaki jest ranking miesiecznie i virgin jest 100 razy lepszy jesli chodzi o wszystko promocje internet i stawki wiec uwazam ze virgin powinnen byc przynajmiej na 2 miejscu tym miesiacu virgin ma nielimitowane smsy minuty na 30 dni a play nie ma a jest wyszej i wyraznie red bull tez jest słaby 

 14. Rafał Odpowiedz

  play i red bull nie ma rok konta waznego a virgin ma juz od 5zł wiec trzeba patrzec tez na to jesli sie roku ranking miesieczny 

 15. Hawa Odpowiedz

  Przy przeniesieniu numeru i wykupie szesciopaku za 265pln pakiet nolimit na rozmowy smsy i internet 10 GB wychodzi po 44.20 miesięcznie do tego w cenie przekierowania i rozmowy konferencyjne, virgin Mobile daje rade a Nju niestety 

 16. Rafał Odpowiedz

  wiec virgin jest od wszystkich lepszy i na pierszym miejscu powinien byc w rankingu a nie na 7 

  • Kamil

   Nie zgodze sie. Virgin Mobile jest atrakcyjny dla osob aktywnych, natomiast dla tych mniej juz nie tak bardzo z uwagi na stawke 0,29 PLN. Gdyby mieli poziom 0,19 PLN za minute rozmowy to mocno podszkoczyliby w My mobile RANKING…

  • Kamil

   Virgin Mobile byłoby dokładnie na wysokim drugim miejscu zaraz za Red Bull Mobile ze swoimi 8 pkt. (3, 3, 1, 0, 0, 1) 😉

  • Kamil

   Mobile Vikings niedawno obniżył stawkę za minutę rozmowy do 0,19 PLN. Kto wie, może i tej sztuki dokona też Virgin Mobile

 17. sev3 Odpowiedz

  Mi teraz dwie osoby udalo się namówić na przejście na virgin. Więc Virgin górą. Ale sam odchodzę  z Virgin do RedBull. A jak się skończy Nieemitowane LTE to wrócę czy to do Virgin czy noże gdzieś indziej 

  • sev3

   Chyba jest problem z przeniesieniu numeru do RMB na kartę.  W salonie Play powiedzieli że tylko stronie. Na stronie można  przenieść tylko na abonament.   Czy może się mylę?

  • sev3

   W mailu z BOK napisali  że  salonie można przenieść numer RMB na kartę. I poradzili iść się do innego salonu. Odwiedzę dzisiaj dwa salony w Opolu. Jak mi nie przeniosą to idę do Vikingów.

  • adik

   Przenieść numer do RBM można tylko i wyłącznie osobiście w salonie Play(nie każdy), i nie da się inaczej,z tym wiąże się jeden wielki problem,brak kart działających do przenoszenia,ten problem był poruszany wiele razy na Forum Playa oraz innych portalach poświęconych telekomunikacji.Problem ten występuje w wielu miejscach w Polsce więc nie jest to tylko lokalny incydent niestety,zanim się wybierzemy do jakiegokolwiek salonu to warto wcześniej do nich zadzwonić i zapytać czy wogóle takie karty mają,bo wiele nie ma,nawet jak będą mieć to nie ma gwarancji że działać będą z tym są takie cyrki źe głowa mała.
   Ja mam 2 karty RBM przeniesione jedną przeniosłem szybko w 4 dni,z drugą 2 tygodnie walczyłem bo musieli nowe karty zamawiać,a są osoby które od 2 miesięcy nie mogą przenieść bo salony dostają niedziałające karty.
   Nie dajcie sobie kitu wcisnąć w salonie że przez internet da się przenieść numer do RBM bo jest to zwykłe kłamstwo.

  • sev3

   A jednak udało się przenieść numer. Znalazłem w Opolu jeden salon co miał te karty. Następnego dnia wieczorem już miałem mój numer w sieci RED BULL

  • sev3

   Co ciekawe po przeniesieniu mam starszą taryfę. W której jest ważność 150 dni  (za 50 zł). Za to pakiet internetowy jest mniejszy. 0,5 zamiast 2GB. Ale stan darmowy i LTE działa. Super.

  • adik

   to nic nadzwyczajnego bo to się właśnie dostaje po przeniesieniu numeru,mam jedną ze swoich kart RBM w routerze do LTE z której korzystam już 2 miesiące,a druga karta w energy do rozmowy.

 18. Rafał Odpowiedz

  virgin jest i tak najlepszy poniewaz ma super promocje i napewno bedzie jeszcze lepszy i tak co miesiac zmienia sie siec w rankingu a virgin robi wszystko by był najlepszy 

  • Kamil

   Póki co absolutnym numerem jeden jest Red Bull Mobile!

 19. Rafał Odpowiedz

  a jesli chodzi o siec vectone mobile nie działa nic tylko strona i nie ma starterow w skioskach 

  • Kamil

   Tak miało być, ale straciłem nadzieję co do premiery Vectone Mobile w tym miesiącu i przyspieszyłem pewne sprawy 😐

 20. Mariusz Zaborowski Odpowiedz

  Dzięki Kamilu za odpowiedź wsprawie Lycamobile. Aktywowałem kartę, zasiliłem, przeprowadziłem jeszcze jedną rozmowę i aktywowałem pakiet 1 gb. Sprawdziłem wszystko uruchomione. 
  Niestety po przełożeniu karty do tabletu pojawił się problem. Tablet wykrył kartę, jest zasięg ale „drzewko zasięgu” jest jasne co świadczy że nie ma połączenia. Jest też symbol „R” co świadczy o roamingu. Niestety nie ma łączności pomimo że w ustawieniach mam zaznaczone połączenie roamingowe. Co mogę zrobić?

  • szotyi

   Co masz zrobić? Przeczytać regulamin usługi przed jej zakupem , zakupując zgadzasz sie na warunki oferty.

 21. Rafał Odpowiedz

  czekawe czy wogule bedzie siec vectone mobile i czy wystartuje nawet nie wiadomo jakie stawki maja byc i czy wogule bede.narazie zero odpowiedzi i nic nie wiadomo.

 22. Adam Kumor Odpowiedz

  @Mariusz
  Niestety nie mam dobrych informacji ponieważ sam to niedawno przerobiłem. Niestety Lycamobile blokuje udostępnianie sygnału na smartfonie i nie pozwala korzystać z pakietów internetowych na tablecie. Jest to nieuczciwa praktyka wobec abonentów którzy kupują starter, uruchamiają pakiet i…nie mogą korzystać z internetu. Co więcej w regulaminie nic o tym nie piszą, poza zakamuflowaną informacją że nie można używać pakietów na urządzeniach nie telekomunikacyjnych. Takie praktyki Lycamobile nie do końca są zgodne sprawem o czym możemy przeczytać na różnych portalach rozczarowanych tym operatorem wpisując w wyszukiwarkę odpowiednią frazę.

  • szotyi

   Są tez ludzie którzy potrafią czytać w języku polskim ze zrozumieniem, potrafią otworzyć regulamin gdzie jest to wprost napisane. Niestety są tez takie osoby które potrafiOM narzekać że nie umią czytać ze zrozumieniem. To o czym piszesz jest napisane w regulaminie pakietów internetowych i było wcześniej też.

 23. Kamil Odpowiedz

  Kolejny miesiąc już praktycznie za nami, a hitowego operatora MVNO Vectone Mobile jak nie było tak wciąż nie ma 😐

 24. Kamil Odpowiedz

  W sumie to fajnie się stało, że sieć komórkowa, której używam na co dzień wygrała po wielu latach przerwy My mobile RANKING. Należało się to Red Bull Mobile 😉

 25. Rafał Odpowiedz

  virgin mobile jest lepszy poniewaz ma bez limitu do wszystkich minuty i smsy za 29zł a tego co widze naprzykład play nie ma minut bez limitu do wszystkich na 30 dni i wogule nie ma a red bull ma i kosztuje 20zł bez limitu minuty do wszystkich na 30 dni i sa za 10zł bez limitu smsy na 30 dni wiec wychodzi drogo od virgin mobile i red bull nie ma konta waznego na rok.wiec virgin jest 100 razy lepszy a stawki virgin ma 29 gr i smsy za 9 gr tak jak play i red bull a 19 gr za minute ma teraz nju mobile i 9 gr smsy wiec virgin jest lepszy i napewno jest prawda poniewaz tak jest.

 26. Rafał Odpowiedz

  wiec waszym staniem ktora siec jest najlepsza nju mobile virgin mobile red bull mobile czy play ktora lepiej mniec prosze o odpowiedz

 27. Rafał Odpowiedz

  moim staniem ranking powinnien byc taki virgin mobile na pierszym miejsciu na 2 nju mobile na 3 red bull mobile na 4 viking mobile poniewaz nie ma minut bez limitu tylko sa smsy bez limitu tak jak play nie ma minut a na 5 play.

 28. Rafał Odpowiedz

  tak a co wiesz ja uwazam ze virgin mobile zasługuje na piersze miejsce w rankingu jak red byll mobile i mam nadzieje ze bedzie wyszej marcu.czy ty inaczej myslisz red bull trzeba wydac 30zł miesiecznie by mniec bez limitu minuty i smsy do wszystkich .

 29. Rafał Odpowiedz

  i jak ktora siec na karte jest najlepsza warto byc virgin mobile prosze o odpowiedz 

 30. Rafał Odpowiedz

  tyca mobile warto byc co ma takiego fajnego ze jest w rankingu na 6 miejscu jest konta wazne rok i jakie sa stawki i wogule sa jakies smsy minuty do wszystkich oraz mmsy za darmo prosze o odpowiedz

 31. minimalista Odpowiedz

  Zdaje się, że pojawił się czytelnik, który bardzo podniósł poziom dyskusji 😛

  • Kamil

   Nazir by pewnie podniósł, kiedyś nawet chyba zawitał ten pirat do My mobile 😉

 32. Rafał Odpowiedz

  a wie ktos ktora sie jest naprawde najlepsza  wie ktos na ile konto jest wazne w lyca mobile od 5zł i jakie sa stawki

  • Kamil

   W Lycamobile masz konto ważne 90 dni od momentu wykonania jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej (dzwonienie/SMS/Internet)

  • Kamil

   Ja też chętnie bym widział Vectone Mobile w My mobile RANKING, ale chyba się go nie doczekamy w tym miesiącu 😐

  • adik

   ja bym powiedział raczej że nie w tym roku.

  • Kamil

   A zapowiadało się takie piękne Eldorado! Cóż, czar prysł 😐

  • Kamil

   Może się doczekasz Vectone Mobile w marcowym notowaniu. Czekamy do piątku na rozstrzygnięcie jego premiery rynkowej!

  • adik

   szczerze to teraz mam wy…e na to czy ruszy,u mnie już ma 0 wiarygodności.

 33. Rafał Odpowiedz

  prosze powiedziec warto byc red bull mobile i kupic za 5 zł starter prosze o odpowiedz

  • sev3

   Sam musisz to ocenić. Zależy jakie masz potrzeby.

 34. sev3 Odpowiedz

  Teraz Mobile Vikings bije wszystkich na głowę. Po doładaowaniu za 29 PLN , 4GB, Stan Damowy do Play, SMSy do wszystkich. Rok ważność, lejek 32 Zaraz tam się przeniosę.

 35. Rafał Odpowiedz

  stan darmowy jest wazny na zawsze a nie na miesiac czy rok a tak wogule nie ma starterow viking w sklepach

 36. adik Odpowiedz

  Stan darmowy jest na czas ważności pakietu tj na 31 dni a nie na zawsze,darmowe rozmowy w play to nie to samo co stan darmowy,to dwie zupełnie inne rzeczy,w play jest na zawsze w mobile vikings nie jest.
  Wg mnie oferta najlepsza napewno nie jest bo nie ma nielimitowanych rozmów,jeśli dla kogoś internet w telefonie jest najważniejszy to wtedy można by tak powiedzieć,same rozmowy w play mogą niektórym wystarczyć mi nie wystarczają pomimo posiadania stanu darmowego w RBM,uważam że zarówno Virgin jak i Lyca jak i RBM ma lepszą ofertę jest bardziej kompleksowa.

  • sev3

   To nie końca prawda, że stan darmowy w Play jest zawsze za darmo. Trzeba utrzymywać ważność konta czyli (50 zł /3mc ) czyli jakieś 16 zł/mc.

  • adik

   tak jak wszystkie gratisy też są tylko na te 31,chcesz nowe to musisz ponownie doładować konto,jak używasz karty masz bonusy tu i tam,jak nie to nic nie masz proste.

  • Kamil

   Red Bull Mobile to nieliczny operator z kapitalna oferta dla tych aktywnych jak i tych mniej

 37. sev3 Odpowiedz

  Fakt, że do ideału brakuje opcji z nielimitowanymi rozmowami do wszystkich. 
  Za to jest większa wolność wyboru.
  Może to być bardzo dobra oferta dla minimalistów. Podstawową stawka 19 gr, lejek przez cały rok, stan  darmowy można kupić za 8 zł i można żyć za 10-15 miesięcznie. A w razie potrzeby doładować za 19 lub 29 i skorzystać z pakietu internetowego.

  • Kamil

   Weź pod uwagę fakt, że większość osób nie wydaje miesięcznie 29 PLN na usługi GSM. Stąd taka mała popularność abonamentów typu No Limit w ofertach operatorów. Gdzieś czytałem (nie pamiętam już w tej chwili gdzie), że tylko 10% konsumentów je kupuje. 90% woli normalne opcje z programi

 38. Rafał Odpowiedz

  no red bull mobile jest 100 razy lepszy jesli chodzi o oferty i promocje zawsze taniej wychodzi miesiecznie nawet 14zł 2 razy tygodniu mozna rozmawiac a jak juz do wychodzi 28 zł miesiecznie za nielimitowane minuty smsy i mmsy oraz 700 mb

 39. Kamil Odpowiedz

  Szkoda, że tak chętnie nie komentujecie też w innych miejscach/artykułach jak w My mobile RANKING 😐

 40. Rafał Odpowiedz

  panie Kamilu jak narazie vectone mobile jest juz ale nie mozna kupic starterow w skioskach i biuro obługi jest bo angielsku wiec wydaje mi sie ze tak szybko nie bedzie działas vectone mobile moze za miesiac bedzie wszystko juz dobrze a wogule jaka siec jest najlepsza red bull czy vectone mobile.prosze  o szybka odpowiedz 

  • Kamil

   Szybka odpowiedź: Red Bull Mobile z uwagi na darmowe LTE oprócz rozmów wewnątrz sieci. Vectone Mobile nie ma chyba lejka z tego co wiem bezpieczeństwa, który pozwoliłby nam na surfowanie bez limitu chociażby na takiej Operze Mini

 41. Rafał Odpowiedz

  wiec lepiej byc w red bull na karte prawda Panie Kamilu pewnie operatorzy zrobia i bedzie taniej za minute smsy mmsy i internet jak juz bedzie vectone mobile na 100 procent i bedzie działas.prosze o szybka odpowiedz.

  • Kamil

   Z czym konkretnie masz problem? Już odpowiedziałem na pytanie

 42. von Odpowiedz

  Kamil skasuj z rankingu Ezo mobile,dzis dzwoniłem na infolinie ze chciałbym dostac ich starter lub przeniesc numer do Ezo mobile na karte -pani odpowiedziała ze zakonczyli swiadczenie usług

  • Kamil

   No widzisz, a mówiłem żeby ich nie uwzględniać 😉 Teraz już nie będę ruszał My mobile RANKING. Dopiero w marcowym notowaniu już będzie odświeżona lista bez Ezo Mobile

  • adik

   póki nie będzie żadnego oficjalnego komunikatu nie usuwałbym tej sieci,narazie jedyna potwierdzona sieć który kończy działalność to lebara.

 43. von Odpowiedz

  Tez tak mysle tylko troche sie dziwie ze sam nie sprawdziłes danej sieci tylko wstawiłes w ciemno do rankingu

  • Kamil

   Masz jakiś link do oficjalnego oświadczenia o końcu działalności Ezo Mobile? Pytam się, bo nie chce już popełnić błędu ze 100% zaufaniem do czytelników serwisu My mobile 😐

  • adik

   nie wstawił w ciemno,tylko pokazał wszystkie prepaidy.

 44. von Odpowiedz

  Kamil i Adik tak jak wczesniej pisałem wczoraj dzwoniłem na infolinie Ezo mobile pod nr.224720001 z zapytaniem o starter badz przeniesienie numeru do sieci Ezo mobile i otrzymałem informacje od pani ze zakończyli swiadczenie usług Ezo mobile.Wy rowniez przeciez mozecie zadzwonic pod w/w numer i potwiedzic dowiedziec sie wiecej itp.itd.

 45. adik Odpowiedz

  w niedziele to nie za bardzo,dziś mają automat,dopiero jutro można zadzwonić.

  • Kamil

   Tym bardziej w niedzielę o 3.00 w nocy 😉

 46. von Odpowiedz

  Ja rozmawiałem w sobote rano koło 10 tej.A słyszeliscie o takiej sieci SAT Film nawet maja swoja strone

 47. Kamil Odpowiedz

  Oby promocja z darmowym LTE nigdy nie zniknela, bo wtedy Red Bull Mobile zanotuje potezny spadek

  • adik

   to wciąż będzie najlepsza sieć tylko że bez wartości dodanej jaką jest ten darmowy LTE.

  • Kamil

   Wedlug punktacji My mobile RANKING to raczej nie

  • Kamil

   Kryteria są takie same dla wszystkich, od lat

  • sev3

   Można rzecz że o zwycięstwie RMB zadecydowały VASy a to jest dość subiektywna kategoria.

  • Kamil

   Kiedy nie ma na rynku mocniejszego VASa niż darmowe LTE i rozmowy/SMSy po sieci

 48. Tomek Odpowiedz

  Lycamobile proponuje teraz za 29 zł nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich oraz 3 GB internetu na 30 dni. Nie oferują tylko MMS ale przebijają w tym momencie Virgin Mobile z 2 GB. 

  • Kamil

   Generalnie Lycamobile to bardzo ciekawy operator, choć kompletnie nieznany 

  • adik

   z określeniem kompletnie nieznanym się nie zgadzam,są operatorzy którzy bardziej pasują do tego określenia.

 49. Tomek Odpowiedz

  Zgadza się Kamil. Nigdy w życiu nie słyszałem o tej sieci. Lycamobile poznałem dzięki Tobie tj. Twej stronie internetowej. Dzięki Twej stronie mój horyzont w temacie telefonii znacznie się poszerzył. Strona My-Mobile to dobra robota a krytyką się nie należy przejmować. Niektórzy mówią że krytyka jest tylko motorem postępu. Pozdrawiam.

 50. Rafał Odpowiedz

  i jak wystartował juz vectone mobile dzisiaj wiadomo cos Panie Kamilu prosze o szybka odpowiedz

Skomentuj

  My mobile © 2008-2020. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt