Play nie wykorzystał znakomitej szansy na zwycięstwo w My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (15 liczba głosów, wasza ocena: 2,73 na 6)
Loading...

play-nie-wykorzystal-znakomitej-szansy-na-zwyciestwo-w-my-mobile-ranking

Wielkie emocje. Chyba tylko tak można streścić sierpniowe notowanie najlepszych sieci na kartę w My mobile RANKING. Naprawdę sporo zawirowań w nim było. Gdy Play wprowadzał swój kapitalny pakiet 10 GB za 10 PLN to wydawało się, że fioletowy operator na momencie zgarnie dziesięć punktów i wskoczy triumfalnie na fotel lidera. Nic bardziej mylnego.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Okazało się bowiem, że Play nie zdobył nawet jednego oczka w czwartej podkategorii związanej z jakością sieci komórkowej, choć wcześniej w niej przodował. Konkurencja z W3, czyli Plus, Orange i T-Mobile znacznie zwiększyła swoje transfery mobilnego internetu (według cenionego serwisu Speed Test tworzącego co miesiąc kolejne raporty), w efekcie czego fioletowy telkom wypadł całkowicie z pudła. Było to spore zaskoczenie, które później miało kolosalne znaczenie.

Z dziesięciu punktów zrobiło się już ledwie siedem, a to pozwoliło Play na zdobycie tylko (lub jak kto woli aż) trzeciego miejsca. Szansa była naprawdę spora na pierwsze od niespełna roku zwycięstwo. Tak to nadal najlepszym operatorem na kartę w Polsce jest niezwyciężony Red Bull Mobile. Jeśli tylko nie ogłosi on zakończenia działalności jak niegdyś GaduAIR to jest już on pewnym graczem w kwestii bycia najlepszą siecią Pre-paid całego 2015 roku. Poniżej znajdziemy dokładniejsze szczegóły.

(fot. Play/My mobile studio)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii już wcześniej mieliśmy ważna zmianę i to na samym szczycie. Postanowiono bowiem wziąć pod uwagę naliczanie minutowe jako sporą wadę Vectone Mobile na tle konkurencji. W efekcie na pierwsze miejsce w temacie kosztu minuty rozmowy wskoczył Fakt Mobile. Lajt Mobile dalej jest trzeci, ponieważ w finalnym starciu z Vectone Mobile jest on zdecydowanie mniej korzystny.

1. Fakt Mobile – 3 pkt. / 0,15 PLN za minutę

2. Vectone Mobile – 2 pkt. / 0,09 PLN za minutę (naliczanie minutowe)

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj ponownie nie zaszły żadne roszady. Jak to zostało nadmienione we wcześniejszych artykułach Lycamobile podwyższył cenę za wysłanego SMSa z 0,09 PLN do 0,19 PLN. W efekcie tej negatywnej zmiany spadł on z najwyżej punktowanej lokaty z całym szeregiem innych graczy, który przypomina swoją liczebnością peleton kolarski. W końcowym rozrachunku była to dla niego bardzo bolesna zmiana.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Vectone Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. TuBiedronka/Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie awansował zasłużenie na drugie miejsce Play za sprawą rewelacyjnego pakietu 10 GB za 10 PLN. W dodatku w drodze wyjątku został on uwzględniony z uwagi na fakt pokonania lejka 32 kb/s, który nawet przy non stop aktywnej miesięcznej transmisji wygenerowałby 9,89 GB. Jest to zatem wartość wciąż mniejsza od 10 GB dostępnych w Play nie dość, że w atrakcyjnej cenie to jeszcze w zupełnie innym komforcie pracy. Klient nie męczy się z prędkościami GPRS, a dysponuje nowoczesną technologią LTE.

1. Red Bull Mobile (za darmo w LTE z limitem 100 GB, potem lejek transferu 2 Mb/s, 0,0009 PLN/1 MB)

2. Play (za darmo i bez limitu do 32 kb/s, 0,0009 PLN/1 MB)

3. Heyah (za darmo mamy 50 MB dziennie, co daje aż 1,5 GB miesięcznie, potem lejek 16 kb/s po wykorzystaniu dobowego limitu,  0,004 PLN/1 MB)

Jakość sieci komórkowej

W tej podkategorii dla odmiany Play stracił wszystko. Z pozycji lidera przecież nie często zdarzą się nagle wypaść całkowicie z pudła. Fioletowy operator jednak na własnej skórze poczuł oddech dozbrajającej się technologicznie konkurencji. W następstwie jej modernizacji masztów BTS średnia prędkość mobilnego internetu Play wynosiła aktualnie 9,56 Mb/s i jest niewystarczająca do zdobycia jakże cennych punktów. Zeszłomiesięczna wartość 10,16 Mb/s nie dość, że dałaby P4 trójkę to jeszcze bardzo ważne zwycięstwo w całym My mobile RANKING.

1. Plus – 3 pkt. / około 10,01 Mb/s

2. Orange – 2 pkt. / około 9,86 Mb/s

3. T-Mobile – 1 pkt. / około 9,75 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

W tym miesiącu doszło do małej rewolucji. Produkt My mobile RANKING jest ciągle rozwijany, stąd te zmiany. Polega ona na tym, że hurtem na pierwsze miejsce awansowali operatorzy oferujący ważność konta w zamian za używanie telefonu lub też wysłanie darmowego SMSa. Później oczywiście mieliśmy telkomy z najniższymi wartościami doładowań oraz najdłuższymi czasami ważności aktywności konta.

1. NJU Mobile/Vectone Mobile/Lycamobile – 3 pkt. / wysłanie darmowego SMSa lub wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto

2. WRodzinie – 2 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 2 lata

3. Klucz Mobile/Virgin Mobile/Fakt Mobile – 1 pkt. / doładowanie 5 PLN przedłuża konto o 1 rok

Wartość dodana (VAS)

Oczywiście dalej najlepszy w temacie wartości dodanych jest Red Bull Mobile za sprawą nie dość, że bezpłatnego LTE to jeszcze rozmów wewnątrz sieci (w tym do Play), wliczając do tego oczywiście SMSy za sprawą Stanu Darmowego. To prawdziwa mieszanka wybuchowa na tle konkurencji. W tym miesiącu wyróżnienie przypadło ponownie sieci komórkowej Virgin Mobile za przedłużenie promocji (poza wakacje) najtańszego No Limitu w ofercie na kartę Polsce, gdzie w cenie 29 PLN mieliśmy swobodę rozmów oraz SMSów do każdego połączone z paczką 5 GB danych.

1. Red Bull Mobile Mobile – 3 pkt. / Darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci operatora (w tym do numerów Play), do tego dochodzi kapitalna promocja z nielimitowanym oraz bezpłatnym dostępem do superszybkiego mobilnego internetu w technologii 4G LTE, darmowy świat (dedykowany portal) Red Bulla w telefonie

2. Play/TuBiedronka/Heyah/Klucz Mobile/T-Mobile/Plus – 2 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci Play czy Red Bull Mobile dzięki Stanu Darmowemu i T-Mobile po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), natomiast Heyah za swoją unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, w Plusie zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN

3. Virgin Mobile – 1 pkt. / Kapitalny No Limit za jedyne 29 PLN miesięcznie oferujący rozmowy (również na numery stacjonarne), SMSy bez ograniczeń połączone z internetem 5 GB (zamiast 2 GB w wakacyjnej promocji), do tego dochodzi roczna ważność konta, lejek 32 kb/s dostępny w standardzie, darmowy dostęp do aplikacji Facebook, komunikatora Messenger czy polskiego GG (główny pakiet dodatkowo nie jest pomniejszony o wykorzystane dane), mamy też promocje dla klubowiczów (zarejestrowanych klientów)

Ogólna klasyfikacja

Sierpniowy My mobile RANKING znowu był zaskakujący. Gdy wydawało się, że Play spokojnie go wygra, nagle mieliśmy klops ze spadkiem średniej prędkości mobilnego internetu. Sześć sieci komórkowych nie zmieniło swojej pozycji i są to Red Bull Mobile, Vectone Mobile, TuBiedronka, Plush, W Naszej Rodzinie oraz FM Group Mobile. Cenne awanse padły łupem również szóstki telkomów, a dokładniej mówiąc Klucz Mobile, NJU Mobile, Plus, WRodzinie, T-Mobile czy Lycamobile. Spadek zaś dotknął ósemki operatorów, do których zaliczają się Play (chyba największy przegrany tego miesiąca), Virgin Mobile, Fakt Mobile, Heyah, Mobile Vikings, Izzi Mobile, Lajt Mobile i Orange.

My mobile RANKING (08/2015) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Red Bull Mobile 9 pkt. (0, 3, 3, 0, 0, 3)  
2. Vectone Mobile 8 pkt. (2, 3, 0, 0, 3, 0)  
3. Play 7 pkt. (0, 3, 2, 0, 0, 2)
4. Klucz Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 1, 2)
5. NJU Mobile 6 pkt. (0, 3, 0, 0, 3, 0)
6. Virgin Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 1, 1)
7. Plus 5 pkt. (0, 0, 0, 3, 0, 2)
8. Fakt Mobile 4 pkt. (3, 0, 0, 0, 1, 0)
  WRodzinie 4 pkt. (0, 2, 0, 0, 2, 0)
10. T-Mobile 3 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 2)
  Heyah 3 pkt. (0, 0, 1, 0, 0, 2)
  TuBiedronka 3 pkt. (0, 1, 0, 0, 0, 2)  
13. Mobile Vikings 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
  Lycamobile 3 pkt. (0, 0, 0, 0, 3, 0)
  Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
16. Lajt Mobile 2 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 0)
17. Orange 2 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 0)
18. Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)  
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 9175 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

50 komentarzy do “Play nie wykorzystał znakomitej szansy na zwycięstwo w My mobile RANKING”

 1. pakierhakierxd Odpowiedz

  Czy ja wiem czy ten Redbull w ofercie na kartę taki wspaniały 😉

  ,nie ma no limitu rozmów + sms + paczka danych za 29zł/35zł mies. jak Play/Virgin. W taryfie energy chyba ma no limit ale to drożej wychodzi i chyba jak pamiętam trzeba włączać pakiet co tydzień.Mi tam mimo braku internetu bez limitu w Virgin/Play lepsza ich oferta bo mam pełny no limit bez mms i mogę korzystać do woli :D,3/5 gb neta to wystarczająca ilość.

  • Kamil

   Gdyby nie zaskakujące spowolnienie transferów w Play to fioletowy operator triumfowałby z dziesiątką na koncie 😉

  • Arek

   Zapamiętajcie ludzie, po doładowaniu W RBM wszystko dostajecie za darmo a kasa zostaje, z kolei w VM trzeba doładować konto i wydać kasę na ten cały no limit

  • adiko

   jeśli chodzi o LTE to zgadza się może być za free,ja jednak nie chce robić skarbonki i wole utrzymywać na koncie tylko około 30 zł wymagane z RWK dzięki Fakt Mobile, co prawda kosztuje mnie to 5 zł miesięczne za pakiet internetowy ale nie kumuluje mi się skarbonka bo trzeba pamiętać że nigdy nie wiadomo kiedy tą usługę wyłączą, oby jak najdłużej.

 2. adiko Odpowiedz

  @PAKIERHAKIERXD
  W taryfie z darmowym LTE nie ma nolimit rozmów tu masz racje.
  Natomiast jeśli chodzi o taryfę energy to nie masz racji,bo jest najtańszym nolimitem prepaid(mmsy także) na rynku(24 zł bez uwzględnienia tańszych doładowań),minusem jest tylko to że nie ma pakietów samoodnawiających jak w Virgin, ale od tego są programy w androidzie żeby robiły to za nas.

  Co do rankingu to powiem to samo co miesiąc temu,kolejny śmiechowy ranking,nie wiem ile Vectone ci płaci za tą reklamę ale raczej nie mało,znowu Virgin nisko ale to już u ciebie standard.

  • Kamil

   Kryteria sa jasne, takze nie przesadzaj z tymi wycieczkami. Artykuly sponsorowane zawsze sa odpowiednio oznaczane. Swoja droga to Play skore uratowal ten genialny pakiet 10 GB za 10 PLN. Bez niego telkom zgromadzilby tylko 5 pkt. To z kolei oznaczaloby dla niego 7 miejsce razem z Plusem

  • Gregrin

   Czemu w takim razie nie ma nic o pakiecie z orange 6zl za 6GB na 60dni ??

  • adiko

   Tak:
   włączasz 3 dniowe pakiety za 3 zł które ważne są 4 dni, czyli
   3zł x8=24 zł
   W RBM Energy pakiet zarówno 3 jak i 7 dniowy liczony jest tak że pierwszy dzień jest za free i dopiero liczony jest od następnego dnia te 3 bądź 7 dni,Trzeba pamiętać że następny pakiet włącza się zawsze po skończeniu poprzedniego a nie w trakcie trwania aktualnego, bo inaczej tracisz ten jeden dzień za free.

  • Kamil

   W moim prywatnym rankingu Vectone Mobile byłby gdzieś w granicach 10 pozycji. Punktacja w zestawieniu jednak spowodowała taką, a nie inną pozycję telkoma w My mobile RANKING

  • Kamil

   To jest ta modernizacja kategorii zapowiadana na Fan Page My mobile 😉

 3. GSM Odpowiedz

  Chciałem zwrócić uwagę że ten ranking jak i poprzednie jest nie zgodny z rzeczywistym stanem ponieważ nie zawiera wszystkich operatorów (graczy) Więc tak jak widać autor artykułu publikuje to co mu pasuje, a nie to co powinien.

  • Kamil

   Pewnie kolega miał na myśli tych kablowych działających lokalnie w wybranych miastach jak chociażby Multimedia MVNO

 4. Marek23 Odpowiedz

  Jeśli ranking obejmuje sierpień to nie rozumiem dlaczego został pominięty Orange z kapitalną promocją na internet 6 Gb za 6 zł, ważny 60 dni!!! Nawet włączając ten pakiet ostatniego dnia sierpnia, będzie działał prawie do końca października. Ze względu na swoją długość jest o wiele korzystniejszy niż w Play 10 GB za 10 zł, ważny 30 dni. Proszę o korektę rankingu.

  • Kamil

   Ponieważ 6 GB jest mniejsze niż maksymalne osiągi na lejku, masz wyjaśnione wszystko w zalinkowanym tekście z przeglądem pakietów internetowych

  • Kamil

   Jak ma lejek 8 kb/s to co się dziwić (pamiętam jak przestrzegałem przed nim, że jest nieużywalny w starych artykułach My mobile). Dopiero 16 kb/s jest znośne, a 32 kb/s to już całkiem i właśnie ta prędkość jest przedmiotem artykułu

 5. Marcin Odpowiedz

  Kamil popraw proszę wersję mobilną ( widok w pionie), bo nie widać wszystkich punktów rankingu.

  • Kamil

   To pewnie dlatego, iż tabelka na sztywno jest zakodowana w HTML. Jak znajdę chwilę to postaram się z tym powalczyć od strony programistycznej. Będzie to ciężka sprawa, bo od wtorku startuje jesienna ramówka My mobile z nowymi programami, artykułami 🙂

 6. bolo Odpowiedz

  Jakość sieci komórkowej to kategoria z dupy.

  Powinny być kategorie takie jakie mogą uzyskać wszystkie sieci a tylko wybrane (sponsorowane).

 7. Kamil Odpowiedz

  Mam prośbę do hejterów, nie oceniajcie dobrego, merytorycznego artykułu na 1 gwiazdkę (naprawdę nie chcę tego systemu usuwać z serwisu, ale jak się sytuacja nie zmieni to będę zmuszony to zrobić), tylko dlatego, że wasza sieć komórkowa nie wygrała My mobile RANKING 😉 Dzięki!

  • adiko

   Dobry to on jest ale tylko niestety wg ciebie,czyli co mini cenzurę zapowiadasz ?
   Ja pomimo tego że używam RBM także krytykuje, bo uważam że zarówno Virgin jak i Nju jest zdecydowanie lepsze niż pseudo sieć Vectone którą ty tutaj tak mocno zachwalasz.

  • Kamil

   W tym sęk, że ludzie często mylą ocenę artykułu z oceną tematu np: opłatą T-Mobile za sprawdzenie konta na 1 gwiazdkę, choć tekst punktuje celnie dajmy na to jakieś ukryte haczyki danej oferty

 8. Mar Odpowiedz

  Kamil a może zastanów się dlaczego tak oceniane są rankingi? Według Ciebie najlepszy jest RBM, dla mnie VM, dla kogoś będzie to Nju. Ale jesteś zapatrzony jak sroka w kość lub wół w namalowane wrota w to RBM. Co z tego, że bez żadnych kombinacji w VM masz rozmowy, SMS, 5GB internetu? Ale kombinacje w RBM E uważasz za lepsze.. myślisz, że ludzie nie mają co robić tylko bawić się co tydzień w kody? Dorośnij i patrz na to z punktu widzenia zarówno dzieci jak i dorosłych. Chyba nie zdajesz sobie sprawy ile starszych osób ma tel w prepaidzie.

  • Kamil

   Jeżeli problemem jest wpisanie krótkiego kodu, gdzie operator sam wysyła przypomnienia SMS o zakończonym darmowym LTE, to cóż, nie mam więcej pytań. Oby więcej było takich skomplikowanych super promocji 😉

 9. Albert Odpowiedz

  @Adiko – bez tych 5 zeta miesięcznie na pakiet internetowy nie da rady korzystać z darmowego LTE w RBM ?

  • adiko

   Da np jak będziesz doładowywać w pierwszej taryfie RBM I za 50 zł( w RBM II 50 zł= 100 dni) to będziesz miał pakiet darmowy na 150 dni tak jak konto wychodzące i tak w kółko ale wtedy robisz skarbonkę co 3 miesiące,tą kasę możesz wydać na co chcesz oczywiście ale zawsze musi być przed aktywacją nowego okresu usługi na koncie te 30 zł.
   Generalnie to muszą być zawsze te 3 rzeczy żeby działała ta usługa:
   a) minimum 30 zł na koncie
   b) ważne połączenia wychodzące
   c) ważny pakiet internetowy albo z doładowania albo kupiony

  • Kamil

   Albert, ja już nie pamiętam kiedy ostatnio kupowałem pakiet internetowy. Wszystko dlatego, że po doładowaniu 50 PLN masz gratis 500 MB lub 2 GB w zależności od taryfy. Oczywiście wtedy włączam promocję (jak mam na koncie 30 PLN) darmowego LTE i śmigam zupełnie bez ograniczeń (ach ta mobilna wolność). Oczywiście jak środki się wyczerpują to jest jeszcze awaryjne 500 MB, w domu Wi-Fi. Także ani się obejrzę, kolejne doładowanie i znowu nie wykupiłem normalnego pakietu, choć ich ceny są rewelacyjne (10 GB za jedyne 10 PLN)

  • sev3

   Ja jednak muszę kupować pakiety. Nie wszędzie jest zasięg LTE. Szczególnie w pociągu między miastami. A wtedy przede wszystkim oglądam Youtube inne Video. Teraz gdy jest 10 GB za 10zł to nie jest problem. Standardowe 3 GB za 20 to już takie piękne nie jest. 
   Piękne jest natomiast jak w ciągu kilku minut gdy pociąg jest jeszcze na dworcu w zasięgu LTE ściągam sobie cały film i potem oglądam offline.

 10. Kamil Odpowiedz

  A gdyby tak zlikwidować kategorię ważność konta (nie ma się co oszukiwać, że dzisiaj traci ona na znaczeniu ze względu na wielkie bonusy po doładowaniu) i w jej miejsce zastosować cenę za wiadomość multimedialną MMS, co o tym myślicie?

  • sev3

   Absolutnie nie. A czemu w ogóle likwidować. Porostu dodaj nową.

  • adiko

   jeśli już to kategoria jakość sieci jest całkowicie zbędna bo dla jednego będzie dobra sieć x a dla drugiego już niekoniecznie,bo zależy to od miejsca gdzie jesteśmy.

  • Kamil

   Weź pod uwagę, że tam jest setki tysięcy pomiarów w aplikacji mobilnej a nie badanie zlecone przez firmę X, która później wygrywa w zestawieniu

 11. robert Odpowiedz

  dobrze by było aby w opisie znajdowały się odnośniki do strony operatora z ofertą z rankingu, jakoś mam kłopot z znalezieniem tych ofert na stronie operatora…ciekawe dlaczego 🙂

  • Kamil

   Chyba maja lepsza jakosc niz walkie takie, czyli tzw. krotkofalowki

  • Jasny gwint

   Kamil mistrz ciętej riposty. To ja się dołączę 😛 Za to vectone ma gorszą jakość niż telefony stacjonarne, czyli tzw. domowe 😛

  • Kamil

   Ale za to lepszą niż w domofonie w bloku mieszkalnym 😉

 12. Marek34 Odpowiedz

  No właśnie, niby Vectone Mobile wysoko w rankingu My Mobile a nigdzie i nikt się nie chwali i niewpadaw zachwyt? Czytałem rożne portale branżowe, fora i nic? Może w następnym rankingu warto byłoby wziąść te problemy techniczne bardziej pod uwagę? Co z tego że operator marketingowo wypada dobrze skro są poważne problemy techniczne? Nie dochodzą sms-y a już nie wspomnę już o mms-ach. Sądzę ze w takim przypadku należy pominąć w rankingu takiego operatora aż domomentu uzyskania pełnej sprawności.

  • Kamil

   We wrześniu dostaną ostatnią szansę, jak się nie poprawią to nie będzie Vectone Mobile w październikowym notowaniu My mobile RANKING 😐

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt