Red Bull Mobile znowu najlepszą siecią

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (15 liczba głosów, wasza ocena: 2,53 na 6)
Loading...

red-bull-mobile-znowu-najlepsza-siecia

Takiej dużej stagnacji już dawno nie było w zestawieniu najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING. Tak naprawdę poza drobną roszadą Orange z T-Mobile w kwestii jakości prędkości transmisji niewiele się zmieniło we wrześniowym notowaniu. Miesiąc ten swoją drogą był wyjątkowo słaby pod kątem wprowadzania jakiś niezłych promocji w segmencie Pre-paid (no może z drobnym wyjątkiem lejka GPRS 64 kb/s w Orange).

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Ciężko jest nawet z pamięci coś dobrego wymienić. Oczywiście oznacza to nic innego jak kolejny triumf sieci komórkowej Red Bull Mobile. Kombinacja bezpłatnego, nielimitowanego LTE połączona ze Stanem Darmowym okazała się zabójcza dla rywali. Do dzisiaj nikt nie wprowadził równie mocnej mieszanki wybuchowej, a szkoda. Tymczasem Red Bull Mobile ani myśli o zakończeniu promocji z darmowym internetem LTE.

Kolejne miesiące mijają, o konsument dalej może sobie aktywować surfowanie 4G bez ograniczeń na swoim telefonie komórkowym, w efekcie czego miesięcznie wykorzystuje nawet 10 GB. Coś pięknego, idea prawdziwej mobilność pełną gębą. Szkoda tylko, że tak mało osób w Polsce wie o istnieniu telkoma Red Bull Mobile. Na całe szczęście jest jednak My mobile mający za zadanie dać jeszcze większy stopień wyrażenia swojej mobilności przez każdego użytkownika. Dokładniejsze szczegóły prezentowane są poniżej.

(fot. Red Bull Mobile/My mobile)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już wcześniej mieliśmy ważna zmianę i to na samym szczycie. Postanowiono bowiem wziąć pod uwagę naliczanie minutowe jako sporą wadę Vectone Mobile na tle konkurencji. W efekcie na pierwsze miejsce w temacie kosztu minuty rozmowy wskoczył Fakt Mobile. Lajt Mobile dalej jest trzeci, ponieważ w finalnym starciu z Vectone Mobile jest on zdecydowanie mniej korzystny.

1. Fakt Mobile – 3 pkt. / 0,15 PLN za minutę

2. Vectone Mobile – 2 pkt. / 0,09 PLN za minutę (naliczanie minutowe)

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj ponownie nie zaszły żadne roszady. Jak to zostało nadmienione we wcześniejszych artykułach Lycamobile podwyższył cenę za wysłanego SMSa z 0,09 PLN do 0,19 PLN. W efekcie tej negatywnej zmiany spadł on z najwyżej punktowanej lokaty z całym szeregiem innych graczy, który przypomina swoją liczebnością peleton kolarski. W końcowym rozrachunku była to dla niego bardzo bolesna zmiana.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Vectone Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. TuBiedronka/Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie mógł namieszać Orange na kartę ze swoim przełomowym lejkiem 64 kb/s na miarę GPRS. Czar jednak szybko prysł jak się okazało, że oferta jest dostępna wyłącznie przy zakupie pakietu 2 GB w cenie 12 PLN ważnego miesiąc. Nie było więc to rozwiązanie standardowe jak u licznej konkurencji, a płatny dodatek. Nie każdy przecież wydaje kwotę 12 PLN co 30 dni na paczki danych. W efekcie Orange nie zdobył nawet punktu. Przełom jednak jakiś nastąpił i czekamy na ruchy ze strony Play w temacie lejka.

1. Red Bull Mobile (za darmo w LTE z limitem 100 GB, potem lejek transferu 2 Mb/s, 0,0009 PLN/1 MB)

2. Play (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,0009 PLN/1 MB)

3. Heyah (za darmo mamy 50 MB dziennie, co daje aż 1,5 GB miesięcznie, potem lejek 16 kb/s po wykorzystaniu dobowego limitu,  0,004 PLN/1 MB)

Jakość sieci komórkowej

W tej podkategorii ponownie mieliśmy małe zamieszanie. Tym razem jednak swoimi miejscami zamieniły się sieci komórkowe Orange oraz T-Mobile. Różowy operator zwiększył swoje transfery wyraźnie, przez co zdobył ważne punkty. Dalej liderem technologicznym w polskiej telekomunikacji jest Plus. Tymczasem Play, jakby nam zaczął wręcz słabnąć ze swoją jakością sieci komórkowej. Jak podaje serwis Speed Test na www.speedtest.pl/ranking_isp, fioletowy operator ma średni transfer 9,15 Mb/s.

1. Plus – 3 pkt. / około 10,57 Mb/s

2. T-Mobile – 2 pkt. / około 10,39 Mb/s

3. Orange – 1 pkt. / około 10,06 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

Tutaj już wcześniej doszło do małej rewolucji. Produkt My mobile RANKING jest ciągle rozwijany, stąd te zmiany. Polega ona na tym, że hurtem na pierwsze miejsce awansowali operatorzy oferujący ważność konta w zamian za używanie telefonu lub też wysłanie darmowego SMSa. Później oczywiście mieliśmy telkomy z najniższymi wartościami doładowań oraz najdłuższymi czasami ważności aktywności konta.

1. NJU Mobile/Vectone Mobile/Lycamobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

2. WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

3. Klucz Mobile/Virgin Mobile/Fakt Mobile – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 1 rok

Wartość dodana (VAS)

Oczywiście dalej najlepszy w temacie wartości dodanych jest Red Bull Mobile za sprawą nie dość, że bezpłatnego LTE to jeszcze rozmów wewnątrz sieci (w tym do Play), wliczając do tego oczywiście SMSy za sprawą Stanu Darmowego. To prawdziwa mieszanka wybuchowa na tle konkurencji. W tym miesiącu wyróżnienie przypadło Orange za innowację w dziedzinie wprowadzenia lejka GPRS o prędkości 64 kb/s przy zakupie pakietu 2 GB w cenie 12 PLN. Jest to rekord na polskiej scenie telekomunikacyjnej. Do tej pory telkomy dawały klientowi poziom 32 kb/s nieograniczonego surfowania.

1. Red Bull Mobile Mobile – 3 pkt. / Darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci operatora (w tym do numerów Play), do tego dochodzi kapitalna promocja z nielimitowanym oraz bezpłatnym dostępem do superszybkiego mobilnego internetu w technologii 4G LTE, darmowy świat (dedykowany portal) Red Bulla w telefonie

2. Play/TuBiedronka/Heyah/Klucz Mobile/T-Mobile/Plus – 2 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci Play czy Red Bull Mobile dzięki Stanu Darmowemu i T-Mobile po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), natomiast Heyah za swoją unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, w Plusie zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN

3. Orange – 1 pkt. / Rekord w kwestii nieograniczonego surfowania po sieci web po wykorzystaniu pakietu wynosi teraz nie 32 kb/s, a 64 kb/s. Mamy więc już namiastkę GPRS, świetnie sprawdzającego się chociażby na przeglądarce Opera Mini, telkom chroni też swoich klientów przed wirusami dodawanymi w formie załączników do MMS, czyli coraz popularniejszej formy komunikacji

Ogólna klasyfikacja

Wrześniowy My mobile RANKING znowu obfitował w kilka zwrotów akcji. Co prawda lider się nie zmienił, ale ósemka operatorów już tak swoje notowania. Powody do dumy mają za swoje awanse takie sieci jak Plus, Fakt Mobile, WRodzinie, T-Mobile i Orange. Spadki zaś dotknęły kolejno Virgin Mobile, Heyah oraz TuBiedronka. Reszta podmiotów pozostała na swoich pozycjach i są to oprócz nadmienionego wyżej Red Bull Mobile też Vectone Mobile, Play, Klucz Mobile, NJU Mobile, Mobile Vikings, Lycamobile, Izzi Mobile, Lajt Mobile, Plush, W Naszej Rodzinie oraz FM Group Mobile. Ciekawe czy sieć z logiem czerwonego byka zostanie w tym roku jeszcze zdetronizowana.

My mobile RANKING (09/2015) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Red Bull Mobile 9 pkt. (0, 3, 3, 0, 0, 3)  
2. Vectone Mobile 8 pkt. (2, 3, 0, 0, 3, 0)  
3. Play 7 pkt. (0, 3, 2, 0, 0, 2)  
4. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 1, 2)  
5. NJU Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 3, 0)  
6. Plus 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
7. Virgin Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 1, 0)
  Fakt Mobile 4 pkt. (3, 0, 0, 0, 1, 0)
  WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 2, 0)
  T-Mobile 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
11. Heyah 3 pkt. (0, 0, 1, 0, 0, 2)
  TuBiedronka 3 pkt. (0, 1, 0, 0, 0, 2)
13. Mobile Vikings 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)  
  Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)  
  Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)  
16. Lajt Mobile 2 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 0)  
  Orange 2 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 1)
18. Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

 

Przygotowane przez

jest autorem 10250 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

38 komentarzy do “Red Bull Mobile znowu najlepszą siecią”

 1. Marcin Odpowiedz

  Umiesz liczyć? Oto przykład.. no limit rozmów+sms+3gb w nju na kartę to koszt 57zl a w VM to koszt 29zl. Nju ma MMS liczące się do pakietu sms a VM 5gb. Wiec jak nju jest lepsze? Powiedz szczerze czy w czasach wszechobecnych smartphonów ktoś wysyła MMS? czy korzysta z komunikatora lub maila i wysyła zdjęcia bez utraty jakości? To tylko jeden przykład. Drugi to stan darmowy.. Mając nolimit do wszystkich po co mi darmo w sieci? To tak jakbys kupił bilet na wszystkie li nie komunikacji miejskiej a dostał linie 123 gratis. Myślenie nie boli..

  • Kamil

   Celem zestawienia jest wskazanie najlepszej sieci, reszta jest sprawa drugorzedna

 2. red Odpowiedz

  Niedawno testowałem Vectone, smsy z Anglii i Belgii na numery krajowe,po 1,5zl,porażka,he drugie miejsce w rankingu

  • Kamil

   Jezeli sytuacja sie nie poprawi to w przyszlym miesiacu Vectone Mobile znika z rankingu i wroci dopiero jak zacznie normalnie dzialac

  • Marek

   No i tak Kamilu trzeba było od początku. Jeżeli raz nawalili, to wtedy czekamy aż przez miesiąc będą działać bez usterek, a jak drugi raz nawalą to wtedy dwa miesiące i nie będzie takiego „hejtu” (to nie był hejt tylko zwykłe zwrócenie uwagi na fakty przez kilka osób, czasami w sposób ironiczny).

 3. adiko Odpowiedz

  No proszę  Kamil usuwa wszystkie niewygodne posty,widać że teraz jedyną słuszną opinią jest to co uważa autor, i tym samym udowadniasz tylko to że nie masz żadnych argumentów na twój beznadziejny ranking. tak robią tylko słabi. Tym rankingiem obrażasz i dezinformujesz ludzi którzy to czytają.

  • Kamil

   Nie usuwa, dzisiaj nie wlaczalem komputera. Jutro sprawdze co tam sobie siedzi w spamie

  • adiko

   w tym temacie napisałem pierwszy komentarz i jeszcze zaprzeczasz, aha to przecież spam dla ciebie,w sumie to dla ciebie to samo co krytyka.

 4. Zbyszek Odpowiedz

  Mialem nadzieje ze vektone to powazna firma jednak pomylilem sie ciagla awaria zero odzewu klijentow chyba maja gdzies .Od kilku dni nie mozna nigdzie dzwonic kto zwroci mi moje pieniadze

  • Kamil

   Wielki skandal to mało powiedziane, żeby operator tak sobie zniknął i przestał świadczyć usługi telekomunikacyjne 😐

 5. Mirek Odpowiedz

  Proszę Kamil usuń to Vecone, bo to śmiechy!!! Sieć znowu padła od soboty, nie działa strona www, FB i Ptaszek. Jak można stawiać coś co nie działa na 2 miejscu :-(. Ręce opadają 🙁

  • Kamil

   Obiecuję, że w październikowym notowaniu My mobile RANKING Vectone Mobile już nie będzie. W momencie publikacji artykułu jeszcze jednak działał…

  • Kamil

   To już pewne na 100%. W następnym notowaniu nie będzie Vectone Mobile, którego oficjalna witryna wciąż nie działa. Swoją drogą to sposób potraktowania klientów jest wręcz porażający w jego wydaniu 😐

  • adiko

   Porażające Kamil to jest twoje ignoranctwo umieszczając Vectone w swoim rankingu, i tak całościowo mówi nam ile jest on warty.

 6. Tomek Odpowiedz

  Jak dla mnie to Lycamobile jest niedoceniona w rankingu. Za 29 zł miesięcznie jest No Limit również z stacjonarnymi + SMS-y + 5GB neta LTE. Brak MMS. Dzwonienie/odbiór za granicą też jest korzystne. Korzystają w kraju na Plusie więc jakość i zasięg jest OK. Mają też tańsze pakiety i mniej do wykorzystania. Pozdrawiam.

  • adiko

   Masz racje że jest, a to dlatego że  Kamil ma te swoje śmieszne kryteria w swoim rankingu i tak już niestety zawsze będzie.
   Ale „ważne” że vectone jest wysoko, a reszta się nie liczy.

 7. von Odpowiedz

  Vectone nikogo nie poinformowało i chyba juz z Polski wyjechało,bo cos za długo ta niby awaria i cisza ,nie działa strona na Facebooku tez nic? chyba uciekli

 8. Kamil Odpowiedz

  Wielkie brawa za nowa oferte Freemium dla Virgin Mobile, ktora jest naprawde niezla! Dla oszczednych/malo dzwoniacych osob jest to super rozwiazanie

  • adiko

   ja bym dodał dla bardzo mało rozmawiających, jeśli komuś wystarcza 30 min to oferta idealna,5 zł za starter z kontem ważnym rok i ta usługa.

  • Yhym

   Klap Klask Klap Klask Klap Klask Klap Klask! Szkoda, że piszesz o tym w komentarzu a nie w artykule 😉

 9. Tomasz Odpowiedz

  Gliwice podobno wykupują Vectone mobile i ruszają od 22 Października równo z startem konferencji Korwina w Krakowie, a Saturn, Altair i Vega utworzą jedną linie nad zachodem. A mój sen potrwa 6 godzin i 3 sekundy.

 10. Kamil Odpowiedz

  Najnowszy, październikowy My mobile RANKING zakodowany! Jeśli tylko Play nie przedłuży w tym miesiącu promocji 10 GB za 10 PLN to zapowiada się bardzo interesujące zestawienie i spore roszady. Oczywiście Vectone Mobile przeszło do historii 😉 Premiera już w piątek późnym wieczorem tradycyjnie

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt