Red Bull Mobile i Vectone Mobile wygrywają My mobile RANKING

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek (25 liczba głosów, wasza ocena: 3,20 na 6)
Loading...

red-bull-mobile-i-vectone-mobile-wygrywaja-my-mobile-ranking

Red Bull Mobile i Vectone Mobile. Tak nazywają się zwycięzcy czerwcowego notowania najlepszych sieci komórkowych na kartę w My mobile RANKING. Po wielu miesiącach problemów technicznych operator wirtualny Vectone Mobile wreszcie zaczął normalnie działać. Później wspiął się na szczyt razem z Red Bull Mobile.

Reklama                                                             Czytaj dalej
 

Niestety nie każdy telkom mógł się pochwalić tak dobrym debiutem w My mobile RANKING jak Vectone Mobile. Choć cennik Fakt Mobile też był niezły to jednak zabrakło atutów w pozostałych aspektach oferty. Wystarczy nadmienić chociażby brak zawsze darmowych rozmów w sieci w standardzie przyznawanych w formie bonusu po doładowaniu konta jak u konkurencji typu Play, Plus czy nawet T-Mobile.

Oczywiście w tym temacie również nie ma jakiegoś większego szaleństwa w niezłym Vectone Mobile, gdyż raptem 30 dni swobody. Gracz ten miał jednak zdecydowanie liczniejszą liczbę asów w rękawie od Fakt Mobile. Dzięki dwóm nowym podmiotom doszło do sporego przetasowania w My mobile RANKING. Sporo sieci komórkowych pozytywnie zaskoczyło wysokimi pozycjami, ale i też kilka z nich rozczarowało. Dokładniejsze szczegóły jak zawsze prezentujemy poniżej w dosyć obszernym artykule.

(fot. Red Bull Mobile/Vectone Mobile/My mobile studio)

Cena za minutę połączenia głosowego do wszystkich sieci

W tej podkategorii mieliśmy prawdziwe trzęsienie ziemi za sprawą debiutantów. Zarówno Vectone Mobile jak i Fakt Mobile weszli na sam szczyt zgarniając cenne punkty. W efekcie masa operatorów ze stawką 0,19 PLN za minutę wypadła z pudła. Natomiast ponownie Vectone Mobile był pierwszy mimo naliczania minutowego za sprawą bardzo atrakcyjnej ceny. Ponadto przy założeniu, że rozmawiamy 1:30 płaciliśmy u niego 0,18 PLN, podczas gdy u drugiego Fakt Mobile już około 0,22 PLN.

1. Vectone Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za minutę (naliczanie minutowe)

2. Fakt Mobile – 2 pkt. / 0,15 PLN za minutę

3. Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,17 PLN za minutę

Cena za wysłaną wiadomość SMS do wszystkich sieci

Tutaj ponownie nie mieliśmy praktycznie żadnych zmian. W zasadzie na pierwsze miejsce ponownie wskoczył nowy Vectone Mobile do całego peletonu innych zawodników, co widać doskonale poniżej. Jeśli zaś chodzi o drugą oraz trzecią lokatę to wszystko zostało po staremu. Szkoda, że tym razem nie namieszał tutaj znowu debiutant Fakt Mobile, ale jego stawka 0,15 PLN za SMSa była za mało atrakcyjna.

1. Play/Red Bull Mobile/Virgin Mobile/Lycamobile/NJU Mobile/Klucz Mobile/Mobile Vikings/Izzi Mobile/Vectone Mobile – 3 pkt. / 0,09 PLN za wiadomość SMS

2. WRodzinie – 2 pkt. / 0,10 PLN za wiadomość SMS

3. TuBiedronka/Lajt Mobile – 1 pkt. / 0,12 PLN za wiadomość SMS

Mobilny Internet

W tym segmencie poszczęściło się nieco tabloidowemu operatorowi. Fakt Mobile, bo o nim mowa dzięki zawsze aktywnemu lejku 32 kb/s na darmowym internecie zawsze mogliśmy surfować na Operze Mini bez ograniczeń w całkiem znośny sposób. W następstwie telkom zdobył kolejny jakże cenny punkt (każdy z nich ma kolosalne znaczenie) do finalnego zestawienia najlepszych sieci na kartę.

1. Red Bull Mobile (za darmo w LTE z limitem 100 GB, potem lejek 2 Mb/s)

2. Heyah (za darmo mamy 50 MB dziennie, co daje aż 1,5 GB miesięcznie, potem lejek 16 kb/s po wykorzystaniu dobowego limitu,  0,004 PLN/1 MB)

3. Virgin Mobile/Mobile Vikings/Fakt Mobile (za darmo i bez limitu do 32 kb/s + rok ważności)

Jakość sieci komórkowej

W tej podkategorii nie mieliśmy tym razem żadnej zmiany, aczkolwiek wszyscy się do siebie mocno zbliżyli pod kątem oferowanych prędkości transferu. Dotyczy to szczególnie internetu LTE w sieci komórkowej Orange na tle Plusa. Co ciekawe, bardzo wygodną w codziennym użyciu łącznością 4G mogą się pochwalić również tacy operatorzy wirtualni jak Lycamobile czy odświeżony (po rebrandingu marki) Lajt Mobile.

1. Play – 3 pkt. / około 10,09 Mb/s

2. Plus – 2 pkt. / około 9,87 Mb/s

3. Orange – 1 pkt. / około 9,73 Mb/s

Ważność połączeń wychodzących

W tym miesiącu został już uwzględniony Vectone Mobile, który triumfuje w temacie ważności konta spychając przy okazji swoich rywali o jedną lokatę w dół. W końcowym rozrachunku najgorzej jednak wyszedł telkom WRodzinie, który wypadł z czołowego pudła. Dzięki temu nie zdobył jakże ważnego punktu do tabeli najlepszych operatorów Pre-paid w Polsce.

1. Vectone Mobile – 3 pkt. / wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto o pół roku

2. Lycamobile – 2 pkt. / wykonanie jakiejkolwiek czynności telekomunikacyjnej przedłuża konto o trzy miesiące

3. NJU Mobile – 1 pkt. / wysłanie darmowego SMSa przedłuża konto

Wartość dodana (VAS)

Oczywiście dalej najlepszy w temacie wartości dodanych jest Red Bull Mobile za sprawą nie dość, że bezpłatnego LTE to jeszcze rozmów wewnątrz sieci (w tym do Play), wliczając do tego oczywiście SMSy za sprawą Stanu Darmowego. To prawdziwa mieszanka wybuchowa na tle konkurencji. Trzeci był zaś tym razem Orange. Pomarańczowy operator został wyróżniony za rewelacyjny pakiet 6 GB za 6 PLN na 60 dni. Swoją drogą to szkoda, że konkurencja mu nie odpowiedziała podobnymi paczkami.

1. Red Bull Mobile Mobile – 3 pkt. / Darmowe rozmowy oraz wiadomości tekstowe są standardem w sieci operatora (w tym do numerów Play), do tego dochodzi kapitalna promocja z nielimitowanym oraz bezpłatnym dostępem do superszybkiego mobilnego internetu w technologii 4G LTE, darmowy świat (dedykowany portal) Red Bulla w telefonie

2. Play/TuBiedronka/Heyah/Klucz Mobile/T-Mobile/Plus – 2 pkt. / Darmowe rozmowy w sieci Play czy Red Bull Mobile dzięki Stanu Darmowemu i T-Mobile po doładowaniu 50 PLN są ważne aż 100 dni (czyli przez długi czas przeszło 3 miesięcy), podobny przelicznik jest w TuBiedronce (0,50 PLN dziennie), natomiast Heyah za swoją unikatową usługę nielimitowanych rozmów w Dniówce, gdzie dziennie nie płaciliśmy więcej za połączenia niż 0,28 PLN, z kolei w Klucz Mobile bezpłatne połączenia są standardem za 0 PLN (nie musimy niczego aktywować, ani tym bardziej kupować) nawet przez 180 dni, czyli aż pół roku po doładowaniu 50 PLN. Co prawda jest w takiej sytuacji limit 12.000 minut co średnio daje około 66 minut na dzień, w Plusie zaś No Limit w sieci jest ważny 90 dni po zasileniu 50 PLN

3. Orange – 1 pkt. / Prezentacja świetnego pakietu internetowego (idealnego na wakacyjny urlop w kraju) o wielkości 6 GB za jedyne 6 PLN, jakby tego było mało to jest on aktywny aż 60 dni, a nie zwyczajowo 30 dni, ponadto Orange bardzo mocno przyspieszył w temacie LTE, w efekcie czego naprawdę minimalnie przegrywa z Plusem

Ogólna klasyfikacja

Czerwcowy My mobile RANKING przyniósł nam aż 20 operatorów telefonii komórkowej. Całą zabawę jednak zwyciężyły dwa podmioty, mianowicie Red Bull Mobile oraz nowy Vectone Mobile. Nie poszczęściło się tym razem Fakt Mobile, który zadebiutował dopiero w środku stawki. Cała reszta już zawsze zmieniała swoje pozycje, nie było nawet jednego gracza na tej samej lokacie co dawniej. Awansami mogła się pochwalić piątka sieci i są nimi Lycamobile, Virgin Mobile, Plus, Heyah czy Orange. Spadki dosięgnęły z kolei dwunastu operatorów, czyli Play, Klucz Mobile, Mobile Vikings, NJU Mobile, TuBiedronka, Izzi Mobile, Lajt Mobile, WRodzinie, T-Mobile, Plush, W Naszej Rodzinie i FM Group Mobile. Obyśmy za miesiąc byli świadkami równie interesujących przetasowań.

My mobile RANKING (06/2015) – zestawienie najlepszych operatorów Pre-paid:

1. Red Bull Mobile 9 pkt. (0, 3, 3, 0, 0, 3)  
  Vectone Mobile 9 pkt. (3, 3, 0, 0, 3, 0)  
3. Play 8 pkt. (0, 3, 0, 3, 0, 2)
4. Klucz Mobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 2)
  Lycamobile 5 pkt. (0, 3, 0, 0, 2, 0)
6. Mobile Vikings 4 pkt. (0, 3, 1, 0, 0, 0)
  Virgin Mobile 4 pkt. (0, 3, 1, 0, 0, 0)
  Plus 4 pkt. (0, 0, 0, 2, 0, 2)
  Heyah 4 pkt. (0, 0, 2, 0, 0, 2)
  NJU Mobile 4 pkt. (0, 3, 0, 0, 1, 0)
11. Fakt Mobile 3 pkt. (2, 0, 1, 0, 0, 0)  
  TuBiedronka 3 pkt. (0, 1, 0, 0, 0, 2)
13. Izzi Mobile 3 pkt. (0, 3, 0, 0, 0, 0)
14. Orange 2 pkt. (0, 0, 0, 1, 0, 1)
  Lajt Mobile 2 pkt. (1, 1, 0, 0, 0, 0)
16. WRodzinie 2 pkt. (0, 2, 0, 0, 0, 0)
  T-Mobile 2 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 2)
18. Plush 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  W Naszej Rodzinie 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)
  FM Group Mobile 0 pkt. (0, 0, 0, 0, 0, 0)

Przygotowane przez

jest autorem 9098 informacji na tej witrynie.

Obserwuj My mobile na Facebooku i otrzymuj wszystkie powiadomienia!

122 komentarze do “Red Bull Mobile i Vectone Mobile wygrywają My mobile RANKING”

 1. Marix Odpowiedz

  Kamilu Vectone Mobile nadal ma problemy techniczne chociażby z smsami, za które kasa jest pobierana a nie dochodzą do odbiorcy, więc umieszczanie w rankingu operatora, który prawie działa nie ma sensu.

  • Kamil

   Czytelnicy sygnalizowali, ze sa to problemy sporadyczne i czas juz najwyzszy na uwzglednienie Vectone Mobile w My mobile RANKING

 2. Rafa Odpowiedz

  Jeśli Red Bull i Vactone są ex aequo na pierwszym miejscu (tyle samo punktów, tyle samo zer), to Play jest na drugim miejscu. Analogicznie sieci poniżej z tą samą ilością punktów i zer.

  • Kamil

   Play ma jedno oczko mniej. Ponadto jak para jest na szczycie to nie ma drugiego miejsca, lecz jest trzecie

 3. Rafał Odpowiedz

  Panie Kamilu jest zrobiony zły ranking fakt mobile powinien byc wyszej tak jak inni a nie na 11 miejscu fakt mobile jest tani i ma 19zł za nielimitowane minuty na 30 dni tak jak nju mobile ma i 9zł nielimitowane smsy do wszystkich na 30 dni i rok konto wazne wiec nie rozumiem czemu jest tak daleko fakt mobile jak jest lepszy od innych prosze szybko o odpowiedz fakt jest tani nawet od virgin play red bull play nie ma nawet nielimitowanych minut i smsow ani vectone mobile 

  • Oj oj oj

   Lubie placki pisze bez przecinków ani pauz śpię na leżaku i korzystam z internetu moim zdaniem virgin jest najlepszy bo dziewice są fajne dlaczego wiec nie jest na szczycie uważam też że w rodzinie siec ojca rydzyka jest cool więc żądam aby była wyżej pozdrawiam rafała lubię czytać jego komentarze bo zawsze wiem o co w nich chodzi to dzięki tej interpunkcji 😉

  • Kamil

   Fakt Mobile ma zasadnicza wade, za rozmowy w sieci trzeba dodatkowo placic (!)

 4. Red Odpowiedz

  Rafał,Virgin Mobile za 29zl ma no limit smsy,rozmowy-także stacjonarne i pakiet 5 Gb internetu(zmierzona prędkość LTE np.w Bydgoszczy 32 MB/s).

  • bolo

   Właśnie a ten LTE z Orange działa na szybkości 7 mb/s. Mam abonament dla firm. Po co reklamuja sie takimi prędkościami do 75mb/s jak tylko 10% prędkości jest uzyskane. Wkurza mnie to mocno.

 5. bolo Odpowiedz

  Vectonmobile powinien mieć -10 pkt za to, że doładowanie on-line można zrobić płacąc tylko kartą debetową lub kredytową. Nie ma opcji szybki przelew.
  Podawanie nr kart jest dość niebezpieczne.

  • Marian

   Lyca też tak chyba ma. Ale za to ich doładowanie można kupić w prawie każdym sklepie.

  • bolo

   W Lyca doładowywałem przez BlueMedia i tam nie musiałem podawać nr karty.

  • Maciej

   Ranking nie uwzlglęnia jeszcze jednego atutu jaki ma Vectone – mianowicie tanich rozmów międzynarodowych. Dzwoniąc na komórki do UK albo Niemiec, gdzie wielu z nas ma rodziny albo przyjaciów zapłacimy mniej niż w innych siecieach za rozmowy krajowe bo 19gr a na stacjonarne jeszcze mniej bo 5gr. To jest przewaga, o której nie można zapominać.

 6. Rafał Odpowiedz

  fakt mobile tez ma super oferte mimo ze własnie jest od 11 czerwca 2015 wiec i tak ma taniej i sa nielimitowane minuty i smsy za 19zł i smsy 9zł pakiety tak jak nju mobile tylko kroche działaja inaczej fakt mobile maja pakiety odrazu a nju mobile trzeba konta wydac wiec fakt mobile jest tez super i złe ze jest na 11 miejscu a ma tez 15 gr tylko za minute!!! 

 7. Rafał Odpowiedz

  a jak wogule po co komus nielimitowane na numery stacjonarne albo stan darmowy do play jak sa nielimitowane minuty do wszystkich za 19zł na 30 dni i tez na stacjonarne jak i do play do wszystkich i tak nikt prawie nie dzwoni na stacjonarne tylko na komorki.

 8. red Odpowiedz

  Oj Rafciu, chyba nigdy nie dzwoniłeś do szpitala, albo nie rejestrowales dzieci do przychodni, spróbuj tam dzwonić na komórki. Kolejna sprawa infolinie bankowe,często tylko numery stacjonarne bezpłatne, a czasami czekamy na połączenie kilkanaście, nierzadko więcej minut.Widać, że doświadczenie w temacie masz niewielkie,styl pisania dziwny,mimo wszystko pozdrawiam, choć nigdy nie wziąłem do ręki tego brukowca, co nie znaczy,że z urzędu mam wrodzony uraz do nowego operatora MVNO.

 9. Rafał Odpowiedz

  na stacjonarne tez nie mozna sie dodzwonic tak szybko trzeba czekac długo a tak wogule fakt mobile ma tez nielimitowane minuty na stacjonarne i do play tylko ze 9zł kosztuje miesiecznie a mało osob dzwoni z domowego wiec ja mam do wszystkich sieci i tez do play i stacjonarne nielimitowane minuty za 19zł na 30 dni wiec nie wiem wogule potrzebne minuty na domowe czy do play i stan darmowy wazne ze fakt ma super tania oferte.

  • Gregrin

   Jaka siec ma nielimitowane pol na kom i stac za 19zl ??

  • Krzysztof

   Na RBM można wykupić co miesiąc pakiet no limit na wszystkie rozmowy za 20 zł.

 10. Gregrin Odpowiedz

  Dalej nie dostałem odpowiedzi o jakiej ofercie mówisz „ja mam do wszystkich sieci i tez do play i stacjonarne nielimitowane minuty za 19zł”

  • Gregrin

   Ja chciałem zapytać tylko w jakiej taryfie jest nolimit na komórkowe i stacjonarne za 19zl. Z tego co widzę jednak w żadnej 😉

 11. Rafał Odpowiedz

  fakt mobile trzeba wydac za pakiet 9zł zeby mniec nielimitowane minuty na stacjonarne na 30 dni a w nju mobile 10zł

 12. Rafał Odpowiedz

  ale po co wydawac 9zł jak sa za 19zł nielimitowane minuty za 19zł na 30 dni i mozna dzwonic tez na stacjonarne i do play tez za darmo bez limitu.

 13. adiko Odpowiedz

  Kamil jak zawsze nie zawiódł, ten ranking ma szansę zrobić furorę na wykopie- gratulacje.
  To już drugi raz kiedy Vectone u ciebie wygrywa i nieważne że za pierwszym razem go anulowałeś.

  • Kamil

   Najprościej chyba zamówić przez Internet jest starter Vectone Mobile

  • Jasny gwint

   Rafciu, proszę Cię, naucz się pisać, pisz z sensem i z jakimiś zasadami, bo tego nie da się czytać. Nie pisze się „wogule” tylko „w ogóle”. Mógłbym wyliczać dalej. A razi to strasznie, jak ktoś nie szanuje języka polskiego. 

  • Kamil

   Na ich stronie na dole masz listę dostępnych punktów w stopce

 14. diztonz Odpowiedz

  Prawda jest taka, że w hurcie rządzi Virgin. Doładowanie przez PayPal,  np. za 200 PLN powoduje powiększenie stanu konta o 300 PLN, czyli 33/% mamy gratis. W praktyce zatem po wczytaniu 200 PLN przez (przeszło) 10 miesięcy można korzystać z pakietu za 29 PLN, czyli mamy nielimitowane komórkowe, stacjonarne, sms-y, 5 GB netu (do końca sierpnia) z lejkiem 32kb/s oraz aplikacje. To jest oferta !!! koło 19 PLN za taki zestawik. Ktoś zna lepszą ofertę ?

  • diztonz

   Jeszcze dorzucimy do tego świetny program Virgin Stars i schodzimy poniżej 10 PLN 🙂

  • Krzysztof

   Doładowanie przez paypal np. 200 zł powoduje powiększenie konta o 100 zł, a nie o 300zł i jest to 50% więcej. I uwaga! Promocja jest ważna tylko do końca czerwca, a więc trzeba doładować większą ilość środków albo liczyć na przedłużenie promocji. Co do reszty, to fakt – jest to najlepsza oferta na rynku dla aktywnych abonentów. Dlatego wszelkiego rodzaju rankingi jak ten powyżej są warte funta kłaków. Każdy oczekuje czego innego i dla każdego inny operator będzie najlepszy.

 15. Krzysztof Odpowiedz

  Jeszcze muszę dodać, że doładowanie 50% więcej można zrealizować tylko jeden raz na dany numer – a więc wszystko ma swoje dobre i złe strony.

 16. diztonz Odpowiedz

  Po wczytaniu 200 PLN z PayPal na konto wchodzi 300 PLN, więc nie ma sensu poprawiania czegoś, co zostało napisane poprawnie. Jak wczytasz raz dużą kwotę (limitów górnych nie ma), to konsekwencje promacji (wieksza kwota na koncie) trwają bardzo długo. Konsekwencje nie zamykają się z końcem czerwca. Srodki są ważne, jak gługo ważne jest konto 🙂

  • Krzysztof

   Jak ktoś Ci daje dodatkowo 100 zł do 200-stu zł które już masz, to jest to 50% gratisu. Niestety, takie są zasady matematyki i nikt tego nie zmieni. 33% więcej to będzie 66 zł, a nie sto. Poza tym zwróciłem tylko uwagę, że takie doładowanie jest jednorazowe i obowiązuje do końca czerwca, nigdzie nie stwierdziłem, że od 1 lipca przepadają środki z bonusu. Można sobie i doładować 1000zł, tylko pytanie po co? Niedawno widziałem w necie, jak gościu chciał odsprzedać kartę Virgin z doładowaniem 500 zł. Po niewczasie zreflektował się pewnie, że nie da rady wykorzystać tych środków. Jak to mówią – chytry 2 razy traci.

  • Krzysztof

   To tylko zależy od Ciebie, jakie masz potrzeby w miesiącu na rozmowy, sms-y i internet,

  • Kamil

   Otoz to, choc jako calosc wygrywa Red Bull Mobile i Vectone Mobile na ten moment

 17. diztonz Odpowiedz

  Z kwoty, którą doładowujemy przez PayPal, czyli w naszym przykładzie 200 PLN, Virgin dodaje 50 % (100 PLN). Natomiast z kwoty, która znajduje się docelowo na naszym koncie w Virgin (300 PLN) 1/3 (czyli 33%) pochodzi od Virgin, to jest kwestia spojrzenia 🙂 Zasad semantyki nie zmienisz. Warto być w Virgin !!!

  • Kamil

   Tak, ale tylko jak jestes mega aktywnym uzytkownikiem. Dla tych mniej Virgin Mobile sie nie nadaje

  • diztonz

   Moim zdaniem, to Vectone się nie nadaje, bo nie realizuje podstawowych usług telekomunikacyjnych, np. nie dostarcza SMS-ów pod wiele numerów. Co do Red Bulla, to śmieszne jest jeśli operator, którego stawka za minutę połączenia stawia poza pierwszą 10-tką (tak – 10. MVNO oraz MNO ma stawki poniżej 29gr/min.), kolejny raz z rzędu wygrywa ranking wg kryteriów „korzystania detalicznego”. Wielkim atutem jest rzekome 100 GB Internetu. Prawda jest jednak taka, że co najmniej kilka warunków trzeba spełnić, żeby z tej oferty skorzystać, łącznie z miejscem pobytu podczas łączenia się z siecią. Okazuje się, że nawet w niektórych miejscach Warszawy to dobrodziejstwo nie jest dostępne. Co do podobno słabej oferty Virgin dla osób mało korzystających z usług, to czy koś kazał przechodzić użytkownikom taryfy „Bez kompromisów” na „Wszystko” ? W starej ofercie SMS-y są po 6 gr, a minuta po 19 gr. z ustawiczną promocją 50 % do każdego doładowania daje to odpowiednio 4 gr za SMS i ok. 13 gr za min., dodajmy lejek 32 kb/s i mamy lidera również w detalu. Wiem, że to oferta, której dziś w kiosku się nie kupi, ale czy ten ranking ma za zadanie wyłącznie polecenie oferty na kartę osobom, które dopiero zamierzają nabyć starter ? O hurcie już pisałem, że Virgin zdeklasował konkurencję. Takie są fakty w czerwcu 2015r.

 18. Krzysztof Odpowiedz

  Powróćmy do Twojej pierwotnej wypowiedzi:
  „ diztonz 21 czerwca 2015

  Prawda jest taka, że w hurcie rządzi Virgin. Doładowanie przez PayPal, np. za 200 PLN powoduje powiększenie stanu konta o 300 PLN, czyli 33/% mamy gratis” Otóż doładowanie za 200zł powoduje powiększenie konta DO 300zł, a nie o 300zł, bo w tym wypadku byłoby na koncie 500zł razem. Jeżeli mam w portfelu 200zł i ktoś mi daje 100zł gratis, to o ile powiększyły się moje środki pieniężne? O 33%? Chyba jednak o 50%! Z drugiej strony ofiarodawca zawsze może powiedzieć, że 33% ogólnych pieniędzy to jest jego część. Tylko, że gratisem dla mnie jest 50%, a nie 33%. A tak napisałeś w swoim pierwszym poście. Używajmy słów zgodnie z ich pierwotnym znaczeniem, nie używajmy skrótów myślowych, bo to prowadzi nas na manowce. Semantyka nie ma tu nic do rzeczy. Virgin w swoim regulaminie też używa zwrotu „doładowanie promocyjne 50%” a nie 33%. Zakończmy tę jałową dyskusję, bo nie prowadzi ona do niczego.

  • sev3

   Z tego co mam (300 zł) 33% dostałem za darmo. 
   Wtrącam się aby przedłużyć bezsensowny spór.

  • Kamil

   Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Jako całość najlepszy jak dla mnie jest na ten moment zdecydowanie Red Bull Mobile

 19. diztonz Odpowiedz

  Ty zacząłeś mnie poprawiać. Temat znam dobrze. W rzeczonej promocji doładowałem (bardzo) różnym kwotami 6  numerów, więc doskonale wiem, jak to działa (300 – 450, 100-150, 600-900, itp.). Dla mnie nadal, jeśli na koncie w Virgin mam 0 PLN i wczytuję 200 PLN poprzez PayPal i docelowo mam 300 PLN, to stan konta rośnie o 300 PLN (oczywiście mogę napisać do 300 PLN, ale twyrażenie może sugerować brak punktowości/ czyli nie równo 300 PLN/, lecz  przedziałowość  „do” 300 PLN. Są to luźne wypowiedzi, więc nie ma sensu czepiać się każdego wyrażenia.

  • Jasny gwint

   Sorry, ale pitolisz. W ogóle co to za słowo „wczytać”? Wczytać to można stronę albo pliki a nie pieniądze na konto komórkowe. Doładowuje się za 200 zł. Jeśli doładowuję za 200 zł, to gdyby stan konta rósł o 300 zł, to wtedy wykonujemy dodawanie czyli 200+300=500. Natomiast można powiedzieć, że stan konta rośnie o 50%, czyli o 100 zł. Tak jest poprawnie. Sorry, ale chyba ani nie jesteś humanistą, ani matematykiem, bo na obu tych rzeczach się nie znasz 😉 Nie potrafisz nazwać poprawnie czynności i nie potrafisz wykonać poprawnie obliczeń.

  • diztonz

   Synonimów słowa wczytać jest wiele. Można zatem zasilać, doładowywać, uzupełniać, wgrywać, zmieniać wartość, powiększać stan itp. Nie jestem ani matematykiem, ani humanistą i w ogóle mi to nie przeszkadza. Wiem mimo to, że zmiana stanu konta od 0 PLN do 300 PLN, to jego wzrost o 300 PLN i jeżeli moich środków jest w tym 200 PLN, to 100 PLN dostaję od Virgin i jest to 1/3 całości. Amen.

  • diztonz

   @JASNY GWINT Mentorze, co znaczy „konto komórkowe” ? 😉

 20. Kris Odpowiedz

  Ale tak naprawę najlepszą oferte na terenie polski i do polski na virgin mobile.29 zeta za wszystko bez limitu plus 5 gb netu i to wszystko na 30 dni.gdzie jest lepiej?

  • sev3

   Dla mnie lepiej jest tam gdzie płacę 5 – 10 zł na miesiąc a nie 29 pln

  • kikisek

   Mnie w VIRGIN MOBILE brakuje pakietu za ok. 9 zł z darmowymi rozmowami w sieci i ze 100MB danych i to wszystko. Ot taki pakiet do bardzo sporadycznych rozmów. Dwa numery bym wziął do domu, dla siebie oczywiście coś większego. Drugi minus to brak możliwości doładowań cyklicznych np. przez konta bankowe, a nie każdego interesuje PayPal.

  • Kamil

   Szkoda, ze nie maja darmowych rozmow w standardzie jak inni operatorzy

  • Rafa

   @Kikisek: Po co Ci taka oferta w Virgin, jeśli w Play masz Formułę SMS za 7 zł, która dokładnie odpowiada Twoim kryteriom;)
   @Kamil: Darmowe rozmowy w sieci i Play są dostępne w Virgin w pakiecie #pełenluz za 19 zł. Nigdzie nie jest za darmo. W Play musisz wydać najmniej, za Stan Darmowy 5 zł/50 dni. W Klucz mobile ok 8 zł/miesiąc. W Mobile Vikings 19 zł/miesiąc. W Red Bull mobile 25 zł/miesiąc. 

  • kikisek

   @Rafa chyba wybiorę dla dwóch kart „formułę SMS” ze stanem darmowym w Play, a trzeci numer przeniosę do Virgin i wybiorę pakiet „pełenluz” (bogatszy, tańszy od odpowiedników w Play). Co ciekawe jak piszą na facebooku Play, rozmowy z Play do Virgin są traktowane jak w sieci i nic więcej nie pobiera z konta (np. przy „formule SMS”) !!!

  • mg

   Kikisek,
   ING Bank oferuje doladowania do Virgin Mobile, a i mozna tez ustawic tam „stale doladowania”

  • Kamil

   Aż się wierzyć nie chce. Zawsze były SMSy po 0,09 PLN. No cóż, w takim razie w następnym notowaniu zostanie to uwzględnione, chyba że jest to błąd na stronie. Może jakiś użytkownik Lycamobile potwierdzić cennik 9 groszy dla wiadomości tekstowych?

  • mg

   Kamilu, potwierdzam. Na swoim dodatkowym starterze LycaMobile mialem 3.40zl, wyslalem jednego SMSa i zostali 3.21zl. czyli pobrano 0.19zl/sms :/

  • Kamil

   To zła wiadomość. W lipcowym My mobile RANKING na 100% ją uwzględnię

 21. jack Odpowiedz

  Przyszła karta vectone po kilku miesiącach.Nie loguje się do sieci z zadnego telefonu.Wylądowała od  razu w koszu.

  • Kamil

   Chyba też się pobawię i zamówię kartę SIM Vectone Mobile Polska 😉

  • Kamil

   Większości osobom działa, także zamawiaj śmiało. Może też zaryzykuje i postawię na Vectone Mobile dla testów chociażby 😉

  • Gregrin

   Najlepszy.
   BTW jak można włączyć sobie avatara ??

  • diztonz

   Pewnie, że warto – za maksymalnie 19 PLN są: 2GB Internetu Lte (potem lejek 32kb/s), nielimitowane SMS-y do wszystkich , 100 min. do obcych sieci oraz nielimitowane połaczenia z Play, Virgin, RedBull, Vikings, … , super aplikacja do zarządzania kontem, darmowe komunikatory i inne atrakcje. Jak zdobędziesz kartę w programie Virgin Stars ,każdy pakiet masz o 10% taniej i do końca czerwca doładowanie przez PayPal jest z bonusem 50 %. Zatem przy odrobinie wysiłku można mieć ten pakiet (Pełen Luz 19) za 10,77 PLN (19 PLN – 6,33 PLN – 1,9 PLN). Polecam 🙂

 22. Rafał Odpowiedz

  czekawa jest oferta w heyah jest za 28gr jak sie wyda konta pozniej sa darmowe smsy do wszystkich do konca dnia i przez 30 dni wychodzi tylko 8.40 a darmowe minuty do wszystkich sa 120 minut za 15zł  na miesiac.i konto za 20zł jest wazne na 30 dni

 23. Darek Odpowiedz

  Vectone to dziadowska firma od początku są z nią problemy na dzień 02.07.2015 nie idzie wysyłać sms-ów nie idzie się dodzwonić w sieci mam 3 numery Vectone dlatego twierdzę że to nie są problemy sporadyczne tylko norma a do dziadowskiego biura obsługi klienta też nie idzie się dodzwonić po kilka dni . Posiadam numery od samego początku i od samego początku są problemy i regularnie coś im się wali ,ale jaka firma taka usługa i proszę nie pisać głupot tylko wejść na stronę Vectone na Facebooku i poczytać komentarze cały czas jest coś nie tak .

 24. Rafał Odpowiedz

  a kto ma w heyah wiem jaki jest kod zeby było za darmo sprawdzenie konta.

  • Kamil

   Tylko aplikacja do zarządzania kontem od tego jest

 25. Jasny gwint Odpowiedz

  I jak zwykle klapa rankingu. Vectone znów ma problem techniczne, tym razem nie dotykają pojedynczych osób, ale wszystkich! Nawet w roamingu za granicą nie działa. Nigdy więcej vectone w rankingu my mobile!!!

  • Marcin

   Sieć nie działa już 4 dzień, może to przez te upały, może również przez to Kamil został Karolem 🙂

  • Kamil

   Coś niedobrego dzieje się z Vectone Mobile, a już wszystko zmierzało w dobrym kierunku 😐

 26. von Odpowiedz

  NA stronie Vectone jest komunikat ze wszystkich przepraszaja i własciwie ten komunikat zasłania (blokuje)wejscie na strone tak ze nie wiem po co startowali skoro sa a nie działaja to tak jak kupic samochód ,po to zeby postawic w garazu i nie jezdzić?

  • Kamil

   Jeżeli problem nie ustąpi to za miesiąc nie będzie ich w rankingu

  • adiko

   Co nie zmienia faktu umieszczania go w twoim rankingu i sugerowanie swoim czytelnikom że warto jej używać,a niektórzy z pewnością będą się nim kierować przy wyborze prepaida,ja od samego początku twierdziłem że vectone to tylko ciekawostka a nie poważny operator,a umieszczanie go w rankingu było błędem.

  • Kamil

   Nadal mam nadzieje, ze jest to tylko chwilowy problem techniczny

  • Kamil

   Ponadto w momencie premiery rankingu nie było aż tak wielkich problemów technicznych w Vectone Mobile

  • Jasny gwint

   Ale jakieś tam problemy były. Jeśli Kamilu stawiasz na jakość, a podobno tak, to wyrzuć szybko tego komórkowego bubla do kosza i najlepiej pośmiać się tylko z tego „operatora”.

  • Kamil

   Wiecie już może czy problemy w Vectone Mobile minęły?

  • Kamil

   Heyah tez ma swoje mocne atuty, choc wole Red Bull Mobile za super promocje darmowego LTE

 27. Rafał Odpowiedz

  ja nie uzywam internetu a heyah ma fajne oferte 28 gr za dzien smsy do wszystkich i wychodzi 8.40 na miesiac wychodzi

  • Kamil

   Dla każdego coś miłego. Właśnie to jest fajne w ofercie Heyah, ta różnorodność 😉

 28. sev3 Odpowiedz

  Ja bym zostawił Vectona w rankingu ale dał mu minus 5 punktów za jakość sieci.

  • Kamil

   Pomysl wiecej niz ciekawy z tymi punktami ujemnymi 😉

  • Jasny gwint

   Popieram wyrzucenie z rankingu Vectone

  • Kamil

   Nazir user? Proszę, nie róbcie takimi komentarzami Komórkomanię z My mobile 😐

  • Kamil

   Ok, w takim razie oficjalnie wystawiamy żółtą kartkę dla Vectone Mobile. Jak będzie jeszcze druga to mamy czerwoną, a to oznacza opuszczenie pięknej zielonej murawy boiska w meczu My mobile RANKING 😐

 29. von Odpowiedz

  Vectone skoro jest to niech bedzie bo przeciez to jest ranking wszystkich istniejacych na polskim rynku sieci komórkowych na karte tylko ,ze w tym przypadku skoro niby działaja a na prawde nie działaja i nie zakonczyli jak lebara itp.działalnosci w Pl to powinna ta siec byc na samym dole w rankingu ,zeby ,ktos kto zna tylko 4 podsatowe sieci w Polsce tez dowiedział sie z rankingu My Mobile ,ze cos takiego istieje w polsce ale na chwiółe obecna z uwagi na udawnie ze niby siec Vectone dziala to owszem jest ale na samym dole w poczekalni bo cóz z tego ,ze ma stawki dobre jak tak na prawde nie działa.Kamil proponuje zebys zrobił poczekalnie w swoim rankigu dla takich sieci jak Vectone, i wtedy wrzucasz np.Vectone do rankingu bo de facto siec istnieje i jest ale z uwagi na to ze nie działa poprawnie to sobie czeka na koncu bez zadnej kwalifikacji a jak np. w nastepnym miesiacu jest z dana siecia ok to wtedy ja klasyfikujesz na odpowiednie miejce.MOIM ZDANIEM JEST TO DOBRE ROZWIAZANIE,poniewaz siec istnieje i powiedzmy działa nie zakonczyli działalności,ale z uwagi na problemy z połaczeniami i smsami itd.zostaje uwzgledniona w rankingu ale nie sklasyfikowana na zadym miejscu,jest w poczekalni i czeka na bieg wydarzen nastepnego miesiaca.Mam nadzieje ,ze podoba Ci sie taki pomysł?

  • Kamil

   Mam jeszcze inny pomysł, mianowicie czerwone tło oznaczające poważne problemy techniczne w działaniu podstawowych usług telekomunikacyjnych mimo dobrej oferty cenowej. Wtedy każdy potencjalny klient ma świadomość dużego ryzyka

 30. Mirek Odpowiedz

  Lycamobile od maja ma 19 gr za smsa w Polsce a nie 9 gr więc jest błąd.

 31. zbychosław rekiniasty Odpowiedz

  Powinny być punkty za jakość callcenter, pomocy na fb, infolinii, reakcji na problemy.
  Ciężkie to do zweryfikowania, ale to skandal żeby to coś zwane vectone niegodne nazwy operator GSM miało pierwsze miejsce z Red Bull.
  To nie tyle błąd, ale wręcz policzek dla Red Bulla!

  • Kamil

   Moim zdaniem za bardzo skomplikowane się to wszystko robi już, a ideą My mobile RANKING jest prostota prezentacji. Ponadto są to czynniki jakościowe (nie ilościowe), przez co trudno mierzalne

 32. Kamil Odpowiedz

  Tymczasem juz za 8 dni w nastepny piatek, kolejna premiera nowego notowania My mobile RANKING!

  • Kamil

   Ależ się ostatnio złośliwy zrobił, niczym typowy hejter 😉

Skomentuj

  My mobile © 2008-2018. All Rights Reserved, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Wszelkie loga, znaki firmowe oraz zdjęcia prasowe należą do ich właścicieli.
Kopiowanie treści bez zgody serwisu zabronione.
My mobile to serwis, dzięki któremu odkryjesz nowe
zadziwiające możliwości swojego telefonu. Zapraszamy!

Serwis rekomenduje wszystkie platformy:

Pomoc | Reklama | Dla Inwestorów | Kontakt