Lajt Mobile

Lider Red Bull Mobile bez zmian, duży awans Mobile Vikings na drugą pozycję

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (18 liczba głosów, wasza ocena: 3,22 na 6)
Loading...

lider-red-bull-mobile-bez-zmian-duzy-awans-mobile-vikings-na-druga-pozycje

Zaskoczenia nie było w kwietniowym My mobile RANKING. Red Bull Mobile nadaj jest najlepszą siecią komórkową w Polsce za sprawą dwóch kapitalnych promocji. Chodzi oczywiście o darmowy Internet LTE oraz rozmowy w ramach P4 (z włączeniem numerów Play). W zasadzie do pełni szczęścia brakuje jeszcze nam bezpłatnych połączeń z numerem z dowolnej sieci.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Nie przesadzajmy jednak, gdyż nie można mieć wszystkiego i to za darmo. Red Bull Mobile tak już oferuje sporo kapitalnych promocji. Drugie miejsce zaś w My mobile RANKING zajął zupełnie zasłużenie telkom Mobile Vikings. Najpierw bowiem obniżył on stawkę za minutę rozmowy do poziomu 0,19 PLN z 0,29 PLN. Teraz podobna historia ma miejsce z obniżeniem progu minimalnej kwoty doładowania jaka uprawnia nas do wykonywania nielimitowanych rozmów w sieci (w tym do numerów Play).

To spowodowało, że Mobile Vikings osiągnął największy sukces w swojej historii. Niestety wielką klapą były niedawne oferty zarówno Heyah jak i T-Mobile na kartę. Ponadto z uwagi na niepełne działanie wszystkich usług telekomunikacyjnych, operator wirtualny Vectone Mobile nie został uwzględniony w tym wydaniu My mobile RANKING. W maju zaś powinien on być już pełnoprawnym graczem tej fascynującej rozgrywki. Poniżej zaś znajdziemy dokładniejsze szczegóły najnowszego zestawienia.

(fot. Red Bull Mobile/Mobile Vikings)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już wcześniej namieszał White Mobile ze swoją niską stawką 0,17 PLN za minutę rozmowy. W efekcie wskoczył on na sam szczyt spychając tylko na drugie miejsce peleton NJU Mobile, Klucz Mobile Izzi Mobile czy Mobile Vikings. Co ciekawe, TuBiedronka nie straciła nawet punktu dla końcowego zestawienia po obniżce do niezłego poziomu 0,19 PLN mającej miejsce w sieci Wikingów.

1. White Mobile – 3 pkt. / 0,17 PLN za minutę

2. NJU Mobile/Klucz Mobile/Izzi Mobile/Mobile Vikings – 2 pkt. / 0,19 PLN za minutę

3. TuBiedronka – 1 pkt. / 0,19 PLN za minutę (naliczanie 15-sekundowe)

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj ponownie nie mieliśmy żadnych zmian. Dzięki wprowadzeniu stawki 0,10 PLN za SMSa, sieć komórkowa WRodzinie (niestety i tak cena 0,20 PLN za minutę rozmowy nie pomogła jej w pierwszej podkategorii, choć jest to bardzo atrakcyjna stawka) trafiła na drugie miejsce kosztem zarówno TuBiedronka jak i White Mobile. Ta para telkomów straciła jednocześnie punkt w tej podkategorii.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Lycamobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. TuBiedronka/White Mobile – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym jakże ważnym segmencie nie zaszła żadna roszada. Przypomnijmy więc, że Orange zamknęło już wcześniej swoją bardzo udaną promocję z pakietem internetowym o wielkości 3 GB w atrakcyjnej cenie 3 PLN. Przelicznik 1 PLN za 1 GB to była naprawdę mocna petarda. W efekcie zmian wciąż pierwszy jest Red Bull Mobile, a na drugą pozycję powróciła Heyah i trzecią duet w postaci Virgin Mobile z Mobile Vikings.

1. Red Bull Mobile (za darmo w LTE z limitem 100 GB, potem lejek 2 Mb/s)

2. Heyah (za darmo mamy 50 MB dziennie, co daje aż 1,5 GB miesięcznie, potem lejek 16 kb/s po wykorzystaniu dobowego limitu,  0,004 PLN/1 MB)

3. Virgin Mobile/Mobile Vikings (za darmo i bez limitu do 32 kb/s + rok ważności)

Jakość sieci komórkowej

W kwestii transferów mieliśmy już ważne zmiany. Sieć komórkowa Play bardzo zbliżyła się do Plusa. Różnica bowiem między fioletowym i zielonym operatorem minimalnie wzrosła do 0,29 Mb/s. To wręcz błysk szprychy. Jak tak dalej pójdzie to już w przyszłym miesiącu dumnie sieć komórkowa Play będzie mogła się pochwalić bycia tą najszybszą. Ponadto Orange wskoczył na ostatnie, trzecie miejsce kosztem T-Mobile.

1. Plus – 3 pkt. / około 10,66 Mb/s

2. Play – 2 pkt. / około 10,37 Mb/s

3. Orange – 1 pkt. / około 9,38 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

W zeszłym miesiącu uznano, że bardziej wygodne jest wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej (dzwonienie, SMSowanie lub Internet) skutkujące przedłużeniem konta o kolejne 90 dni niż bawienie się w wysyłanie wiadomości tekstowych potwierdzających użytkowanie danej karty SIM. Tak niestety jest w sieci komórkowej NJU Mobile, która straciła w tym aspekcie punkt. Reszta elementów pozostała bez zmian.

1. Lycamobile – 3 pkt. / wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

2. NJU Mobile – 2 pkt. / wysłanie darmowego SMSa przedłuża konto

3. WRodzinie – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

Wartość dodana (VAS)

Oczywiście dalej najlepszy w temacie wartości dodanych jest Red Bull Mobile za sprawą nie dość, że darmowego LTE to jeszcze rozmów wewnątrz sieci (w tym Play), wliczając do tego oczywiście SMSy. To prawdziwa mieszanka wybuchowa na tle konkurencji. Tym razem cenny jak się za chwilę okaże punkt trafi do operatora wirtualnego Mobile Vikings za ostatnie bardzo pozytywne działania.

1. Red Bull Mobile Mobile – 3 pkt. / Darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci operatora (w tym do numerów Play), do tego dochodzi kapitalna promocja z nielimitowanym oraz bezpłatnym dostępem do superszybkiego mobilnego internetu w technologii 4G LTE, darmowy świat (dedykowany portal) Red Bulla w telefonie

2. Play/TuBiedronka/Heyah/Klucz Mobile/T-Mobile/Plus – 2 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci Play czy Red Bull Mobile dzięki Stanu Darmowemu i T-Mobile po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), natomiast Heyah za swoją unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, w Plusie zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN

3. Mobile Vikings – 1 pkt. / Sporej wielkości darmowe pakiety internetowe po wykonaniu zasilenia, niska stawka za minutę rozmowy wynosząca teraz 0,19 PLN, występowanie bonusu z nielimitowanymi rozmowami teraz dostępnego po wykonaniu jeszcze niższego doładowania

Ogólna klasyfikacja

Kwietniowy My mobile RANKING to trzecie z rzędu zwycięstwo Red Bull Mobile. Zaledwie Mobile Vikings mógł się pochwalić awansem. Z kolei Play, Klucz Mobile, NJU Mobile oraz Lycamobile zanotowały spadki. Bez zmian zaś jest cały peleton z liderem na czele. Oprócz Red Bull Mobile swojej pozycji nie zmienił też Plus, Izzy Mobile, TuBiedronka, Heyah, Virgin Mobile, White Mobile, WRodzinie, T-Mobile, Orange, Plush, W Naszej Rodzinie i FM Group Mobile. Oby więc za miesiąc zdrowo namieszał w pełni działający Vectone Mobile.

My mobile RANKING (04/2015) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Red Bull Mobile 9 pkt. (0, 3, 3, 0, 0, 3)  
2. Mobile Vikings 7 pkt. (2, 3, 1, 0, 0, 1)
3. Play 7 pkt. (0, 3, 0, 2, 0, 2)
  Klucz Mobile 7 pkt. (2, 3, 0, 0, 0, 2)
  NJU Mobile 7 pkt. (2, 3, 0, 0, 2, 0)
6. Lycamobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 3, 0)
7. Plus 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)  
  Izzi Mobile 5 pkt. (2, 3, 0, 0, 0, 0)  
9. TuBiedronka 4 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 2)  
10. Heyah 4 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 2)  
  Virgin Mobile 4 pkt. (0, 3, 1, 0, 0, 0)  
  White Mobile 4 pkt. (3, 1, 0, 0, 0, 0)  
13. WRodzinie 3 pkt. (0, 2, 0, 0, 1, 0)  
14. T-Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)  
15. Orange 1 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 0)  
16. Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 9872 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

129 komentarzy do “Lider Red Bull Mobile bez zmian, duży awans Mobile Vikings na drugą pozycję”

 1. adik Odpowiedz

  Awansowanie Viking za to że skopiował ofertę Virgin jest poprostu śmieszne,co z tego że obniżył stawkę jak i tak profit miesięczny mamy ten sam po doładowaniu za 19 zł, nawet to mniejsze  doładowanie za 10 zł nie zmienia niczego, bo żeby mieć na miesiąc darmowy play to trzeba wydać 2×10 zł więc dla mnie to żadna atrakcyjność.
  Elastyczność oferty Viking jest pozorna bo żeby mieć bonusy to i tak musimy co miesiąc doładowywać konto żeby go mieć,więc stawka podstawowa 0,19 gr nie jest lepsza dlaczego bo gdy gadamy bardzo dużo to o wiele bardziej opłaca się pakiet Virgin za 29 zl niż o 10 groszy niższa stawka za minutę w Vikingach.
  Co do pierwszego miejsca nie mam zastrzeżeń,sam z niej korzystam od 5 miesięcy.

  • Wini

   nie skopiował. jak ktoś nie widzi różnicy między koniecznością ZAPŁACENIA ZA PAKIET żeby mieć darmowe smsy, rozmowy w sieci i play, 2gb neta i 100 minut do wszystkich WAŻNE PRZEZ MIESIĄC, a między BONUSEM DO DOŁADOWANIA w postaci darmowych smsów, rozmów w sieci i w play, 2 gb neta i MOŻLIWOŚCI wydania doładowanej kwoty na max 100 minut rozmów (albo nie wydania wcale) do wszystkich to o czym my właściwie mówimy?
   W dodatku w MV bonusy się sumują, a w VM chyba jednak pakiety po skończeniu się anihilują?

   I nie, nie mam MV, ale fanbojstwo VM jest absurdalne

  • Kamil

   Dzieki, wlasnie to samo mialem napisac, ale juz nie musze. Mam takie same zdanie

  • adik

   O tym że tu i tu zapłacisz 19 zł za to samo,w Virgin nazywa się to pakietem a Vikingach bonusem,sumowanie jest ale tylko wtedy jak zrobisz ponowne doładowanie przed upływem 31 dni,jeśli nie przepada ci paczka internetu i nielimitowane smsy oraz darmowy play i zostaje 19 zł na wszystkie usługi np 100 minut rozmów,doładowanie za 10 zł nie przedłuża terminu ważności bonusu,natomiast doładowanie za 19 lub 29 zł tak do 8 GB (co i tak jest droższe niż w virgin),więc masz wymuszone comiesięczne doładowania,jak chcesz sumowania internetu to tylko doładowania za 19 i 29 zł wchodzą w rachubę i gdzie tu atrakcyjność a przede wszystkim taniość ?

   Ja też nie mam Virgin ale mówienie że Viking jest lepsze jest poprostu kłamstwem,profity w obu przypadkach masz tylko i wyłącznie gdy stale doładowujesz/używasz pakietu w innym przypadku nic nie masz.

  • Martines

   Czy wy nie rozumiecie jak działa pre-paid? Wasz koszt to doładowanie! Czy dostaniecie gratis po doładowaniu a reszta pójdzie na połączenia czy włączycie pakiet jest bez znaczenia. Tak czy inaczej w obu sieciach musicie doładować. Operator zarabia na waszych doładowaniach i tyle w tym temacie. Wiec różnicy poza VM i MV praktycznie nie ma.

  • adik

   W virgin jeszcze mamy ekstra dodatkowo za darmo tak jak wspomniałeś dostęp do:  FACEBOOKA, MESSENGERA, TWITTERA, GADU GADU I ASK.FM, no i mamy opcjonalnie coś czego nie ma vikingach tj rozmowy nolimit za 29 zł, a gdy chcemy jeszcze mieć dodatkowo duży pakiet danych tj 10 GB to i tak mamy go taniej w virgin w pakiecie.
   Ale autor i tak uważa że stawka 19 groszy jest dużo lepsza i zasługuje na wg niego aż takie wyróżnienie.

  • Kamil

   Adik, zapytam z ciekawości. Jest jeszcze dostępny dla nowych klientów ten stary kapitalny bonus 50% więcej do doładowania?

  • adik

   niestety ta taryfe mozna dostac tylko z drugiej reki,np z allegro.

 2. BlackBerrylove Odpowiedz

  Korzystam z promocji red bull mobile darmowe lte w 4g w moim BlackBerry q10 mistrzowska promocja!

 3. Adrian Odpowiedz

  Moim zdaniem Virgin zostało pominięte zbyt bardzo. Bo za 49 zł po przeniesieniu nr. Otrzymujemy prawie wszystko bez limitu. Z dużą paczką na internet. A płatne MMS można zastąpić komunikatorem który przynajmniej nie kompresuje zdjęcia :).

  • Kamil

   Virgin Mobile sam sie pograzyl zlikwidowaniem stawki 0,19 PLN. Z nia bylby bardzo wysoko w zestawieniu

  • adik

   Kamil a gdzie twoja konsekwencja w zwycięzcy RBM to jakoś ci totalnie nie przeszkadza stawka 29 groszy a w Virgin tak ?
   Przecież doskonale wiesz że to nie stawka podstawowa decyduje dzisiaj o atrakcyjności danego prepaida, tak było kiedyś zanim nie weszły pakiety.

  • Kamil

   Red Bull Mobile ma dwie super promocje, a Virgin Mobile jedna i to w polowie fajna

  • adik

   owszem ma fajne promocje co nie zmienia faktu że stawkę podstawową ma 29 groszy co  wg ciebie jednych wywyższa  a innych dyskryminuje.

  • adik

   no tak bo dzięki mniejszej stawce podstawowej Viking jest lepszy pomimo tego że ofertę skopiowiali od Virgin acha to bardzo ciekawa logika.

  • Kamil

   Dalej nie rozumiesz. Pierwsza kategorią jest tylko jedną z wielu, a dokładniej mówiąc sześciu. Oczywiście można sobie gdybać, że Virgin Mobile byłoby znacznie wyżej ze stawką 0,19 PLN za minutę rozmowy

  • adik

   Masz rację takiego rankingu nie rozumię,w końcu to twój ranking, podobnie  jak jeszcze niedawno  twój ranking w którym vectone  nawet jeszcze nie wystartował a u ciebie już wygrał.

 4. Marcin Odpowiedz

  Dlaczego Mobile Vikings jest na 2 miejscu, skoro ma tyle samo punktow co telekomy z miejsca 3? 😉

 5. Martines Odpowiedz

  Tez nie rozumiem jak Viking jest lepszy od Virgin. w Virgin w pakiecie za 19zl jest 2GB, nielimitowane SMS, nielimitowane do Play i VM oraz 100 minut do innych sieci łącznie ze stacjonarnymi oraz darmowy FB, messenger, GG, twitter. Przewaga w Virgin jest też to, że możemy doładować konto za 100zl i na 5 miesięcy zapomnieć o doładowaniu bo pakiet sam się odnawia. Koszt minuty jest już bez znaczenia bo jak ktoś chce nielimitowanych połączeń to włączy pakiet za 29zl. Czasy gdy minuta kosztowała 3,69zl juz dawno minęły

  • adik

   to jest nas conajmniej dwóch którzy autora tego portalu nie rozumieją.

  • Kamil

   Ważne, że znasz najlepszą sieć komórkową w Polsce. Reszta to sprawa tak naprawdę drugorzędna 😉

  • Tomek

   Trzech i znacznie więcej. Szacunek dla Kamila za mnóstwo wysiłku włożonego w przygotowanie rankingu, tylko że niestety nie idzie w parze z obiektywizmem. I na pewno powinieneś skończyć Kamilu z oceną kryterium „jakość sieci komórkowej” bo to już w ogóle jest jakaś abstrakcja, podobnie zresztą jak kryterium „wartość dodana”

 6. adik Odpowiedz

  Znam i chciałbym żeby ranking był bardziej rzetelny i niestety spodziewam się że za miesiąc vectone dasz na drugie miejsce bo ma najniższą stawkę za minutę, i nieważne że jest naliczanie minutowe co ma znaczenie przy krótkich połączeniach.

 7. sev3 Odpowiedz

  Obiektywnie się nie da tego oceNić. Brawa dla Kamila za próby. A gdy by ranking był naprawdę obiektywny, to nie toczyła by się pod tak zacięta dyskusja.

 8. Obserwator Odpowiedz

  Ranking jest żałośnie amatorski.Nie trudno się domyślić,że Play ma podpisane umowy na równe traktowanie swoich abonentów w innych sieciach.
  A jak ktoś by się nie domyślił to łatwo taką informację odszukać w internecie.
  Więc ogłaszam wszystkim,że Play,redbull,Virgin itp mają najlepszą jakość sieci komórkowej

  • Kamil

   Przypominam, że podkategoria jakość sieci jest swoistego rodzaju handycapem za tworzenie infrastruktury komórkowej. Wspomniane telkomy MVNO Virgin Mobile czy też Red Bull Mobile jej nie tworzą, więc nie ma mowy w ich przypadku o dodatkowych punktach

  • adik

   to w takim razie komu one się należą ?

  • Kamil

   Pewnie Lajt Mobile za zmianę nazwy z White Mobile 😉

 9. Marek24 Odpowiedz

  Warto wspomnieć o kapitalnym pakiecie na majówkę „orange na kartę” 2GB za 2 zł na 14 dni. Co prawda tylko na 2 tyg ale bardzo fajny bonus.

  • Kamil

   Potwierdzam, fajna sprawa choc ja miesiecznie zuzywam 6 GB na lacznosci LTE dzieki promocji RBM

  • adik

   fajnie że potwierdzasz ale info o tym mógłbyś zamieścić bo konkurencja już o tym napisała a tu cisza, to akurat istotna informacja dla użytkowników orange, dziś dodatkowo weszła nowa usługa w nju o której też powinna być informacja a nie ma.

 10. Rafa Odpowiedz

  Tak z ciekawości Kamilu… Rozmowy i smsy też masz w starym Red Bull mobile, czy używasz tego tylko do netu? Ile wygadujesz minut, ile zużywasz smsów?

  • Kamil

   Nie licze tego, odkad mam kapitalny Stan Darmowy w RBM do numerow Play + LTE. Rewelacyjna ofert jak masz 30 PLN na koncie!

  • Rafa

   Serio?? Nie wiesz, jakie jest twoje miesięczne zużycie minut i smsów? Masz znajomych, współpracowników itp. tylko w Play? Mam nadzieję, że mnie tylko wkręcasz….

  • Kamil

   Jakieś 60% rozmów/SMSów to sieć macierzysta, 40% to inne telkomy 😉

 11. Kamil Odpowiedz

  To jak, uwzgledniamy w majowym My mobile RANKING siec Vectone Mobile? Ja poki co jestem na tak. Na chwile obecna wiec 1:0

  • Obserwator

   A Ty prowadzisz jakiś klub wzajemnej adoracji czy portal informacyjny?

  • Obserwator

   No i niestety też nie portal informacyjny typu Telepolis

  • Obserwator

   Opiniotwórcze medium?A Ty czytasz komentarze pod tymi swoimi rankinagami?
   Prawie nikt nie ma podobnej opinii co Ty

  • Kamil

   I bardzo dobrze. Poziom Telepolis jest slabiutki, patrz SW i AW jak ich miazdzy jakoscia

  • Rafa

   Zamówiłeś chociaż do testów darmowy sim Vectone mobile? Czy wiesz, że część osób nie może wysyłać smsów (między innymi ja)? Czy wiesz o tym, że nadal nie można przenieść tam numeru? Na dzień dzisiejszy Vectone jest sporym bublem, ale nie krępuj się, umieszczaj go w rankingu;) Podejrzewam, że ze względu na niską stawkę znajdzie się wysoko. Może zdeklasuje nawet uwielbiany Red Bull mobile;)

  • Kamil

   Robiłem już wstępną symulację alpha majowego My mobile RANKING i wcale nie jest powiedziane, że Vectone Mobile wygra z Red Bull Mobile. W wielu punktach telkom mocno rozczarował 😐

  • adik

   ale na 2 miejsce się łapie 😉 zgadłem ?

 12. hihihihihiih Odpowiedz

  Bardziej mi się podoba Służba Wywiadowcza i Agencja Wywiadu, ale Antyweb i Spider’s Web też może być. A tak serio, to te portale nieraz są bardziej blogami i zdarza się, że wylewaniem żali przez piszących. Lepiej pisać suche fakty odnośnie jakiejś oferty/urządzenia, niż własną opinię. Wtedy można powiedzieć, że opiniotwórcze medium, bo na podstawie suchych faktów ludzie wyrabiają sobie opinię. Ot co.

  • Kamil

   Mylisz się. Opinia to klucz i charyzma. Nikt czyta suchych faktów z PAP

  • hihihihihiih

   Tak? A słyszałeś kiedyś, żeby w jakiejś stacji radiowej w serwisach wyrażano swoją opinię, albo na portalu tvn24 (nie będę mówił o ich antenie, bo zdarza się że Kuźniar walnie swoją opinię). Charyzma to na blogach jest potrzebna, a uprawianie prawdziwego dziennikarstwa i publikacji „opiniotwórczych” polega na przedstawianiu ludziom faktów, które są podstawą do ich opinii. W innym wypadku nagrody za najbardziej opiniotwórcze medium w danym okresie byłoby tak na prawdę nagrodą za np przekonaniem Polaków do głosowania na Bronka. Nonsens. Kamil, dziennikarstwo NIE POLEGA na wyrażaniu własnych opinii. 

  • Rafa

   Za sjp.pwn.pl: opiniotwórca «ten, kto z racji swego autorytetu tworzy i upowszechnia opinie». My-mobile, drogi Kamilu, ani nie jest opiniotwórczym medium, ani nawet nie jest źródłem rzetelnej, obiektywnej informacji. Jeśli poziom Telepolis określasz jako słabiutki, jak należałoby nazwać poziom My-mobile?;) Musisz odróżnić konstruktywną krytykę od powszechnych obecnie hejtów. Nikt nie neguje Twojego zaangażowania i pracy, którą wykonujesz. Musisz jednak zrozumieć, że jeśli od dłuższego czasu forsujesz na swoim portalu ideę, że 2+2=5, to znajdzie się wiele osób, które się z tym nie zgodzą.

 13. sev3 Odpowiedz

  Nie wszyscy się muszą zgadzać. Ja z wieloma rzeczami się nie zgadzam. Ale wiele opinii wyrobiłem sobie na podstawie artykułów Kamila. Które absolutnie nie są obiektywne. Choć pewna buńczuczność Kamila troszkę drażni.

  • Kamil

   Bez przesady, mi tam 50 PLN akurat starczy na 150 dni. Roku waznosci konta w sumie bym nie utrzymal z uwagi na wydane zlotowki

  • adik

   tylko że ty korzystasz z oferty nastawionej na darmowe LTE ,oferta na dzwonienie tj Energy daje 100 dni za 50 zł ,a jeśli chodzi o RWK to ma ono znaczenie jeśli bardzo mało korzystasz z telefonu,przy aktywnym korzystaniu 100 dni spokojnie wystarcza,w przypadku chęci korzystania z samego LTE i ewentualnie stanu darmowego play lepiej mieć tą starą ofertę gdzie jest 150 dni za 50 zł,.

  • Kamil

   Bedzie zewnetrzny system komentarzy Disqus w My mobile v4.0. Pozdrawiam rowniez

 14. Kamil Odpowiedz

  Vectone Mobile już chyba oficjalnie wystartowało! Potwierdzają to ich reklamy Google w systemie AdSense występujące chociażby w portalu YouTube, które dziś widziałem. Tak więc, skoro promocja w Polsce ruszyła na poważnie to telkom pojawi się w majowym zestawieniu My mobile RANKING 😉

  • Rafa

   I co z tego, że „oficjalnie wystartowało”? Nadal niemożliwe jest przeniesienie numeru do tego operatora. Dystrybucja starterów jest wielką niewiadomą. Jak do tej pory możliwe jest tylko zamówienie on-line, choć i tutaj mogą pojawić się problemy. Doładować konto można on-line, za pomocą karty kredytowej oraz w nielicznych sklepach. Teoretycznie da się wykonywać połączenia krajowe i międzynarodowe, jednak należy pamiętać o znalezieniu usługi SIMextra o nazwie Vectone Services i wybraniu opcji Manual -> w Polsce. Jeszcze w połowie kwietnia były problemy z połączeniami na numery przeniesione. Teraz już chyba wszystko działa, jednak nadal są problemy z wysyłaniem smsów na numery przeniesione i MVNO (w moim wypadku sms wysłany do Virgin przeniesionego ginie w eterze, a w przypadku smsów do Virgin i Lycamobile pojawia się komunikat „nie można wysłać”). „Mój Vectone” działa, jednak w przypadku próby sprawdzenia historii połączeń, wywala mnie do głównego menu. Załóżmy teraz, że według Kamilowej metodologii Vectone zgarnia 9 punktów (3 punkty za najniższą stawkę minutową, 3 punkty za 0,09 zł za smsa i 3 punkty za ważność połączeń wychodzących – w Vectone konto ważne jest 6 miesięcy i każda czynność przedłuża na kolejne 6 miesięcy) i ex aequo z Red Bull mobile zostaje liderem rankingu. Czy naprawdę Kamilu pragniesz, aby taki bublowaty operator świecił na podium Twojego rankingu? Choć z drugiej strony, parafrazując tytuł jednego artykułu o Sony, można napisać: jaki poziom rankingu, taki poziom całego portalu:)

  • adik

   ja bym dodał do tego że kryteria oceny danego operatora są delikatnie mówiąc złe ,czemu bo właśnie przez nie vectone będzie na podium,a na to zdecydowanie nie zasługuje, powinneś zmienić kryteria Kamil.

  • Kamil

   Pomyslimy nad tym, choc niczego nie obiecuje 😉

  • Kamil

   Jesteś pewny na 100%, że w Vectone konto ważne jest 6 miesięcy i każda czynność przedłuża na kolejne 6 miesięcy, a nie na zawsze?

  • Rafa

   Jasne Kamil, a co powiesz na to?: „Adrian Franek: Mam pytanie do vectone: kiedy bedzie mozna przenosic do was numery oraz jak mozna sprawdzic do kiedy karta sim jest wazna????
   Lubię to! · Odpowiedz · 27 kwietnia o 08:36

   Vectone Mobile Polska: Adrian Franek Już wkrótce opcja przenoszenia numeru będzie aktywna, karta SIM jest ważna 6 miesięcy podczas których jeśli wykonasz choćby krótki telefon przedłuży to ważność konta na kolejne 6 miesięcy. Jeśli doładowanie zakupione na początku nie będzie wykorzystywane przez 6 miesięcy numer zostanie zdezaktywowany.
   Lubię to! · 30 kwietnia o 12:25”

  • Kamil

   Rafał, tak jak wspominałem wcześniej Vectone Mobile nie będzie uwzględnione w majowym zestawieniu My mobile RANKING za te ich karygodne działanie w ciągłej wersji Beta

 15. Rafał Odpowiedz

  hej Panie Kamilu wszystkich komorkach chodza kody krotkie w lyca mobile mi nie chodza w samsungu ace s5830 pisze rozłaczono mmi prosze o pomoc

  • Kamil

   Nie mam pojęcia o co może chodzić. Zawsze w takiej sytuacji możesz napisać do BOK Lycamobile i po sprawie 😉

 16. Marcin Odpowiedz

  Nie do konca, ze zlych ustawien, bo po wymuszeniu na karcie w Vectone Services trybu manualnego w Polsce, sytuacja sie nie zmienila, smsy dalej nie dochodza na nr przeniesiony do PLAY, choc na inne przeniesione dochodza, ale jak widać nadal nie uporali się z tym problemem.

  • Kamil

   Mam nadzieję, że za dwa tygodnie się uporają ze wszystkimi problemami to zostaną uwzględnieni w My mobile RANKING 😉

 17. Rafał Odpowiedz

  witam wszystkich mam pytanie czy warto byc w nju mobile na karte ktora siec mi proponujecie zeby koszystac.prosze o szybka odpowiedz

  • Kamil

   Zajrzyj do powyższej tabelki, znajdziesz odpowiedź

 18. Kamil Odpowiedz

  I jak tam ten nieszczęsny Vectone Mobile, poprawiło się? Można już powiedzieć, że wszystko działa poprawnie (prawie w 100%)?

 19. sev3 Odpowiedz

  Nie poprawiło się. Smsy do 508… nie dochodzą. I zadzwonić na ten numer znowu nie dało się.

 20. Marcin Odpowiedz

  Problemy z wysyłaniem smsów pod nr przeniesione nadal występuje, sprawa zgłoszona do BOK i na facebooku jak narazie nie rozwiązana.

  • Kamil

   To już oficjalna informacja. Po wielu wątpliwościach w majowym My mobile RANKING nie zobaczymy Vectone Mobile, choć kilka zaskakujących niespodzianek będzie. W tym momencie jednak szczegółów nie mogę zdradzić. Premiera najnowszego notowania już za tydzień! Będzie bardzo ciekawie 😉

  • Tak tak i tak

   Zrób konkurs w którym do wygrania super startery jakiś egzotycznych a dobrych operatorów!

 21. von Odpowiedz

  KAMIL wHITE MOBILE ZMIENIA SIE NA LAJT MOBILE,maja podobno wprowadzic na dniach nowe cenniki itp.podobnie jak tele 25 zmieniło sie na Izzi mobile

  • Kamil

   Fatalna nazwa. Dobrze, ze nie nazwali sie Mini Mobile

 22. Kamil Odpowiedz

  Pytanie do uzytkownikow, dziala jeszcze promocja darmowe LTE w Red Bull Mobile?

  • Marian

   A największy fan red bull mobile czyli TY Kamilu nie wie tego? Już nie korzystasz? 

  • Kamil

   Chwilo mam mniej na koncie niż 30 PLN, cóż zdarza się 😉

  • sev3

   Dziala, Działa. Włączyłem jakiś tydzień temu. A są jakieś sygnały ze ma nie działać.

  • Kamil

   Każda dobra (rewelacyjna!) promocja się kiedyś kończy. Tutaj ten okres może się przedłużyć z uwagi na małą liczbę klientów Red Bull Mobile

  • adik

   narazie działa i niewiadomo kiedy wyłączą, w playu też nie zapowiedzieli że to zrobią, poprostu to zrobili a poinformowali po fakcie.

   ps.wczoraj  wieczorem nie mogłem żadnego komentarza napisać, próbowałem na 2 różnych przeglądarkach,gdy napisałem na drugiej to wyskoczyło mi że to dublet jest ale żaden post się nie pojawił.

  • adik

   narazie działa i niewiadomo kiedy wyłączą, w playu też nie zapowiedzieli że to zrobią, poprostu to zrobili a poinformowali po fakcie.

   ps.wczoraj  wieczorem nie mogłem żadnego komentarza napisać, próbowałem na 2 różnych przeglądarkach,gdy napisałem na drugiej to wyskoczyło mi że to dublet jest ale żaden post się nie pojawił,dziś to samo czyżbyś jakąś blokadę zakładał na IP ?

 23. Calm7 Odpowiedz

  A gdzie Vectone Mobile? Zanim ruszyli, to uwzględniłeś ich w rankingu, a kiedy już naprawdę wystartowali, to nie ma ich. 🙁

  • Marian

   Ha ha ha. I jeszcze raz HA. Vecton działa? Tam nic nie działa. To jest sieć dla noobów.

  • Kamil

   Spokojnie, nie będzie ich w piątkowym My mobile RANKING

 24. adiko Odpowiedz

  narazie działa i niewiadomo kiedy wyłączą, w playu też nie zapowiedzieli że to zrobią, poprostu to zrobili a poinformowali po fakcie.

  ps.wczoraj  wieczorem nie mogłem żadnego komentarza napisać, próbowałem na 2 różnych przeglądarkach,gdy napisałem na drugiej to wyskoczyło mi że to dublet jest ale żaden post się nie pojawił,dziś to samo czyżbyś jakąś blokadę zakładał na IP ?

  • Kamil

   Były w spamie, przed momentem te komentarze zatwierdziłem

 25. adiko Odpowiedz

  jak piszę z innego nicka to post mogę wysłać,czyżby cenzura zawitała na twój portal Kamilu ?

  • Kamil

   Jest jakiś problem ze spamem. Zmienna w PHP wskazuje 117 komentarzy, a tymczasem jest 114 😐

  • Kamil

   Nie wiem, bo usuwałem spam hurtowo bez patrzenia co tam było 😐

 26. adiko Odpowiedz

  Jest właśnie awaria w nielimitowanym LTE w RBM, dane zlicza z konta z promocyjnych MB i w ten sposób zeruje  konto z pakietu MB i automatycznie wchodzi lejek, a wiadomo że lejek 8 kb to zatrzymanie internetu,więcej o tym na forum play.

  • Misio

   A mi nie działa poprawnie play24. Coś nie tak.

  • Kamil

   Kazdemu moga sie zdarzyc problemy techniczne

  • adiko

   Nie dziwie się że są problemy techniczne jak nagle w jednym czasie wiele osób próbuje korzystać z play24,system został przeciążony,a to głównie z powodu niedziałającego nielimitowanego LTE w RBM, obecnie dane ciągnie z naszych pakietów jeśli jeszcze je mamy,a póżniej LTE staje bo pakiet się kończy.
   Sam miałem wczoraj problem z play24 nie działającym,ale za którymś razem udało mi się w końcu wysłać zgłoszenie.

 27. Marcin Odpowiedz

  Ja z play24 i niepoprawnym zliczaniem zużycia danych w darmowym internecie LTE Redbull Mobile nie zauważyłem, cały czas promocja działa i nie pobiera mi z promocyjnych MB.

  Za to chciałem zgłosić problemy z inna siecią – Vectone Mobile, obecnie nie można dzwonić na telefony stacjonarne – informacja nie ma takiego numeru. Wiadomość z ich profilu na facebooku:”Drodzy Klienci,

  Obecnie wzmagamy się z problemem dotyczącym braku możliwości wykonywania połączeń na numery stacjonarne. Nasz zespół pracuje nad tym, dlatego bardzo prosimy o troszkę cierpliwości. Jeśli ten problem również dotyczy Ciebie, proszę o wysłanie wiadomości na priv wraz z numerem telefonu oraz przykładowym numerem, z którym nie możesz się połączyć. Mamy nadzieję, że problem zostanie rozwiązany w możliwie najkrótszym czasie.

  Zespół Vectone bardzo przeprasza za niedogodności.”

  • Kamil

   Dajcie już spokój z tym Vectone Mobile. Nawet ja już powoli zapominam o istnieniu tej sieci 😉

  • Kamil

   Prędzej zobaczymy polską premierę telkoma Tel Mobile…

  • Misio

   Hahah, takim oto sposobem vectone zbiera coraz więcej danych o klientach. Najpierw start który przeciągał się dwa i pół roku, gdzie dziesięć razy trzeba było wysyłać swoje dane, aby wysłali starter, teraz chcą przykładowy numer na który nie można się dodzwonić. Albo sprzedają ostro te dane, albo chcą pociągnąć kabel bezpośrednio między stacją bazową a numerem stacjonarnym na który ktoś chce się połączyć. Wtedy będzie działało 😉 Ta sieć to nonsens. Natomiast play ma jakieś problemy, ale nie ma co się przejmować, bo zazwyczaj szybko rozwiązują problemy. Tylko nie dajcie się ludzie zrobić w balona z oddawaniem kasy na konto promocyjne, lepiej załatwić coś co nam się przydaje aby włączyli. Tak ja gdy miałem problemy z pakietem nielimitowany internet za 45 zł zażądałem, aby przez dwa miesiące był za darmo, to mi zrekompensuje pieniądze które zostały zjedzone. Tak zrobili i to lepsze rozwiązanie, niż na starterze internetowym kasa z terminem ważności, którą można wykorzystać najwyżej na smsy i dzwonienie. A tel mobile, trzymam kciuki aby chcieli konkurować jak virgin na rynku mvno 🙂

Skomentuj

  My mobile © 2008-2019. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt